Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladiella
23. mar 2014

cauko, dala som to uz do receptov i postupov, ale dam Vam to i sem, snad niekomu pomoze... 🙂

I vy často bojujete s americkými recepty a proměnami "oz" na gramy, "cups" na mililitry?
Tato tabulka bude při převodu z anglo-amerických jednotek vaší pravou rukou!

Zdroj a další šikovné tabulky najdete na:
http://www.thekitchn.com/look-adorable-tea-bag-...

viera6
24. mar 2014

Ahojte,prosim vas,ktora tu robila pansku koselu viem ,ze to tu niekde bolo a neviem to najst.....

sticker
24. mar 2014

@artepf Nádherné torty!!! A tá zelená farba sa mi veľmi páči, krásna, jasná 😵
@pristela Ďakujem. Písala som natortu.sk, lebo neviem aký je to rozmer. Tam som našla jednu obrazovku. Akurát neviem či to oblátka, alebo to robia na marcipán... nejako sa neviem vysomáriť z toho.

dada2007
24. mar 2014

baby prosím vás.........BARBIE tortička, aby mala cca váhu 3,5 až 4kg......ako to robíte? malá okrúhla forma a na to tá ikea miska? dakujem za radu.

daniela09
24. mar 2014

smajlíková- taká rýchlovka, na poslednú chvíľu objednávka
šmolková- presne nadiktovaná

mizulienka
24. mar 2014

@maya30 ahoj, ty si robila asi tuto tortu, ze?

http://tortyodmamy.sme.sk/babiky-torty-pre-diev...

prosim ta, kde si kupovala jedle oblatky? a ake velke si si ich dala urobit, aby to vyslo tak pekne na tortu? dakujem 😉

lomanta
24. mar 2014

holky prosím vás, když máte tak krásné dorty, to je všechno kupovaná potahovka, nebo si ji někdo děláte doma? Ze sušeného mléka? Mě hodně často praská, když ji vyválím, brzo zasychá a není tak vláčná... když válím placku, tak to musím hodně podsypávat, jinak se to přichytává a pak to už není tak lesklé, ale je tam vidět ten cukr nebo mléko...

maya30
24. mar 2014

@mizulienka objednavam v oblatkovo.sk a tych obrazkov je 6 na A4, ale tie obrazky som si sama postahovala z netu a v picasse som spravila kolaz, oni len vytlacili 😉

mimcak
24. mar 2014

@anibas ten spiderman je super

mizulienka
24. mar 2014

@maya30 aha super, dakujem 😉

jakelina
24. mar 2014

@viera6 já jsem dělala dvě. Co potřebuješ?? Přehlídla jsem dotaz??
😒

viera6
24. mar 2014

@jakelina chcela som nejaku inspiraciu 🙂 prosim ta ake velke si ich robila ako A4?dakujem

jakelina
24. mar 2014

@viera6 asi tak dlouhé, ale trochu užší.

jakelina
24. mar 2014
mysiatkoo
24. mar 2014

@vlada111 😀 kefka mi nenapadla, mm len skonstatoval ked ho zbadal, ze dufa,ze nema obdarovany clovek predkus 😝 ale ja som sa do @pristela - inho obrazku zamilovala na prvy pohlad aj s tym predkusom 😵

pristela
24. mar 2014

@pipka laska moja , dosla som s deckami na vlakuuuuu v piatok pred 20hodkou a v sobotu o 17 sme uz sedeli v busy domov bo vsak ja tam mala este torty na nedelu aj na oslavu sme sli aaa umrel mi mobil cize nemam cislo na nikoho ☹ ☹ ☹ no nabuduce sa uz nedam nahovorit aby som sla bez auta ani keby traktory padali 😠

jakelina
24. mar 2014

@pristela tak příště nejezdi na vlaku a sedni si dovnitř, zjistíš že je to pohodlnější 😀 😀 😀

michaela3011
24. mar 2014

@lomanta ahoj, ja si robim potahovku z marshmallow 😉 mala som niekde recept no nevyhovoval mi... potahovka sa mi podla receptu podarila iba raz 😀 odvtedy robim od oka... na 170g penovych cukrikov pouzojem 500g praskoveho cukru, maximalne 600g ak sa mi usype viac 😀 este pridam 1cl tekutej citronovej kyselky, 2pl oleja, 1pl vody... cukriky, kyselku, vodu a olej si dam na dve minutky to mikrovlnky aby sa to pekne roztopilo, pocas toho mikrovlnku este otvorim 2-3x a premiesam.... potom vsetko ako je v miske supnem pod kuchynsky mixer a slaham s jednou spiralovitou metlickou na tom najpomalsom stupni a pomalicky pridavam praskovy sukor 🙂 takto pri tom stojim az kym tam nesupnem posledny gram cukru a vsetko sa pekne nespoji 😀 este davno som miesala rucne, no poviem ti, ze to ma prestalo bavit ked som si kazde dve minutky umyvala ruky 😀 potom ked to uz mam a vidim, ze to neni tuhe ako by malo byt, tak to prekryjem sackom a idem si na pol hodku sadnut pred ipad a listujem konika... ale to ti neradim!!! 😠 pretoze potom zlenivies tak ako ja a vsetko budes odkladat 😀 ta potahovka ti medzitym vychladne (kedze bola v mirovlnke) a bude tuha aby si ju mohla pekne vyvalkat 😉 pripadne si tento recept pozmen podla seba, ako som aj ja urobila 🙂

