Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
13. feb 2011

pridavam este jednu svoju ktoru som mame na narodeniny robili

dm1
13. feb 2011

@alionuska nadhera ja to nechapem ako to mozes stihat. Akoze ide mi hlavne o ten pocet. Ja si skutocne nedokazem predstavit ako mozes fungovat. Ja som mala tento tyzden len 3 aj ked narocnejsie na pripravu - dratkovanie a modelovacky ale stacilo mi teda a spala som posledne dni velmi malo teda isla som spat az nadranom. Pri malom sa mi vobec neda cez den potahovat, robit ozdoby to vsetko len v noci. Ty ako robis? aj cez den? ja cez den tak mozno upiect a naplnit aj to len ked spi alebo nie je doma inak mi tak moc chce pomahat ze neviem co mam skor ratovat. A to ked pises ze 18 hodin robis to ako kazdy den v tyzdni? a ako to mas potom s detmi? No fakt klobuk dole a hlavne aj za to ze sa ti chce pri tych poctoch paprat so zarabanim hmoty veru... asi by som uz aspon na potahovanie kupila hotovu hmotu nech si usetrim cas veru

fukylove
13. feb 2011

@dm1 - kraaaaaaaaaasna 🙂 ako ziva 🙂 tak na toto by som asi odvahu nemala 🙂 ja sa zatial kvietkov bojim ako cert kriza 😀 ale mala by som zacat... maj sa blizi a s nim aj moja prva svadobna 😀

dm1
13. feb 2011

@fukylove dakujem 😵 . Mna praveze kvietky moooc bavia to by som robila stale. Ale je to veru nezaplatena robota lebo to je prplacka jak fras. Len som nemala vcera vecer este ani jednu urobenu len 2 vykrojene na drotiku a 2 som dorabala a vsetky malovala. najhorsie je asi to spajanie. tie 2 dorabane boli makke tak mi to padalo trosku z drotikov som musela opatrne. takze uz viem ze radsej dopredu lebo tie 2 druhe drzali super. Mame sa velmi pacila uz to zapichla do kvetinaca a naaranzovala tam vsetko aj tie listky a bude mat na pamiatku 😵

jakelina
13. feb 2011

@zuzana124 moc děkuju za postup jsi zlato.
@mrka2
@andriss23 srdíčka jsou nádherné. 😉

jakelina
13. feb 2011

@dm1 kytka krásná, fakt je jedlá 😀 😀 😀 Vypadá jako opravdová. 😉 Moc se ti povedla.

fukylove
13. feb 2011

@dm1 no veru ani ja by som ich nepojedla 🙂 fakt vyzera ako ziva 🙂 mne sa orchideje doma nedrzia, tak si spravim do kvetinaca asi takuto 😀 😀 😀 a bude stale krasna 😀

tortelinka
13. feb 2011

@dm1 ta torta je super...to nechapem ako sa to da

fukylove
13. feb 2011

@kovik - tak budes mat na dalsiu 🙂 a ten motylik je velmi chutny, nepamatam, ci som ti ho pochvalila... 😉

jakelina
13. feb 2011

@fukylove dobrý nápad s tou orchideí. Mně to taky doma vždycky opadá a zůstane jenom ten prázdný stvol. Tak tam asi připíchnu marcipánové květinky a bude mi kvést celý rok. 😀 😀

dm1
13. feb 2011

@fukylove 😀 vidis dobry napad 😀 . Ja mam doma 5 orchidei a kvitnu stale co sa cudujem lebo stale ich zabudam poleivat 😝 . Ked odkvitnu vyrobim vlastne 😀

mizulienka
13. feb 2011

dievcata dakujem za rady ohladne lepenia, aj ja som lepila vodou, ale mne to velmi nechcelo drzat...to sa vam prilepi hned alebo az po nejakej dobe?
babulky mozem vas este poprosit o rady, prvy krat som piekla, je tam este vela nedostatkov, preto sa chcem poucit 😝
- s hmotou sa mi robilo super, akurat, ze, som zistila, ze jej mam malo, tak hajde este dorobit, este ze som mala cukriky....ale ten potah sa mi nechcel nejako prilepit na tortu...moze to byt tym, ze som podsypavala skrobom a preto sa mi to nechcelo prilepit na tu tortu? (tortu som mala potretu maslom a cukrom).
- na prvy plat som davala lekvar a tak krem a na to mandarinky a prikryla som to druhym platom...ale teraz, ked som tortu krajala, tak sa mi ten druhy plat ako keby trosicku oddeloval
- baby a inac ten potah je strasne sladky 😲 davala som 3 lyzicky citronky, ale furt to je sladke jak des...mate nejake tipy ako ho urobit menej sladkym?
@jajuuus neskusala som lekvar, ja som teraz robila potahovanu prvy krat a davala som to maslo a cukor, ale nabuduce asi skusim ten pudingovy krem, co ti baby radili.

