Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
13. apr 2011

@ada9557 ja som robila synovcovi tento posledný víkend poťahovanú punčovú. Robila som ju obdĺžnikovú. Dám ju sem, len musím stiahnuť fotky.

vinka
13. apr 2011

@dm1 ja som to ale ináč rovno na torte robila. 😕 😕 Ty to robíš najprv na stole?či ako? 😕

dm1
13. apr 2011

@vinka neee rovno na tortu som myslela len tu bola otazka ci najskor tie na vysku a potom tie male tak preto som to tak napsiala

vinka
13. apr 2011

@dm1 😀 😀 😀 😀 jáj zas som niečo nepochopila 😀 😀 😀 😀 😀

ada9557
13. apr 2011

@dadka212 ahoj.ja som skušala robit tu hmotu aj podla alionusky a aj ten druhý do ktorého ide menej cukru a cera.ani s jedným som nemala problém ale s tým druhým sa mi robilo lepšie.treba vyskušat aj to aj to.ale až pri mojej asi 5 tortičke som začala prichádzat na to ako sa s tým pracuje a kde to treba vychytat 😵 aj tak sa mám ešte čo učit. 😅 to bude len praxou 🙂 držím palce a potom daj vediet ako to dopadlo 🙂 ale určite to bude super.

ada9557
13. apr 2011

@vinka to je náááádhera.to ovocie na nerozoznanie.mnam hend by som si zahryzla 🙂 🙂 🙂

alicc
13. apr 2011

@vinka ako prosim ta ako robis tie broskyne, ten kosik je nadherny 🙂

dada78
13. apr 2011

ešte sa opýtam, čo si myslíte, hodilo by sa to - svokor má tú 60tku rovno na Veľkonočnú nedeľu a tak ma napadlo,že namiesto kvetov do košíka naaranžovať vajíčka, zajaca a korbáč ? či nehodí sa to ? 😅 😀

dadka212
13. apr 2011

@ada9557 ďakujem za rady, vyskúšam 🙂

mizulienka
13. apr 2011

@vinka ja som nemyslela potahovanie ako take 🙂 to vypletanie som myslela, akoze potahovanie 😀

mizulienka
13. apr 2011

@dada78 ja idem presne takyto kosik robit pre svokra 🙂 ale nema narodenny, len ideme na navstevu a nevieme, co mame zobrat, tak reku upeciem tortu 🙂

dada78
13. apr 2011

@mizulienka rozmýšľam,že v muffinovom plechu upiecť akože vajíčka, potom ich vykrajovačkou okresať 😅 a dotvarovať, potrieť plnkou a keď budú pekne stuhnuté potiahnúť každé z jednej strany a cez stred urobiť ozdobnú krajku 😎 predstava by bola, len či by to tak šlo 😅

alicc
13. apr 2011

@dada78 super napad, mne sa teda paci 🙂

jakelina
13. apr 2011

@dada78 jái myslím, že je to dobrý nápad, já chci takový dort udělat taky. Jenom uvažuju nad tím, že košíček udělám malinký dutý a jenom ho postavím na dortu. Takový malinký, jako ozdobu a do něj pár malinkých vajíček.

vinka
13. apr 2011

@alicc no broskyne sú pečená piškota ako pol-gule a lyžičkou stred vydlábany ale z mierou kedže je to piškota.sú plnené pudingom s tangom broskynovým spolu zlepené.Namalované na oranžovo-červeno a obalené v kryštálovom cukre.A na vrchu je z hmoty lístok a klinček celý ako stopka zapichnutý. 😉 Chuťovo su nenormálne dobré. 😉

vlada111
13. apr 2011

@mizulienka jahody bez problémov. A keby si mala náhodou krém riedky, dá sa pridať ešte trocha toho pudingu a zhustne ti to. Mne sa to už stalo a takto som to poriešila.

dada78
13. apr 2011

túto tortičku som poťahovala a dozdobovala kamarátke, mala som problém pri ľavom boku jednotky, tam som musela pridať jeden pásik ako maskovanie, teda žiadna sranda takéto veľké torty 😅 😎

jakelina
13. apr 2011

@dada78 ta je krásná. To já bych si vůbec netroufla. Moc hezký tvar, ale vůbec si neumím představit jak to nahoře udělat, když je to tak členité.

dada78
13. apr 2011

@jakelina tortu upiekla kamarátka suseda a aj tak do rodiny sme 😎 z medových plátov, naplnila a potom vyrezala požadovaný tvar, bola to veľká torta na celú dĺžku plechu, ak si dobre pamätám na šírku bola poťahovka cez 53cm a šírka 40cm

mizulienka
13. apr 2011

@vinka este som sa chcela spytat, cim to potom farbis? gelovkami alebo kakaom? dik

bici
13. apr 2011

ahojte dievčata,teraz som dorobila totičku na meniny mojej dcéry.Podľa želania modrá a žiadné ručne robené ruže

kvojtanikova
14. apr 2011

baby ahojte, prepacte ze sa vam sem miesam, ale zhanam nejaku cukrarku z PD, potrebujem tortu na Velkonocnu nedelu, mame stretavku zo ZS po 15 rokoch tak s takym nejakym motivom. Viem, ze su to sviatky a chcete oddychovat a nie piect, ale ak sa niekto najde prosim, budem velmi stastna.

dada78
14. apr 2011

@mizulienka presne na to som sa zabudla včera opýtať @vinka 😉
a ešte na Teba mám otázku, tuším si spomínala,že robievaš trasený krém bez ovocia a až potom ho tam pridávaš, dobre si to pamätám ?

mizulienka
14. apr 2011

@dada78 ahoj 🙂
joj s tym kosikom....dnes rano som vstala o 5 a ze aspon si zafarbim hmotu, no skoro do 6 som ju farbila, aj tak nie je taka pekna hneda...mna z toho farbenia niekedy ide trafit s..k 😒
aj vam to tak dlho trva, ci to iba ja niekde robim chybu? 😒

inac s tym trasenym kremom....ano dam si vsetko do misky okrem ovocia, slahacom to premiesam, ono to je behom minuty uplne huste...dam na korpus a do toho pozapichujem ovocie.

ajkuska
14. apr 2011

@bici krásna, šikovná si

dada78
14. apr 2011

@mizulienka tak to vyskúšam 😉 dávaš to aj pod poťahovku ? a odvážiš prosím, koľko asi hmoty treba na jeden košík pol kila tipujem 😕 ? s tým farbením sa mi zdá,že som v niektorej diskusii čítala,že dať trošku aj čiernej a potom pridávať hnedú, ale ešte som to neskúšala 😕 nech sa zadarí, teším sa na fotečku 😉

anibas
14. apr 2011

@evena krásne torty a to auto ? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 perfektné
zelená je zmiešana so žltou - gelovky

vinka
14. apr 2011

@dada78 krásna torta 😉 ja som už také jednotky robila dve.Velmi sa mi páčia také tortičky. 🙂
@mizulienka normálne kakaom som si zafarbila pred poťahovaním.Ale nebola pekná hneda tak som kakao zriedila s vodkou a po povrchu malovala.Ešte sa ti to aj zlepí riadne. 😀

anibas
14. apr 2011

@vinka super košík - už by som mohla aj ja nejaký vyskúšať a prezraď recept na šumienkový krém - mne sa zdrcol minule, letel do koša 😠 😠 😠 😠 😠

vinka
14. apr 2011

@dada78 ano ale to mám od nejakej baby toto.Ja urobím normálne krém bez ovocia.A toto potom naukladám už na tortu.Je to krajšie lebo nieje ovocie rozbité 😉