Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
13. feb 2011

dievcata, co pouzivate na take obtiahnutie ciernou farbou...vid na obrazku tie vtaciky...

nadulici
13. feb 2011

@mizulienka ja myslim, ze tie vtaciky su obkreslene ciernou jedlou fixkou....da sa aj ciernou gelovkou obmalovat, ale pochybujem, ze by to bolo take presne, ide to stetcom, ale je to straaasna piplacka....

vivienkatka
13. feb 2011

ahojte kock nepoznate nejaku cukrarku v kosicach potrebovala by som tortu na meniny pre moju bambulku dakujem za odpovede

alionuska
13. feb 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 ahoj ahoj...prezila som to! Tu su moje najnovsie😀

zdenallicka
13. feb 2011

@alionuska Ali, jsi HRDINA!!!!!

Všechny dorty jsou moc hezké, obdivuju tě, ale na tvém místě bych být nechtěla..🙂

ellise
13. feb 2011

@alionuska, úplně úžasné, tady už docházejí slova, zbývá jen hluboce smeknout

naika
13. feb 2011

@alionuska nadherne si teda machrica tolko v jednom týždni kedy vlastne spíš? 😉

adul67
13. feb 2011

@alionuska nadherne tortičky

dajna11
13. feb 2011

@alionuska srdce mi zaplesalo a sánka spadla.....ach jo... ☹ ☹ ☹ ☹ tíško závideť

jakelina
13. feb 2011

@alionuska dorty jsou fakt nádherné a skoro berou dech. Může se tě zeptat, jak se dělají takové ty dorty, jak z prostřed vykukují nějaké postavičky. Už se to musí nařezat než potahuješ??? U jednoho dortu máš zespod ještě i jinou barvu, tak nevím jestli dáváš na sebe dvě vrstvy. Je to moc hezké a chtěla bych to někdy vyzkoušet, jenom nevím jak na to. Děkuju.

Možná mi poradíte i jiná pekařinka tady na koníkovi.

lussy23
13. feb 2011

@kovik - nádherný motýl @reruna -krásne @nadulici - jééééééééééééééééj Elmo 🙂
@dajna11 @dominika2727 - krásne srdiečka 🙂 🙂 🙂
@dm1 - krásne torty

lussy23
13. feb 2011

@alionuska - úžasné ako vždy 🙂
@mizulienka - rozkošné

medakote
13. feb 2011

Tak jsem zas po nejaké dobe nakouklaa obdivovala vaše poslední díla. Nebudu vás všechny jmenovat, protože všechny mátekrásné dortičky.

@reruna mě tyhle lehké krémy kde je jogurt nechtějí tuhnout.Tvarohovo šlehačkové v pohodě, ale jogutové neee. Přemýšlela jsem, jestli to není typem jogurtu, ale kde je jogobela, tak mi netuhly....

A moje poslední trápení- první košík. Nesmějte se mi, je hrozný, ale nám se na to, že jsme začátečníci, líbil a babi byla nadšená. Čokoládový korpus, krém "falešné tiramisu" s čokoládou, mléčný marcipán a klubíčka White Icing.

medakote
13. feb 2011

PS. Ještě tam byly jehlice, fotka je bez nich a měl 5,3 kg 😲

kovik
13. feb 2011

@jakelina - jj mala Niky je hodňoučká, za to Davídek to je kvítko 😀 😀 ale hlídala teta , tak to šlo.

děkuii holky 😀 😀

A dotaz - jak děláte čokoládovou polevu

kovik
13. feb 2011

@medakote - vůbec není hroznej. Tak to bych zcela určitě nezvládla.
jak jsi udělala košík, to jsi musela mít dobrou hmotu.

dajna11
13. feb 2011

@medakote krásne klbká.... 🙂 🙂 piplačka že?

kovik
13. feb 2011

@alionuska - teda moc hezkéééé. Jak dlouho ti zabere jeden dort ? Ten slon je jak plyšová hračka 😀 😀 😀

yamahafazer
13. feb 2011

@alionuska nadhera nadhera 😵 🙂 😵 teda tolko vela ako si to zvladla ved ty mas kazdy tyzden strasne vela toriet ty musis mat uz objednavky do konca roka nie?mas vobec aj niaky tyzden volny,ze nic nepeces?

yamahafazer
13. feb 2011

@medakote ved ten kosik je perfektny 🙂 a to si ho rucne prepletala tusim,ze aj ja chcem rucne kosik robit

medakote
13. feb 2011

@kovik Mléčný marcipán, dobře vypracovaný (muž dobře hňácá 😀 ) Ale než člověk vyválí všechny ty hady...... Vyplétali jsme ve dvou hodinu a půl.
@dajna11 No, piplačka. Ale ne zas taková. Základ je z piškotových kouliček, tak jen dlouhým hadem obmotat, a je jen jedna vrstva, případně pár vláken napříč.

