Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
9. mar 2011

Tak znovu prosím o radu. Pekávate niektorá na 2 plechoch pláty? Ak áno pečiete na horkovzdušnej, alebo normálne?
Ja mám skúsenosť, že ak dám 2 plechy, ten spodný plát je taký vysušenejší. Ako pekávate vy?

anibas
9. mar 2011

@daniz ja pečiem raz tak - raz tak - nevšimla som si rozdiel, korpusy aj tak polievam rumovým sirupom a riedkym džemom, takže sa napijú a sú vláčne

anibas
9. mar 2011

@broucek2 veľmi pekné srdiečko - také jednoduché sa mi páčia

@alionuska opäť DOKONALÉ !!!!!!!!!!! Dievča - kedy žiješ ????

anibas
9. mar 2011

POZOR - POZOR
super stránka na figúrky - nie sú postupy, ale sú úžasné
http://www.flickr.com/photos/biscuitdapati/

daniz
9. mar 2011

@anibas vidíš, to je fakt.... aj ja polievam a potieram takže ušetrím čas... 😉 😉 😉 😉 Suuuupeeerrrr.

daniz
9. mar 2011

@anibas a pečieš normálne, alebo na horkovzdušnej?

mrka2
9. mar 2011

@anibas bozinku,ake prezlatulinke su tie postavicky!!! strasne krasne! tak ja sa na ne mozem akurat tak pozerat 😝 😀 ale ten macko na prvej strane,tak toho by som mozno dala 😀 dik za odkaz 🙂

alionuska
9. mar 2011

@bzucinka2 a to este nevies,ze mam teraz obidve deti chore a mala Sašenka mala tri dni zvysene teploty...idu jej ocne zubky ,asi vsetky styri naraz...ale mam doma tatinka nasho a ten mi pomaha,ako sa da...upratuje po detoch...po mne umyva riad a vecer mi este aj masaze robi!! 😀 No chlap na pohladanie! 😀 asi tam je to tajomstvo mojho uspechu-v dobrom partnerovi! 😀 😀 😀 😀

alionuska
9. mar 2011

@daniz ..ze hhurikan😀 dakujem! A to farbis hmotu na subaru na modro?? Ja som ho namalovala len napovrchu-..-.ved by som na taku tmavsiu modru minula aj celu gelovku:-P keby som chcela tolko hmoty nafarbit.... 😅
@lussy23 no sud...bol taky vacsi,ako tie pretym..tento mal 4,5kg. 😉 dakujem

bzucinka2
9. mar 2011

@alionuska tak ty si potom siamska chobotnica uz alebo co, lebo ja ked som mala jeden tyzdem 6 tort z toho 2 2poschodove a 1 3poschodova, tak som mala co robit a hlavne som ich male problem uskladnovat🙂 a to teda vtedy mi tiez muzik fungoval naplno 🙂

sofi07
9. mar 2011

baby, idem robit mcqueena, ale nie 3D, ale ho chcem polozit na okruhlu tortu a nejaku krajinku okolo. nemate nejake inspiracie ulozene? nieco pekne, zaujimave...nevidela osm tu rozpravku, tazko sa mi vymysla...dakujem

evena
9. mar 2011

ahoj, zkoukla sem dortíky, krása 😵 @mizulienka nějak nevěřím že je to druhá potahovaná 😕 😉
@alionuska to je neskutečné 😲 holka ty snad ani nespíš 😀 máš velmi šikovné ruce, precizní práce, tu svatební je škoda nakrojit 😉

mizulienka
9. mar 2011

@evena si mila, ale fotak bol asi milosrdny a neukazal vsetky chyby 🙂 ked nepocitam jednu sacher tortu, tak toto bola ozaj moja druha potahovana 😵

alionuska
9. mar 2011

@bzucinka2 no este ze ich mame..tie nase polovicky😀

@evena na tu svadobnu mi pisala holka,ze bola naaaaaaadherna a ze som ozaj umelec! 😀 😀

daniz
9. mar 2011

@alionuska farbila som hmotu ,pretože potrebujem aj na iné veci, no budem isto maľovať aj po povrchu... neboj nič 😅 😅
@sofi07 mc qeen bol pretekárske auto, a po veľkej búračke sa dostal na vrakovisko, tam spoznal toho hrdzavého...
bože ak sa volá.... 😝 😝 .Mastera..... Ale môžeš urobiť pretekársku dráhu a namaľovať ho v cieli.....

