Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ollako
1. okt 2013

@pipka no tak o chorych detoch v skolke mi ani nevrav ..moj je doma uz.4. tyzdenak, ma 2. ATB a ked ho dovediem do skolky, zase ho niekto nakazi a presne dieta mamicky , ktora je doma, ide ma z toho porazi, ja ho doma piplem ako sposta, a ide tam a po 4 dnoch sme tam kde predtym, slak, aby to trafil teraz idem do roboty, tak neviem ako to bude, ale kazdopadne, sa mi to nepaci, chapem maminy, ktroe diet, ze fakt nemaju , kde mat ,ale 3/4 deti u nas maju matky doma a chodia tam chore u nas este aj to ma vytaca, ze ked som davala prihlasku mlôadsiemu, ze idem do prace od novembra nikto mi neveril, ze vsak som doma tak mi ho nevzali, ako chapes, vsak a co som mala ist robit, ked ho nemam v skolke, ako dovod omietnutia fakt skvely , uz ma nasieraju riadne, prepacte mimo temy som-....
..ale povodne som chcela, typ na svadobnu tortu jemne do cervena, taku malu poschodku asi s ruzami, a zavejom, nemate nejke inspiracne foto?

pipka
1. okt 2013

@lamps no ty brdo...to potesi ☹
my robievame plavanie az v aprili - maji ..ked uz je ako tak stabilnejsie a teplejsie pocasie 😉

lamps
1. okt 2013

@pipka no vidíš u nás vždy koniec septembra - október, ide ma rachnúť a dieťaťu je to ťažko vysvetliť, je mi jej ľúto, keď sa tak teší a ostatné deti idú a ona by mala ostať v doma alebo v inej triede

pipka
1. okt 2013

@ollako naaahodou ta uuuplne chapem...u nas je to detto 🙄 najviac chorych deti a matky na MD 🙄 a este su v skolke do piatej 🙄 ako ja normalne niekedy zasnem ked tu tak citam obcas temy o skolkaroch ...mna az slak triafa 😅 🙄
najvacsie svine su ucitelky, lebo "deti im lezu na nervy a potrebuju sa ich zbavit" 😠 😠
a kuknem do pasov jednotlivych mamiciek..a vsetky na MD s mladsimi detmi 😠 🙄 🙄
nooo to by bolo na dve temy, co ja by som za tych 20 rokov v skolke mala na srdci 😅 😀 😀 😝

a spat k teme... svadobky s ruzami mam taketo len 😉 farbu mozes zmenit 😉
ja som ako svadobku robila aj tu jing jang v cervenobielej farbe 😉

ollako
1. okt 2013

ta cervena je krasna, no ja take ruze krasne isto neurobim, ale je nadherna, dakujem kazdopadne
@pipka co sa tyka skolky, ja teda nemam nikoho v ucitelstve, ale ja uplne chapem ucitelky, a ked pocuvam niektore matky je mi z nich zle, ucitelky robia co mozu, aby jej decko naucili aspon dakemu chovaniu v kolektive, respektu, a mamicka nada ucitelke, ze ako mohlo jej dieta druhemu ublizit, ze mala davat pozor, no niektory rodicia dovi dopo 😖 ale to je polemizovanie nadlho

jakelina
1. okt 2013

@pipka já na učitelky nenadávám, tady u nás máme skvělé. Já taky nechápu matky co dávají nemocné dítě do školky, když jsou doma. Já ho tam nedám a chodím do práce a musím si to nějak udělat. Hlídání nemám žádné, máme jenom jednu babičku a ta hlídat nechce, už ji to zmáhá a má strach z té odpovědnosti.
Zrovna včera jsem se bavila s jednou učitelkou z Eliáškovi třídy a říkala, že některé děti jsou normálně opožděné, neumí mluvit, rodiče mají jedináčka, hadry značkové, ale děcko ještě ve čtyřech letech nedrželo v ruce pastelku, nepozná barvy, neumí jedinou básničku ani písničku.
Nechápu to, pak někdo řekne, že je to mají naučit ve školce. To je jako co??? Doma se děcko dívá celý den na televizi a matka na něj kašle. 😝 😝 Já normálně rostu, jak to vidím. 😝 😝

