Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
30. mar 2012

Neskutočné , ale táto čoko torta sa robila uplne v pohode, nic spinave, nic popraskane 😕 týmto moooc dakujem @dm1 Danke za jej rady v diskusii, robila som to konecne jej sposobom /hore naliať čoko/ 😵 a vypadá to úplne super čistunko hladko . Aaaa trhla som rekord 😀 celá torta za 5hodín 😀 neskutočné 😕 v tom čase je uvarenie parižskej, zarobenie cesta, pecenie, plnenie a aj zdobenie a medzi tym ako sa piekol a chladil korpus v mrazaku som stihla aj jeden film mrknut 😕 ato robím toprty bezne 2 dni 😅
Takže holky, treba poctivo čítať diskusiu a pojde šííícko 😅 😅

vecernicci
30. mar 2012

tak jsem děvčata uspořádala aspoň "stretko" pro kámošky s dětma 😉 zítra mají nástup a budou se péct perníčky, zadělala jsem ze čtyř kilo mouky, bude tu 8 děcek, ještě že máme stůl přes dva metry dlouhý 🙂 a moto našeho sřetnutí je bordel v bytě, šťastné dítě 😀 😀 😝

maznacik007
30. mar 2012

kocky je realne objednat si tortu za max 30 EUR na prve svate prijimanie nie 3D normalne kruhovy alebo stvorcovy tvar hore jemne ozdobenu jemne kvietky a nieco take len malu tortu v podstate na fotenie... lebo u nas nemaju radi marcipanove torty... ale zelatinove a tu si urobim sama..
oblast senec sladkovicovo... pripadne mi napiste do IP termin zaciatok maja..

dadka212
30. mar 2012

@daducha Daducha sú krásne s čím si robila penu na pive? ďakujem 😵

misa1982
30. mar 2012
dm1
30. mar 2012

@pristela aaaaaaaach super ju mas perfektne si vymyslela tie pismenka si faaakt sikula 😵 . takze si davala najskor boky? ci ako lebo ti nevidno nadpajanie.
baby a ja vas stale presviedcam ze pri coko vooobec nemusi byt bordel len treba zvolit dobry postup 😉

@vecernicci super bude u vas veselo 😀

mizulienka
30. mar 2012

@pristela neskutocna torticka a ten kvet uplne nadherny...ako si namiesala takukrasnu farbu?

mamina1978
30. mar 2012

@vecernicci Jej to bude urcite zabava..... 😀 😀 😀 😀 😀
Ja tu v nem. mam 5 kamosiek ..mimochodom vsetky su cesky a robili sme spolocne varenie pre nase cele rodinky. U jednej z nich v malom lokaliku pri sportovej hale. To bolo super piekli sme spolu kacice knedliky .polievky, ja som ich naucila typicke bryndzove halusky, no proste super 😉 ...na velku noc sme malovali spolu so vsetkymi detmi vajicka... 😵 😵 😵 a minule leto sa jedna z nich vratila natrvalo do ciech, ale pride nas za par tyzdnov pozriet, tak urobime party. Take stretnutia su super, kde sa jedna od druhej mozeme nieco naucit a stravit pekny den spolu s rodinami. Tak nech sa vam to zajtra vydari 😉 😉 🙂

pristela
30. mar 2012

@dm1 nadpajanie bude vidiet na Fb ale este to tam nemozem hodit az vecer, aby oslavenec nevidel 😝 hej, hej robila som najskor boky, pak hore naliala coko a len som torticku pak naklanala aby sa roztiekla rovnomerne/ inak ja tela som na stretku akosik nevidela ako si to robila ty 🙄 neviem kde som sa motala 🙄 / a potom som zrezala ten vrchaby bol zarovno- fakt dobry vymysel si to mala 😵 😵

@mizulienka och ten kvet to je nieco vymyslene , len 5 velkych a 5malych kruhov hmoty na sebe 😀 a farba je to modra s trochou zelenej- vypadala ako taka "hawajská" farba 😀 a zelenu som tam slahla bo som si myslela ze budem mat malo modrej , sa mi nechcelo zarabat kvoli 1kvetu 😝

dm1
30. mar 2012

@pristela to je dobre ze si to na stretku nevidela 😀 . Lebo to uz mi kuchar aj po 3 vrateniach poslal naspat zle roztopenu coko a ked som to naliala navrch tak sa to vobec nelialo co to bolo take prepalene v mikrovlnke 😝 🤐

miciatko
30. mar 2012

baby prave dokonceny moj prvy kosik, vyplet mi trval asi hodinku aj pol

bzucinka2
30. mar 2012

@daducha neskutocna krasa a tu ciernu si taku krasnu namiesala? paradne vsetky 🙂

marci2305
30. mar 2012

@vecernicci Fakt dobrý nápad...Bude sradna..živo si to viem predstaviť 😲 😉 Tak si užite krásny deň plný vykrajovania a pečenia... 😝

katy1979
30. mar 2012

no pred chvilou som mala doma pohodu jednu tortu na nedelu a ahaho uz mam tri mozem ist makat.
a este k tomu si maly hodil topanky do vody takze neviem v com pojde dnes von

1katuska73
30. mar 2012

ahojte dievcata chcem sa vam podakovat za prispevky a tu je moja dnesna mala 3kg.

mmaammiinnaa
30. mar 2012

Holky, tak tohle monstrum mě dnes čeká, vůůůbec se na to netěším, tak na mě myslete a držte mi palečky 🤐 Zítra vložím foto mého výtvoru 😀

daducha
30. mar 2012

Babulky, dakujem Vam veeelmi pekne za krasne komentariky ,to az srdce poskoci 😵 😵 😵 .

