Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
10. máj 2011

@mizulienka tych mam viac lebo som tiez jednu robila tak som hladala. tu su nejake

mizulienka
10. máj 2011

@dm1
@jakelina ste zlate dievcence, dakujem 😵

daducha
10. máj 2011

@dadka212 ahoj, joj ten chuti parizsky,parizsky 😀 ak ocista cokolada.Ja ho priamo pod potah nedavam, ja vzdy dam maslo s cukrom a piskotovymi drobkami.Maslo sa dava priamo do horuceho ked to odstavis vsetko rozpustene z plynu.

ada9557
10. máj 2011

Ahojte.No človek sa tu pár dní neukáže a hned toľko tortičiek.tak chváááálim všetky.nebudem menovat aby som niekoho nevynechala.ale zasa pribudli len nááááááádherné tortičky.

dadka212
10. máj 2011

@daducha ďakujem moc si mi pomohla 😵

erinka83
10. máj 2011

@jakelina Díky 🙂

reruna
10. máj 2011

@dadka212 ten krém od daduchy jsem dala přímo pod potah -dělám mmf a super, klidně můžeš, je tam másla podle mě dost a fakt je dobrý

dadka212
10. máj 2011

@reruna ďakujem tak súsim, idem asi poťahovať wi teda keď do víkendu príde inak mmf to istí ...to má byť planéta s raketou je to pre kamoškynho syna 😝

jajuuus
10. máj 2011

@mrka2 nevadí, aj tak je krááásna!!! vyskúšaš nabudúce s čokoládou 😉

jania023
10. máj 2011

Ahoj neporadi mi niektora nejaku hmotu na potahovanie?

jania023
10. máj 2011

@dm1 ahoj tie figurky si robila ci kupila?

pipussa
10. máj 2011

Kocky, chcem dat spravit krpcovi tortu k 1.roku, aka je dobra cena za marcipanovu rozpravkovu tortu ? ( Bratislava ), velkost asi 2-2,5kg

dm1
10. máj 2011

@jania023 ktore figurky myslis? Ja si vsetky robim sama len neviem ci nemas na mysli teraz tie posledne odkazy na madagaskar torticky ak hej tak tie nie su moje len pre inspiraciu pre mizuzulienku

dm1
10. máj 2011

@pipussa no v prvom rade neviem ci ti taku malicku tortu bude chciet niekto aj spravit. Ja cudzim najmenej 3kg torty robim lebo inak sa mi to neoplati lebo truba musi ist rovnako ako pri velkej aj riady treba umyvat.... Co sa tyka cien tak rataj u blavy urcite min. 10 EUR za kilo. Tolko vacsinou baby beru ale zalezi od kazdej

daducha
10. máj 2011

Ahojte baby, potrebovala by som poradit.Z kolkych vajec robite piskotu do stvorcovej formy 28 a 20? Este som to nerobila tak netusim.
Dakujem
😵

daducha
10. máj 2011

@fukylove neviem presne stranku, no urcite som ich videla na jednej zo stranok na TOM.Neviem ci nie medzi Artistry.Este som si hovorila ze si ich musim kupit.

pristela
11. máj 2011

Holky , som vás nestihla dočítat ☹ , takže dočítam zajtra 😉 asi dnes nič nedavali v telke, bo svet sa zbláznil a písal mi asi každý kto ma zná 😀 a snáď na všetky stránky 🙂
Som si urobila len taku malu"tortičku" na vyskušanie nových pomôcok 😉 -klieštikov, silikonovej formičky, patchworku, ozdobnej lišty a receptu mramoroveho korpusu 😀/veeelmo este raz vdaka za receptík/ , ktorý mal ohromnýýý úspech u zákazničky a objednala si ho znava, tak som ho musela skusit aj ja ako chutí 😀
Holky je to skušobná tortička, učiaca sa , tak chyby prehliadajteeeee 🙂
Zajtra pokukam dozadu tie vase, teda vlastne už dnes, ale v case normálnych smrtelnikov 😀 😀 😀

mizulienka
11. máj 2011

@pristela nadhera, taka jednoducha ale taka krasna.

dadka212
11. máj 2011

@pristela tortička je prekrásna 😵

ja som dostala velmi ťažkú úlohu, urobiť prvý krát tortu na zákazku mimo rodiny bude to velká detská oslava...má to byť raketoplán 😝 ale musí byť dolu hlavou aby sa dali dať navrch číže do naspodok do tých výfukov sviečky-tortové fontány 😅 som rozmýšlala že to opriem o nejakú planétu nech to nespadne....júj ale mám v bruchu nervozitu, o ničom inom nerozmýšlam 😀 a najhoršie je, že na oslavu sme pozvaní tiež, takže budem vidieť ludí ako to jedia a či im to chutí 😝

kvojtanikova
11. máj 2011

ahojte baby, ja nie som cukrarka, chcem sa len spytat - vcera som robila pre stareho tortu a prvykrat som potahovala. Kedze neviem ako sa robi MMF hmota z cukrikov, kupila som Marcipan Dr.Oetker. 150g malo byt dost na celu tortu (26cm) a aj bolo, ale dost to bolo tenke ten potah a torta mi presvitala. Navyse, pod marcipan som natrela na tenko krem a po par hodinach sa mi marcipan zacal topit, teraz ked sa torty dotknem, je to makke ako krem a ostanu tam stopy po prste. Co som urobila zle? Nemal ist pod to krem alebo mam nabuduce zmiesit dve balenia a ked to bude hrubsie nebude sa to topit? Inak ten marcipan ma vysiel na vyse 5E, kedze som druhe balenie minula na ozdoby. Prosim mozte mi hodit aj nejaky link na vyskusany recept na potah z cukrikov? Prikladam foto len pre objasnenie situacie, prosim, nesmejte sa mi, skutocne sa Vam nemozem vyrovnat, toto je fakt amatersky pokus, aj 13rocna baba by spravila krajsiu. Dakujem a nehnevejte sa ze Vas otravujem.