dajna11
13. feb 2011

@medakote lebo mne nejde nikdy urobiť dlhého hada,stále sa mi pretrhne

mrka2
13. feb 2011

@alionuska no tak ja som padla na zadok!!! ved ty si robot a mam vazne obavy o tvoje zdravie... neprehanaj to,prosim ta!!! nie ze skolabujes, radsej menej a stale prispievaj nejakymi krasnymi tortickami ako nam odkvacnes a nebudeme sa mat cim kochat 😀 😀 naadhera!!! vsetky!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 a ta Hanna aka modelka 😀 😀
@medakote nadherny kosik!!! to vypletanie ma tiez caka,ale mam z toho uz teraz nocnu moru - este ze len pre moju maminu 🙂

alionuska
13. feb 2011

@zdenallicka dakujem moja...ale uz je fajn..najviac byvam unavena tak vo stvrtok..piatok..ale najvaíac acsu zabera to vypecenie a plnenie... potom to uz ide šup šup 😀
@ellise dakujem!! 🙂
@naika som tahala tak 18 hodin denne..ale uz od nedele...to som si robila MMF(veeeela) a ta panda a vysavac boli na stredu..ten vysavac bol obrovskyy....mal 8kg...a asi 40cm na dlzku...a ptom som uz len piekla a piekla ....ale spavam v noci..tak 5-6hodin..Ak sa meduźitym nezobudi Saška je to o.k. staci,ale ked mrnci aj tri krat za noc,to nevladzem ani z postele vstat..tatino k nej beha😀 😀 😀
@adul67 dakujem🙂
@dajna11 to bolo od teba mile...dakujem! 🙂
@jakelina ano najskor dam na vrch kusok mikrotenu..taky kruh,potom jeden kruh napr.zltej hmoty,na to potiahnem celu tortu..a potom rozrezem...taku hviezdicku,povytacat a vybrat ten mikroten..ten tam ide preto,aby sa nezaspinila ta potahova hmota ktoru ked vytocis ,je navrchu.... rozumies mi,ako to myslim??? 😅
@lussy23 dakujem🙂
@kovik neviem ti to takto napisat..ja ich nerobim kazdy zvlast..ked mam vela vypekam aj tri dni. priebezne plnim a nakoniec postupne dokoncujem..to ma bavi najviac..ale rekord mam 9 tort dokončenych denne😀
@yamahafazer ..nie moja,nemam na cely rok..ludia mi volaju a pisu priebezne...ale tak na mesiac .dopredu..par...volno som nemala ani nepamatam... a aj by som isla niekam si oddychnut,len neviem,ci ja budem mat niekedy taky tyzden,ze nebudem mat ani jednu tortu😀

peciem vlastne uz vyse dvoch rokov,kazdy tyzden nieco..ale zo zaciatku to nebolo take pestre ako v poslednej dobe🙂

alionuska
13. feb 2011

@mrka2 neboj...ja som v pohode..len uz to mam tak otestovane,ze o osmej vecer ma zacinaju boliet nohy ,a jedenastej uz aj chrbat a o polnoci ma uz stipu oci a to uz viem,ze je cas ist do postele🙂A to som od stredy nakapana jak pes...ma nejaka chripka drapla,ci co...len som sa modlila,aby som endostala horucku..inak to zvladam🙂 Dakujem ,neboj...budem prispievat,pokym ludia budu chciet po mne torticky🙂 ...

dajna11
13. feb 2011

@alionuska budem sa u teba inšpirovať.....aj ked teda ja sa nikdy nedostanem na takú úroven

dajna11
13. feb 2011

@alionuska ty ich asi robíš zadara ked máš tolko zákazok 🙂 🙂

sisa.b
13. feb 2011

@alionuska teda ja ta fakt obdivujem!!! 😵 😵 😵

chvalim vsetky valentinske aj nevalentinske torticky, ste velke sikulky! 🙂

vlada111
13. feb 2011

@alionuska úžasné niečo. Práve sme to pozerali s manželom. Nechápeme ako sa to dá stihnúť. Manžel navrhuje, aby si si zobrala niekoho na pomoc na bežné úkony a stihneš aj 40 za týždeň 😀

fukylove
13. feb 2011

@mizulienka - babulky pisu o jogurtovom kreme, co im vytekal z torty... ty si robila traseny,nie? 🙂 a ten - teda aspon ja - mavam vzdy dost tuhy a natieram maslom hned 🙂

@kovik - krasna torticka 🙂 ono na tu tortu 1kg isto staci... ale pre pohodlie pri potahovani som radila radsej viac 🙂