daniz
9. mar 2011

@alionuska a nie si? Pozlátiť tvoje ruky...

sofi07
9. mar 2011

@daniz dik moja 🙂 , radsej ako pretekarsku drahu by som ho chcela dat do nejakej krajinky, tunel alebo mostik cez riecku 😀 ale zas neviem ci tam take nieco bolo :D musim si nejake videa na nete kuknut 🙂

dm1
9. mar 2011

@sofi07 ja som uz tiez robila a davam aj nejake co som mala ulozene

daniz
9. mar 2011

@sofi07 Gabika, ono je to vlastne taký príbeh pretekárskeho auta, ale chodil aj do prírody. Ja idem na sobotu robiť mc qeena, ale 3D. Ešteže malý Jarko má všetky možné autíčka.... 😀 😀

sofi07
9. mar 2011

@dm1@daniz diky baby, pekne torticky, taketo nieco som potrebovala, dakujeeem 🙂

lili01
9. mar 2011

@alionuska mám dotázek....vzala jsem si do hlavy,že nakonec malému,který má dneska 3.narozeniny, udělám ležícího psa místo krtečka. chtěla jsem se zeptat,když chci hafana tříbarevného bíá-světle hnědá-tmavě hnědá, jak to mám udělat s tou MMF?? mám psa udělat celého bílého a pak štětcem a potravinářkou barvou malovat ty hnědé fleky nebo části MMF prvně nabarvit a pak potáhnout na bílou potahovku??
ještě jsem to nedělala,bude to druhý dort z MMF

broucek2
9. mar 2011

@bzucinka2 @jakelina @lussy23 díky
@daniz no, já právě dostala ta vykrajovátka na karafiát a myslím, že mléčná potahovka nebude to pravé, ale vyzkouším večer

broucek2
9. mar 2011

@mizulienka pěkný návod je třeba tady http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&... Byly to moje 1. růže

jakelina
9. mar 2011

@lili01 malému vše nej k narozeninám. 😉

lili01
9. mar 2011

@jakelina jéé děkujeme

hledám nějaké video postupy na toho psa a nic nemůžu najít,že bych se inspirovala zdobením potahovky na hafánka 😠 😠 😠

jakelina
9. mar 2011

@lili01 já neporadím, já dělám jenom klasické kulaté a i ty mi dají zabrat 😀 😝

reruna
9. mar 2011

@lili01 a co takovýhle pejsek - myslím, že ho dělala @anibas, snad se nebude zlobit, že tu dám její dort, mám ho uložený, moc se mi líbí 🙂 to by nemuselo být až tak těžké, oříznout klasický kulatý dort..trochu dotvarovat punčovinou

reruna
9. mar 2011

@alionuska nádhera, nepochopím, jak to můžeš stíhat, i když máš tm doma, jsi fakt skvělá
@broucek2 krásné srdce
Já pořád čekám na ty moje objednané pomůcky, psali mi, že jedna položka jim zatím chybí, jestli chci čekat, ale tak já teda počkám, ať mi to raději pošlou najednou, ale už se na to táááák těším...

mizulienka
9. mar 2011

@broucek2 dakujem, ja som uz ruze robila, budem teraz robit pre maminu tortu, ruzicky nachystane, ale tvoje vyzerali take ine, krajsie 😉

tu su moje

jakelina
9. mar 2011

@mizulienka ty jsou krásné. Já ty růže nějak neumím. Mám to nějaké divné, moc rozevřené nebo co. Ještě tě poprosím, můžeš mi dát odkaz na ty malinké kytičky co jsi měla na dortu. Jaká je to vykrajovačka??? Je to ze sady nebo jsi koupila samostatně??? Chci si ji koupit a nevím přesně která to je. Děkuju.