dadka212
11. máj 2011

@kvojtanikova pod poťah musí ísť krém z masla...najlepšie je maslo vymiešané s cukrom a trochou odrezkov z korpusu...ja som dávala aj pudingovo-maslový krém, čokoládovo-maslový, salcovo-maslový a všetko ok, ale to bolo len pre nás domov...tiež som amatér najväčší, ale čítam to tu pravidelne takže teóriu ako tak ovládam 😀
ten marcipán nestačí na celú tortu to by si potrebovala aspoň 3 balenia, lebo poťahová hmota musí byť rozvalkaná tak na 4mm...
recept na poťah z mmf je hneď na prvej strane dala ho alionuska 😉 mne sa to podarilo a robím z toho, ale teraz idem vyskúšať kupovaný poťah white icing

kvojtanikova
11. máj 2011

@dadka212 dakujem. Ja som tam dala pudingovo-maslovy krem, no ale ako pises, asi bola chyba v tom, ze marcipanu bolo malo. Ja som to mala tak 1,5mm hrube. Zas keby som mala kupit 4 balenia za 10E, to sa na to rovno vykaslem, to sa mi zda dost drahe za takuto amatersku tortu len na potah. Skusim nabuduce tu hmotu a ked to nevyjde, budem si dalej torty objednavat u cukrarok aj na taketo domace oslavy. Ked mame velku oslavu, to mame samozrejme vzdy kupovanu tortu, by som sa hanbila tam s takymto pseudo-vytvorom ukazat, ale na doma a na meniny a take bezne veci som chcela aj ja zvladnut aspon aku-taku torticku.

mrka2
11. máj 2011

@kvojtanikova tak najlacnejsie ta vyjde asi ten z cukrikov marshmallows, alebo potom mozes vyskusat zo suseneho mlieka, i ked aj to susene mlieko je uz samo o seba riadne draha palka,ale mas toho podstatne viac,ako ten kupovany marcos. torticku mas peknucku, isto sa drahy potesil, chlapom je vacsinou jedno,ako torta vyzera,hlavne,ze je dobra 😀 a urcite neotravujes, ved sme tu vsetky ako jedna rodina 😀

veronkaj
11. máj 2011

ahojte, prosím môžete mi poradiť nejaký dobré krémy do torty a pod poťah marcipánový???
zatial som robila len tie kupované v krabici vanilkový a čokoládový a do torty sú dobré ale pod poťah má ísť maslový.
pečiem len tak doma ale dcéra bude mať 15 a chcela by som ju prekvapiť

ďakujem pekne

mima595
11. máj 2011

@kvojtanikova - o si poom radsej kup napr. White Icinkg, alebo KI..ie su drahsie..1kg napr. 6,50 alebo 5E, ale z kila urobis aj 2 torty + ozdoby...a ked to robis iba pre seba, tak tie hmoty maju spotrebu napr. pol roka, tak o vyuzijes....

alebo ja napr. robim potah zo suseneho mlieka a nam velmi chuti:
150 g suseneho mlieka, 150 g prask. cukru, 3PL oleja, mandlova aroma a voda podla potreby..na tortu robim z 250 g suseneho mlieka a zvysok podla pomeru

a na stranke tortyodmamy su cukrarske stranky..reklamy ..napravo v strede, a tam si skus pohladat hmoty...myslim, že cukrarsky raj ma aj 1 kg balenia

kvojtanikova
11. máj 2011

@mima595 dakujeeeem, velmi si mi pomohla.
@mrka2 to som rada, ze neotravujem, celu noc som rozmyslala ci tu napisat alebo nie, toto je taka profesionalna stranka ze som si pripadala ako luzer s mojim pokusom.

mrka2
11. máj 2011

@kvojtanikova urcite to nie je profesionalna stranka a celu noc si rozmyslala? co si??? 😲 vsetky sme viac menej zaciatocnicky,len sa postupne vypracuvame 😉 a tym,ze si tu radime jedna druhej,tak nam to ide lepsie a lepsie 😉 aj tebe poradime,neboj, len sa pytaj! a budes taka dobra ako my,ak nie lepsia 😉 samozrejme,ze ani ja sa nemozem porovnavat s niektorymi babulkami,co su tu,ale tortu si tu aj tak vycapim,ked nieco upeciem. 😀
no a ten recept,co robi @mima595 tak ten je super,len ja mam taky recept,ze tam ide aj med,ale asi sa nemusi davat? no mne sa dobre robi aj s Pasta Dama Top. je o dost lacnejsia ako WI a pre zaciatok by ti hadam aj stacila tato, alebo s K2 sa dobre potahuje tiez. 🙂 No ved popozeraj si obchodiky,alebo si urob ten z cukrikov a s nim sa pracuje uplne super. 🙂

petusko
11. máj 2011

ahojte dievcata, nejaky dobry recept na cokoladovo-visnovy krem?? Dakujem za kazdu odpoved 😉

mrka2
11. máj 2011

@veronkaj tak najjednoduchsi je asi taky,ze si urobis husty puding, vyslahas jedno maslo s cukrom,do toho puding a na vrch nejake ovocie,alebo tak kludne si rob nadalej z krabice,ked vam chuti,len pod potah daj vyslahane maslo s cukrom. 🙂 nemusis varit krem len koli tomu 😉 receptov na kremy je milion 🙂