@abriela sedim sedim , a poctivo to tu citam,lebo tu ked clovek aspon raz za den nezabehne,tak docitava 3 dni 😀 😀 .
Stiham po veceroch a cez den do tej druhej, kym nejdem pre deti do skôlky.Mam stastie ze nebyvaju chore,tak sa to da.Aj ked niekedy uz mam toho dost a v poslednej dobe zaspavam o pol 9 pri panelaku ,co sa mi predtym nikdy nestavalo.Ale cez vikend si pospim s malym cez obed a hned je svet krajsi 😀 .Ale toto neboli ciste vikendove,nieco bolo aj cez tyzden 😉 .Viac ako 2 na jeden termin neberiem,mam sa rada 😀 😀 .
Ciernu som najprv zmiesala zbytky hmôt a dofarbila Sugarflair extra cierne,islo jej tam pozehnane 😝 .
Pena na pive su 2 bielka vyslahane s cukrom nad parou ( 1 bielko 7 dkg krystal cukor )

daducha
30. mar 2012

@pristela tak ta je perfektna 😵 😵 😵 .Ta kombinacia farieb sa mi mooc lubi 😉 .Skoda ze sa hmota neda tak na hnedo nafarbit,teda aspon mne sa to este nepodarilo 😝 ,ja cokolady bojim,bojim ..

dm1
30. mar 2012

@daducha nadherne ich mas vsetky 😵

halienka
30. mar 2012

@dm1 Ahoj, poprosila by som ťa ešte o radu, rozmýšľala som, že by som si dnes zafarbila hmotu a až zajtra pťahovala - aby som ušetrila čas - no neviem, či nehrozí aby som tým urobila niečo zlé, predsalen to rýchlo schne, dala by som ju síce do mikroténového sáčku ale aj tak, nerada by som aby som ju zajtra vytiahla a bude nejaká fľakatá alebo mi rýchlo popuká alebo dačo také. Je lepšie farbiť až tesne pred poťahovaním, či robíte to niektorá aj tak, že si dopredu hmoty zafarbíte a až po neskôr vytiahnete a poťahujete?

pristela
30. mar 2012

@daducha no ja mam na tej torticke tie písmená z poťahovky je to čoko mmf a farebne to bolo uplne to iste ako ta cokoláda okolo, aj ja neznasala cokoladove , na tom je vseeetko vidiet, a uz sa to neda opravit to je nahorsie ☹

vecernicci
30. mar 2012

@jakelina mrkni, jsem si na tebe vzpomněla 😀 http://www.isknet.eu/torta.php?torta=65

dm1
30. mar 2012

@halienka no ja si hmotu zarobim vzdy vopred aspon par hodin. ak sa neda potahujem aj s uplne cerstvou. Ale ked robim sytejsiu farbu tak potahujem radsej hned po ofarbeni. Ono ked to ztuhne tak to nahrejes trosku v mikre, pripadne si potries ruky cerou a rozmiesas. Teda ak robis s MMF 😅 . Ak s kupovanou tak bez problemov. Len ozaj poriadne zabal do sacku

halienka
30. mar 2012

@dm1 ďakujem, robím so smartflexom. Včera som si totiž zarobila 3 guľky farebné na kvietky, z dvoch som včera stihla tie kvietky porobiť, jedna mi ostala na dnes a veru ke´d som ju vytiahla zo sáčku, bola akoby na povrchu na niektorých miestach už jemnulinká škrupinka, no aj keď som to premiesila, zostalo to tam akoby fľakaté, ale nie je to našťastie moc vidno. Tak neviem, či som to mala zle zabalené alebo by to urobil ten smartflex zakaždým. A myslíš, že by "roztopeniu" tej škrupinky pomohla mikrovlnka?

jakelina
30. mar 2012

@misa1982 děkuju, hledala jsem já, už se mi nabídla jedna kočka, že je má doma a přiveze je do Opavy až ze Švýcarska, má tady rodinu 😀 😀 😀 a o víkendu sem jedou.

stankapk
30. mar 2012

Pridávam moju ďalšiu tortičku - je pre bratranca na dnešnú oslavu. Punčová, tak hádam sa neroztopí poťah.
Je to moje prvé drôtikovanie, čo je určite vidieť, ale nevadííí, raz sa to hádam naučím. Chcela som ľaliu ale letela polámaná do koša 😅

stankapk
30. mar 2012

.. a ešte foto.

jakelina
30. mar 2012

@vecernicci klíč je pěkný, počkej, zrovna mažu formičky a dávám na to těsto. Pak budu já vzpomínat na tebe, jestli mi to nepůjde dolů 😀 😀 😀 Aby se ti neškytalo. Jsi moc daleko, jinak bych přijela péct perníky s tebou 😀 😝

reruna
30. mar 2012

@stankapk pěkné🙂