a tu je teda moja prva, vela nedostatkov, ale dufam, ze sa zdokonalim 😝

daducha
13. feb 2011

@vivienkatka pisala som Ti mailik,som z KE.

mizulienka
13. feb 2011

nechcelo mi to pridat fotky, skusim este raz...

jakelina
13. feb 2011

@mizulienka na první dortu krása. 🙂

mizulienka
13. feb 2011

@jakelina dakujem, ale je co sa ucit 😀

baby aj vy musite zmensit fotky? musela som teraz tie svoje zmenit,nejako ich pokrivilo 😕

jakelina
13. feb 2011

@mizulienka zmenšovat nemusím. Já jsem svoji první měla hroznou, tak obdivuju tu tvoji. Růžičky máš krásně červené, čím jsi barvila?

eliska22
13. feb 2011

ahojte kočky, nestíham Vás dočítať, len som pozerala torty, všetky sú kráááááááásne 😵 😵 😵 ja pridávam môj posledný celkovo siedmy výtvor...inšpirovala som sa na stránke torty od mamy 😝

mizulienka
13. feb 2011

@jakelina farbila som iba obycajnymi praskovymi farbami, cela som bola od nich cervena 😀

@eliska22 krasna torta, na tie motyliky mas vykrajovatka? su krasne 😉

eliska22
13. feb 2011

@mizulienka kúpila som si vykrajovačky a prvý krát som ich skúšala 🙂 lebo mne sa tiež páčia tieto motýliky 😵

alex21
13. feb 2011

@milocka29 dakujem ale od alionusky urcite nebola
nestiham velmi citat ale fotky som prebehla a opat krasne torticky.

@dm1 tvoja orchidea ma fakt dostala ty si sa uz tak velmi vypracovala. To si robila z tej floral sady alebo mas nejaku inu formicku. Mas tam aj krasne zilkovanie. si fakt sikulka

moje posledne 🙂

alex21
13. feb 2011

na tej prvej som si skusala podlozku to bola len pre nas 🙂

mima595
13. feb 2011

@alex21 - krasne...fakt prekrasne
a tie male červené kvietocky, co mas na torte, to mas z akej sady? alebo ako ich robis?

eliska22
13. feb 2011

@alex21 nádhera a tie volániky..krása 😵 😵 😵

jakelina
13. feb 2011

@eliska22 nádherná a
@alex21 taky krásná. Já nemám komu teď dort udělat, už mám absťák. 😀

mrka2
13. feb 2011

@dm1 😲 😲 😲 nadhera!!! ako ziva!!!!
@mizulienka super torticka, isto aj velmi chutna!
@eliska22 krasna a ta fialova farba je super 😵
@alex21 nadherne! ja som tiez vcera skusala prvykrat tu podlozku,tak som sa vytesovala,ze nieco nove mam 😀 a na tej poschodovej,to si urobila ako ten vrch? nejakou bielkovou polevou? 😕 krasna!

alex21
13. feb 2011

@mima595 na tie kvietky mam tuto sadu: http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

@jakelina ked nemas komu tak si sviatok vymysli. Ved bude valentina 😀

@mrka2 to mam usulanu hmotu na take tenke hadiky a pokrutenu poukladanu jednu vedla druhej a teda poviem ze usulat to bola makacka 😝

a dakujem

nadulici
13. feb 2011

@mizulienka mas ho krasny, tak s mojim prvym sa neda vobec porovnat....si sikulka.... 😉

nadulici
13. feb 2011

@alex21 jeeeeeeeeeeeeeeeej, tie su nadherne, ty ich mas vzdy take jemnucke, nezne torticky 😵 😀

dm1
13. feb 2011

@alex21 dakujem 😵 . Dostala som vykrajovacku pod stromcek od mami tak aj dostala torticku s nou 😀 http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
ale isto by to slo aj z floralu. Ono zalezi ako sa zvlnia tie lupienky a hned je iny druh z toho 😉

a krasne torticky mas! na tej poslednej to mas bielkovou polevou ci zriedenou hmotou robene tie vlnky?