Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
9. jan 2013

@vecernicci 😀 to teda sú objednávky 😅

mne kamoška píše, či viem vymodelovať ručne futbalistu Messiho, hovorím, že nie no čo si myslí, že som nejaký Michelangelo? 😝 buď urobím primitívny face alebo tam načapím jedlú oblátku 😀

dm1
9. jan 2013

@luciahromadkova dakujem ja tiez medovniky nepredavam vsetucko mozno na 3 vynimky boli darceky alebo nase 😎

dm1
9. jan 2013

@blondi2 ja ho sice nerobievam ale iba prasok

vecernicci
9. jan 2013

@jakelina oni to fakt ponesou na pitevnu, je to pro švagrový ségru 😀 si pošmáknou 😉

dm1
9. jan 2013

@florentina toto je to video tam na FB bolo v skupine a tam asi niesi preto ti to neukazalo

https://www.youtube.com/watch?v=nW0kxZ8wK4Y
dm1
9. jan 2013

@pristela @lamps hlasim sa do klubu malych ja mam tiez 158 cm len u mna to nekompenzuje mm ako u Adky ja si to kompenzujem do sirky 😀 🤐

jakelina
9. jan 2013

@dm1 ty jsi kecka 😀 😀 😀

vecernicci
9. jan 2013

@dm1 já jsem na tom úúúúplně stejně 😉

sisix
9. jan 2013

@vecernicci no ja se jim nedivim hihi my mame jeste cukrovi 😀

blondi2
9. jan 2013

baby a este jedna otazka. na aku hrubku mam vyvalkat tu potahovu hmotu z cukrikov?

pristela
9. jan 2013

@dm1 Daniiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no ja musim kupovat vysoke boty bo moj teda vysoky nieje 😝

vecernicci
9. jan 2013

@sisix jenže já bych pak nestíhala 😝 pak toho mám najednou moc a jsem ko

pipka
9. jan 2013

@pristela no jasneeeee, ze by si moja zena do mna nerypla 😠 😀 😀 😀 😀 😀 aj tak ta milujem 😅 😀

luciahromadkova
9. jan 2013

dievcata prosim nejeka inspiracia na coko tortu pre zenu, dakujem

aduskatt
9. jan 2013

@dm1 aj ja mozem do klubu s mojimi 160 cm?🙂

pipka
9. jan 2013

no esteze vas mam babulky moje...hned sa mi ta potvora bude lahsie usadzat na tortu 😅 😝

a prisaham, ze prve, co spravim z toho silikonu, bude odliatok ksichtu 😀 😀 😀 krpana dostala od kamosky pod stromcek taku akoze Barbie, ale ma take ludskejsie tvary, je tak viac pri sebe 😀 tak asi ju ponorim celu 😝 😀
aj telo aj ksicht 😅 😀

yukki
9. jan 2013

@luciahromadkova ja som mame robila túto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18317 a bola fajná

luciahromadkova
9. jan 2013

@yukki Dakujem, idem robit sachera- ta bola ziadana, ten svoj osvedceny recept, potrebujem len inspiraciu na ozdobenie akurat si dnes objednali na sobotu, lebo tie coko nemam vela obrazkov uložených

glee
9. jan 2013

Ahojte baby, poradte, aka torta by sa hodila na kolaudaciu? 🙂 dakujem za kazdy napad, fotocku...

lamps
9. jan 2013

@pristela Ženatka, ja si vyššie topánky kupujem po 10 rokoch - to bolo obdobie, keď mi stačili tenisky, aby som dokázala behať za deťmi 😀 😀 😀. Ale veľmi vysoké som nikdy nenosila, mám pocit, že v nich vyzerám smiešne a môj svokor bol chudák nešťastný, keď sme začali s mm spolu chodiť, vraj vyzeráme ako malý a veľký kamarát 😀 😀 😀
@dm1 Danka, vitaj v klube malých sladkých žienok 😀 😀 😀 ja som to tu už písala, že mám nové životné heslo - som malá, ale šikovná 😀 😀 😀

lamps
9. jan 2013

@blondi2 asi 4 mm

dm1
9. jan 2013

@glee ak je to kolaudacia domu tak moze byt kludne aj ten konkretny dom bud 3D alebo modelovany - mala torticka na torte

luciahromadkova
9. jan 2013

@dm1 dakujem pekne, budem este rozmyslat ako na to, mozno nejaky chocotransfer a kvet 😉

lamps
9. jan 2013

@luciahromadkova ja mám takéto uložené 😅 a posledné dve tortuše sú moje 😉

mlha99
9. jan 2013

ahoj holky, můžu poprosit o oveřenej recept na falešnej marcipán(potahovací hmotu) pro amatera a jeste radu na jak upravenej dort zda na maslovy krem a nebo na piskot se to pak dava?? chci vyrobit dort pro malou a potahnout to marcipanem.. popropade kde bych v brne koupila hotovou tu hmotu.

mooooc dekuji🙂

salonka1981
9. jan 2013

@alenv to som kúpila nejakú novú farbu lebo od willton sa mi fialová nepáčila a je ešte aj lacnejšia a aj mne sa strašne páči tento odtieň.Aj tá tuba je taká praktickejšia.Som ti ju cvakla tak pridávam foto aká to je 🙂

levandulka3
9. jan 2013

@vecernicci no chúďa to ťa teda ľutujem neviem či by som to psychicky zvládla 😝 😝 😝 😝 😝

florentina
9. jan 2013

@dm1 děkuji ti! Koukala jsem na to, super efekt a vypadá to jednoduše, ale jako všechno.... při výrobě už mi to tak připadat nebude 😀 , ale určitě vyzkouším 😉

florentina
9. jan 2013

@mlha99 najdeš ho tady v příspěvku od vecernicci, ale stranu nevim (ale je jich tam jen pár) a je moc fain...https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...
a nebo na první straně této diskuze je recept na MMF