Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
1. jún 2011

@jakelina haaa nenene, tento mramorac bude len a len pre mna, ten zjem cely v torte! 😀

@fukylove no ono to furt nejak vyteka odtial cervena voda. tak po troskach. ale nastastie rano este hmota drzala, snad vydrzala aj do konzumacie. ak nie, zvalim to na ich chladnicku 😀 😀 😀
ta zelatina strasne rychlo tuhla. musela som ju zohrievat asi 4 x kym som namacala a poukladala vsetky jahody...

zienky dakujem dakujem za "pacisa" aj za pochvaly, <3

lusil2005
1. jún 2011

@dm1 to chcem tiez skusit, ale tuto sa mi paci ze tam ide aj trosku smotany... ale ta coko plastelina moze byt super z mliecnej cokolady 😕

bzucinka2
1. jún 2011

@katulkaaaaaa ja robim priblizne tak ako dm1, niekedy nechavam aj vo forme korpusy a vyberam ich az na druhy denm ked ich idem plnit 🙂
@lusil2005 prekrasne 🙂

bzucinka2
1. jún 2011

baby a s tym cokotransferom mi nikto neporadi??? ☹

katulkaaaaaa
1. jún 2011

@bzucinka2 dakujem dnes som si spravila ozdoby vecer asi upeciem korpus,sa bojim ze zase nebudem stihat a lepsie mi torta chuti ked je aspon den spojena s potahovkou 🙂 ten cokotransfer som ja neskusala

ikula2
1. jún 2011

@lusil2005 kosik je naaadherny ja robit tiez tento tyzden kosik na zakazku a tiez s jahodkami. Ja vzdy potahujem s kupenou hmotou, lebo neviem zohnat tie cukriky a aj sa bojim ci mi to vyjde. Prosim ta tie cukriky byvaju farebne ak ich davas do cokolady nevadi ze su farebne? Alebo musik kupit biele, lebo u nas ziadne take nemaju.

bzucinka2
1. jún 2011

@sofi07 ty si uz skusala, tak porad ako na cokotransfer, dakujem 🙂

anibas
1. jún 2011

@lusil2005 stačí aj v sobotu 😉 - teraz nemám tiež ani čas - ani náladu 😒 😒

ikula2
1. jún 2011

@bzucinka2 ja som uz skusala cokotransfer a ako ho chces robit, okolo torty cely kus alebo maslu alebo tie pasiky? Mne sa nie uplne otlacil vzor veelmi treba davat pozor na tu teplotu asi najlepsie je kupit teplomer nestoji tak vela tusim 5e. Robila som to tak ze na transfer som dala roztopenu cokoladu a pomohla som si zehlickou na marcipan ta je taka sirsia. Nenatieraj tu cokoladu ako plnku lebo vzor zmizne tak jednym tahom je najlepsie.

lusil2005
1. jún 2011

@ikula2 do tejto coko hmoty mozes dat aj farebne. ja som tam davala tych modrych smolkov. 😅

bzucinka2
1. jún 2011

@ikula2 chcela by som dat najprv na boky torty kruhovej a otom ak mi to pojde aj maslu,
teplomer doma mam, na aku teplotu? a ako to potom natriet, rozliat po dlzke a len zehlickou prejst? a moze mi aj vytiect ci presne na ten cokotransfer to musi ist a cokoladu klasicku na varenie roztopit s cerou?pytam sa ako blba, ale chcem skusit a aj sa bojim a kolko tych transferov si mam kupit? dakujem 🙂

hejdita
1. jún 2011

ahoj dievcata 🙂 potrebujem vediet ako sa pracuje s mliecnym marcipanom lebo mam taku poziadavku a ako sa robi??????.... a na piatok potrebujem krtka a to ma napadlo ci sa da mliecny marcipan obarvit na cierno????? alebo je len sedy???? dakujem za kazdu odpoved 🙂

jajuuus
1. jún 2011

@jakelina no veru ďaleko 😒

vladka1
1. jún 2011

@hejdita mně se nikdy nepodařila černá, když jsem barvu přidávala do hmoty. A to mám tu extra černou wiltonku ☹ Barvila jsem vždycky jen na povrchu.

lussy23
1. jún 2011

@dm1 - waw ako živá! 😲
@adka_praha . peknučká
@bzucinka2 - nádherne torty
@jajuuus @lusil2005 - krásnunké
@mizulienka mňam mňam 🙂

benjik
1. jún 2011

Ahoj holky,všem vašim dětičkám přeji krásný den dětí. Já dělala dcece nepečený dvoubarevný dort - tvarohový s višněmi,no příště si musím krému udělat víc,bylo ho málo,tak jsou višně nahoře i vidět. ale dcerce moc chutnal.