inak pri peceni dokazem premenit cas 😉 z 5minutoveho odpocinku to dokazem premenit na skoro hodinu 😉 potom ked sa ma ludia pytaju, ze ako dlho mi trva jedna torta, tak im neviem odpovedat a vymyslam si rozne casy 😅 teraz koncom mesiaca ma caka torta... sice bude narocnejsia (pre mna 😅 ) no budem si stopovat cas 😀 aby som zistila, ze kolko mi efektivne trva jedna torta 😀 a aj kazdu jednu prestavku si zapisem 😀 ajked stale tvrdim, ze pracujem aj pocas prestavok 😝 😀 ved tolko stranok s cukrarskymi pomockami co prelistujem 😅 😀

baby pekny den Vam zelam 😵

pristela
24. mar 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

99deni
24. mar 2014

Sikulky poradte mi prosim aku tortu by ste urobili pre dievcatko na krst ktore bude mat v case krstu uz rocik? nie moc velku... 🙂

lucianak
24. mar 2014

36 lajkov na moju druhú tortu???? 😵 😵 😵 Baby ĎAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEEM 😉 toto som fakt nečakala, veľmi si to vážim....

jakelina
24. mar 2014

@99deni já dělala pro víc jak ročního chlapečka takovou. Nejlíp se jich zeptej co by chtěli.

sikag
24. mar 2014

@pristela cool super, ukladam 🙂 dakujeeeem

prosiiim kocky ako na 2farebne coko-mantinely? uz mam bielu coko v krajke a co vcul? povodne som myslela ze to teraz zalejem hnedou ale to by som mala 3D 😀 😀 takze ako, najprv nejak vyklopim bielu a potom zalejem? a mam tu bielu nejak zmrazit? diky za rychly tip 😉

sikag
24. mar 2014

@dada2007 ja si peciem normalne kruh a ten zrezem do tvaru sukne + z odrezkov urobim puncovinu a este dotvarujem suknu dole aby nebola capata

mysiatkoo
24. mar 2014

@sikag a ako inak to xces ako 3D ? 😲 ak mas bielu dnu, tak ju zoskrab tak ako ked robis praskovu kraju - musis ju mat dobre zacistenu a na to tmavu coko - pozor na teplotu, aby ti nezacala topit tu bielu, lebo sa ti to rozmaze... potom na tortu, pockat kym zaxladne (ja davam do mrazaku) a potom dole silikonku...

zoja1983
24. mar 2014

@mizulienka ahoj ak sa neurazíš že sa miešam do rozhovoru ale tlač na jedlú oplátku ti vieme spraviť aj u nás . http://www.doven.sk/product/vas-obrazok-na-jedl...

mimcak
24. mar 2014

@pristela pomôž pleaseeee teraz som objavila na FB ,že ty si robila,hlavu mickyho. Podobného mi poslali aby som urobila ,že má ten noštek tak tvarovaný ako tvoj. A ja si lámem hlavu,už odkedy,že ako naňho. V čom si ho prosím ťa piekla,noštek si tvarovala punčovinou. A ako si poťahovala najprv celeho čiernou a nato tu krémovú ako tvaričku,alebo si to nejako zrezávala? Jaj ,ale som ta zavalila otázkami. 😅,

ajka82
24. mar 2014

@99deni ta 3 poschodova..z tej by mozno mohlo byt ten macko, zajko na boku torticky, mne by sa take pacilo... spravit na torticku macka alebo babiku nejaku...

pristela
24. mar 2014

@mimcak musela som ist mrk bo si nepamatam 😝 piekla som v kruhovej forme + usi zvlášť v dvoch plechovkach , potahovala som ju celu tou telovou farbou a to cierne je len zamalovana ta telová , malovala som biely alkohol + obycajna čierna prachova z drogerie. noštek aj líca su dotvarovane puncovinou

mimcak
24. mar 2014

@pristela Ďakujem ti dobra víla. 😉 No maľovať to ja asi nemôžem to by dopadlo 😝 😝 😝 😀 ,to ja zas nemám takú zručnosť ako ty.