vladiella
1. okt 2013

@eliska22

kuk este sem, mozno tam nieco najdes. celu topku nemam, mam len cowboy-ske cizmy...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

mysiatkoo
1. okt 2013

babule nieco pre starsieho pana vinara nemate? nejak ma nic neoslovilo 😖

pipka
1. okt 2013

@jakelina hovoriiis mi z duse moja 😵 😵 😵

ja tiez mam aj vzorne maminky v triede, aby som zas len nenadavala..ale aj take, ze dovi...radsej si kusem do jazyka 😝 🙄
moje deti kazdy v skolke chvali, a teda nie ze by som sa doma pretrhala s nimi..ale tak aby som si s nimi nemohla zaspievat, zarecitovat, obcas nieco vystrihnut, nakreslit...tak to co uz by som potom s nimi celych 5 rokov robila 😅 😅 😀 😝

ale tak...vieme vsetky...mamy su vselijake 😝 😉

pipka
1. okt 2013

@jakelina iba taka perlicka...dnes sme si robili panacikov z gastanov...a deti niektore mi hovoria, ze doma to nesmu...lebo ze z toho je spina 😅 🙄 🙄 tak co na toto povedat 😝 😀

ollako
1. okt 2013

inak niekedy uz fakt neviem , ze ako deti doma zabavit, asi sa budem teba pytat, co s nimi..ako ja im dovolim, aj malovat vodovkami, ale bavi ich to asi 2 minuty, plastelina tak isto, oni sa len pozeraju ako ja modelujem,ale im sa nechce, ale teraz no ked spominas tie gastany, tie doma sice nemame, ale asi pojdeme nazbierat listy opadane,natriet farbou a odlacat na papier, to si pamatam, ze sme v skole robili, arbicky ich nebavia, inak ten mensi, ani neviem ci je lavak, ci pravak, ten to stale strieda, raz lyzicka v jednej ruke, raz v druhej s farbickami ...ako to zistim, ci je este skoro, v novembri ma tri
@pipka prepacte , ze mimo temu pisem, ale ked ste to nacali 😝 😀

aduskatt
1. okt 2013

@ollako mozno to ani nezistis🙂) moj Pato je obojrucak🙂 aj ked preferuje pri pisani lavu ruku, ale ked len vyfarbuje, je mu to jedno, ked mu dam pribor, tak ako mu ho dam, tak chyti a je....a je mu jedno ci do lavej, alebo pravej

zz134
1. okt 2013

babule tak tu je moj pokus o krivu tortu...katastrofa! nevedela som poriadne tu dieru vyrezat do spodneho korpusu. cele sa mi to hybalo , mrvilo...a ked som tam capla ten vrch tak to vobec nebolo take krive ako vy mavate. Bola som z nej na nervu!
A zas tato torta mala celulitidu :( lebo dom setrila smartom, kedze som zabudla dokupit. No cele zleeee.

vlada111
1. okt 2013

@pipka
@jakelina No veru aj mne hovoria učiteľky, že keby som to videla aké sú detičky nemožné. Alica bola v triede najmladšia a poznala jediná farby. A presne, že ani ceruzku nevedia držať v ruke. Ja som už nevedela čo s malou, tak od 1,5 roka doma maľovala, rozpustila som jej wiltonku vo vode a machlila 😀 No ale kočky je fakt jednoduchšie posadiť dieťa pred telku a mať pokoj na celý deň.