mmaarrttiinnaa
1. jún 2011

Ahojte ja sa chcem spytat som amater este som taku krasnu tortu v zivote neupiekla prosim vas ktore peciete pravidelne aku zakladnu vybavu by som mala mat okrem formy na pecenie 😀 doma ked chcem skusat piect taketo krasne kusky aby som sa do toho nepustila a zistim ze este to by som mala mat aj ono dakujem za kazdu radu.

cicimotinka
1. jún 2011

http://cakecentral.com/cake-decorating-photos.html tak na toto čumím a nemôžem sa dokukať... tisíce tortičiek a nápadov... 😀 😀 😀 už len šup do kuchyne a začať robiť... 😅

mrka2
1. jún 2011

@hejdita mliecny chyta super vsetky farby,dobre sa s nim robi,ale treba s nim rychlo pracovat,bo rychlo schne. keby ze ti zatuhne,tak v mikrovlnke trosku prihrej 🙂

dm1
1. jún 2011

@bzucinka2 no ja som tiez sice skusala ale len tak v malom na ozdoby. ide to super rozpustit cokoladu trosicku vychladnut ale len malo nech nei je horuca rozotriet na to a bud nechat zatvrdnut a potom vyrezat co treba alebo trosku pockat a ked uz nesteka prilozit kde potrebujes a ked uplne zatuhne v chladnicke stiahnes to dole. Ide to lahko neboj. A skusala som aj z riedenej coko cerou a islo to rovnako dobre

dm1
1. jún 2011

@bzucinka2 aj ja nechavam aj vo forme a tak to supnem do velkych sackov ked sa mi s tym nechce babrat 😉

raci
1. jún 2011

Ahojte holky, přidávám můj výtvor k Ondulkovým dnešním prvním narozeninám, dnes byla oslava jen Ondra mamka taťka ale na sobotu budu dělat ještě jeden dort, ať z toho i babičky něco mají 😉 tenhle korpus nevím kdo ho tady už psal ale je výborný!! 😉 (kolik vajec tolik lžic cukru a mouky, ....) promazaný marmeládou a krém tvarohovo šlehačkový, jedno patro s banány, druhé s jahodami.. byl mňamóóózní 😀

mima595
1. jún 2011

@bzucinka2 - ja som vcera robila z cokoransferu....pred 2 tyzdnami som skusala, odrezala som len pasik, naliala na to rozpustenu polevu carla , len som to naliala a pekne sa to roztieklo, som to trosku presla nozom a super....
ale vcera som robila, /už macherka 😠 / ale som robila z cokolady z Bily a len z oleja a mala som tensiu vrstvu, ale dost sa to lamalo..nebolo to take bezproblemove ako o prve...neviem, ci bol problem, v tensej vrstve, alebo v oleji namiesto ceri alebo v neskutocnej horucave.....

vy robite cokoladove torty aj v takom horucom lete???

lamps
1. jún 2011

@raci milá tortička
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janulkamartinko
1. jún 2011

@mmaarrttiinnaa ahoj,no tak toto je spusta,ale vyhoda je ze sa daju pouzit aj obycajne veci z kuchyne ked si nevieme dat rady 🙂 zalezi teda aj na marcipane ci ho chces kupovat,alebo robit doma.. potom nejake farby,zehlicku,kostice,nejake listy,sablonky atd asi som moc neporadila :(

janulkamartinko
1. jún 2011

ahojte,pridavam par svadobnych,typu fialkova mania 🙂 su to majove torticky 🙂 nemozem sa vynadivat na vase krasne diela,tak sa chcem trochu pochvalit aj ja 🙂

lamps
1. jún 2011

@janulkamartinko len sa pochváľ, veď je aj čím, tortičky sú krásne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

silvijaa
1. jún 2011

@janulkamartinko nadherne tortičky....

gumkacka1
1. jún 2011

babulky, mozem na pudingovo maslovy krem natiahnut mmf hmotu? neroztecie sa mi to? 😨

hejdita
1. jún 2011

@mrka2 a ako sa robi??? vies mi povedat? ked teda dobre chytne cierna na krtka potrebujem 🙂 a potom som znamim slubila ze skusim iim urobit tortu s mliecnym namiesto mmf tak neviem no bojim sa toho 😀 lebo si myslim ze to neni tak pruzne ako mmf...... 😕 ale som im povedala ze ked sa mi to nepodari tak to potiahnem s mmf co suhlasili im to mmf nechutna a ten mliecny ked im robila ina pekarka tak to im chutilo no ked tak im ten mliecny pribalim zadarmo 😅 😀