pristela
1. okt 2013

Holky , robite niekto MMf , alebo mliečny marcos v tychto robotoch ? a ak ano tak s akou tou metlou ci co to je ? na kysnute cesta , alebo na normal cesto na korpus? viem ze niektore robia , len neviem s akym nadstavcom, to by bolo super ked nebudem musiet rucneee 😀 už som ho zapla 😀 😀 mi to nedalo 😀 ale dostala som sa len po 4stupen zo šiestich 😀 😀 aj to sa mi zdalo ze uz hučí a mieša nejak moooc rychlo 😀 😀

pipka
1. okt 2013

@vlada111 zacinam aj ja zaujimat take stanovisko...ze telka a svatyyyyy pokoj 😀 😀 😅 sak aj tak v triedach vynikaju 😅 😀 tak naco ta snaha 😝 😅 😀

pipka
1. okt 2013

@pristela ty nam sem tusim teraz budes musiet miesto tort capnut foto noveho mixera v akcii 😎 😀 😀

lokalistin
1. okt 2013

@eliska22 no ja nerobim zatial vela, ze si oni povedia, zatial väcsinou robim co ja chcem

woman04
1. okt 2013

@pristela ja som ešte nerobila,ale čítala som,že to robia s tým hákom hnetacím na kysnuté cesto... 😉

vladiella
1. okt 2013

@mysiatkoo kuk sem, ci tam nieco nenajdes.

(Ctrl. F inšpi. "gastro" alebo "culinaria" alebo "jadlá" na str. 2. posledný príspevok)

https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecne-nazo...

mizulienka
2. okt 2013

ahojte dievcata, po dlhom case idem robit tortu a chcem sa spytat, kupila som si magic decor krajku, aj som s nou uz raz robila, ale stale mi vychdzali az prilis suche krajky, lamalo sa mi to...co robim zle? dakujem

jakelina
2. okt 2013

@mizulienka sušíš dlouho

kika777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mizulienka
2. okt 2013

@jakelina ako dlho sa ma susit? ja som susila aj 7-8 min aj 12min

akzuzs
2. okt 2013

Ahojte idem sa len tak s Vami podeliť o šok. Stalo sa Vám že ste sa nudili? Mne za posledných 6 rokov nie a poslednom čase od kedy sem tam aj tortu pečiem vôbec práve naopak keby deň mal o pár hodín navyše neuškodilo by. Ale včera som nič nepiekla (idem až dnes) učiť som sa naučila za pár hodín, navarila, upratala a bola jedna hodina a ja žo čo ďalej. Deti v škôlke (od septembra prvý krát už aj dcéra natúpila) a ja zarazu že čo robiť. Tak som len kukala na hodiny a kukala. Tak ma svrbeli mrle v zadku až no. To sa mi už poriadne dlho nestalo. Tak som sa pustila do jedenia piškót s nutelou. 😀 😀 😀 😀 😀 Dnes budem mať čo robiť ale takéto niečo sa mi už roky nestalo. Nikdy nič nestiham a včera no šok 😀 No a @jakelina šup sem s tým ako dlho to sušiť lebo aj ja by sa to rada naučila idem to skúšať bud. týždeň. Dnes chcem spojiť tie kvety čo sa mi na skrinke sušia a uvidím či postup ako ich robiť od pristel mi pôjde alebo zasa budem mantavá 😅 Ozaj kvety keď sa spájajú maju byť úúúúplne suche alebo nie úplne?????

jakelina
2. okt 2013

@mizulienka a na kolik stupňů?? Já taky suším těch 10 minut a kolikrát je to ještě málo a na 80 stupňů. 😲 😲

mysiatkoo
2. okt 2013

@mizulienka zalezi aj od teploty... v mojej rure 100vka staci... po 8min vyber, ak sa este lepi, tak sup s5 do rury a sleduj ako sa sprava... mne to idealne slo von po cca 10min..

mysiatkoo
2. okt 2013

@vladiella vdaka, no to je presne to, co ma neoslovilo 😖 nexcem flasku, ani sud... horsie je, ze neviem presne co xcem 😀 😀 😀

jakelina
2. okt 2013

@mizulienka
@akzuzs a nevím jestli nejsou rozdíly i v různých hmotách. Já mám přímo na tom návod, jak dlouho a při kolika stupních sušit. Ale je jich víc, tak u všech nevím jaké jsou návody. 😒

mizulienka
2. okt 2013

@jakelina
@mysiatkoo dakujem vam dievcata, musim znova vyskusat, nepamatam presne na akej tpelote som mala, citala som to tu na tejto stranke, ale uz si nepamatam 😉