Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mmaatt
6. aug 2012

@muffinka8 pozri tento, ja som ho teraz piekla a bol super http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38713

dajna11
6. aug 2012

kočky,nekúpite niekto...možno niekomu poslúžia,.mne to len trčí v kuchyni,nepoužila som to ani raz. sú to silikonové formy na pečenie alebo na čo ešte 😀 😀

verunkah
6. aug 2012

Ahoj děvčata, potřebovala bych poradit, hodí se do korpusu red velvet pribiňáčkový krém s malinami? A může se pribiňáčkový krém mazat pod mléčný marcipán?? Za odpovědi předem děkuji. 🙂

muffinka8
6. aug 2012

@dajna11 ja chcem toho twitiho 🙂

maca77
6. aug 2012

@dajna11 ja mám takého medvedíka ale červeného ... a tiež som ho "až" 1krát použila 😅

tak ak by mal ešte niekto záujem, rada posuniem Ďalej 🙂

dajna11
6. aug 2012

@muffinka8 ok,može byť za 2eu?plus pošta?

dajna11
6. aug 2012

@muffinka8 inak je malý..nieje to velká forma.

nelustek
6. aug 2012

Ja len nechápem ako to dokážete ste veľmi šikovné 😵 hladám inšpirácie chcela by som skúsiť upiecť jednej dcérke k prvému roku a druhej k 5roku.Ale dávate sem naozaj že iné výtvory mne sa ani bábovka nevydarila 😀

muffinka8
6. aug 2012

@dajna11 posli mi do ip cislo uctu ze poslem penizky. A kolko ma v priemere?

ajaku
6. aug 2012

dievčatá s tými silikónovými formami treba nejakú extra zručnosť, alebo v čom je tajomstvo úspechu? Ja som skúšala muffiny a nevyklopila som ich 😠
A tiež stále chodím a nakukujem, my sa chystáme na nedeľu Adamkovi urobiť tortičku, potom určite ukážem svoj "výtvor" 😎

dajna11
6. aug 2012

@ajaku iba to treba naolejovať a nie vysypať múkou,vtedy sa to prilepí🙂

dajna11
6. aug 2012

@muffinka8 má 14cm...chceš ju??

jakelina
6. aug 2012

@ikula2 krásný dort a gratuluji k holčičce, to letí šíleně, nedávno jsi psala, že jsi těhotná a byla jsi trochu zaskočená, že tak brzo a už je tu další človíček 😀 😀 😀

muffinka8
6. aug 2012

@dajna11 hej, za vyskúšanie to stojí

artepf
6. aug 2012

ahoj holky, prosím vás, neviděly jste někde abecedu použitou na těchto dortech (z internetu), moc se mi líbí, ale zatím jsem na ni nikde nenarazila ☹ , díky moc 🙂

lamps
6. aug 2012
eliska22
6. aug 2012

@ikula2 taktiež gratulujem k malinkej 🙂 a tortička krásna 😵

mmaatt
6. aug 2012

@verunkah aký je to pribináčkový krém? K red velvet sa hodia smotanové krémy, nie príliš sladké

vlada111
6. aug 2012

@ikula2 jéééj gratulujem k malinkej 🙂 Fotečku nám sem nedáš?

zuzana124
6. aug 2012

Ahojte žienky, ja už vás vôbec nestíham čítať, tak aspoň pridávam moje tortičky a idem popozerať vaše dielka 🙂

zuzana124
6. aug 2012

@ikula2 krásna tortička, gratulujem ku malej princezničke 🙂

verunkah
6. aug 2012

@mmaatt je to tenhle: Pribináčikový krém
2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole.

vecernicci
6. aug 2012

@dm1 nádherná, miluju slunečnice, měla jsem je i jako svatební kytici 😉

janula.h
6. aug 2012

žienky nie som ja krava? dala som si trochu otepliť maslo na balkón a po 10 min som ho našla po celej parapete a na zemi úplne roztečené 4 ks 😠 😠 😠

muffinka8
6. aug 2012

@verunkah
@mmaatt
ja som robila takto ten pribinák, no mala som ie príliš jemný tvaroh tak sa mi to spravilo veľmi husté, že sa to ani natrieť nedalo. Takže Crem Ole radšej postupne prisypávať podľa potreby. Idem ho robiť asi dnes tak som zvedavá či to zvládnem 😅

mmaatt
6. aug 2012

@verunkah ďakujem za info, zaradím do mojej kuchárskej knižky a určite vyskúšam. ja robím krém z jemného tvarohu bez hrudiek a mascarpone (1:1) a podľa toho ako je hustý tvaroh dávam stužovač na krémy a cukor podľa chuti. Keď som robila red velvet muffinky, tak som stužovač ani nedávala a aj tak sa dali krásne nastriekať cukrárenským sáčkom. Do torty radšej dávam, aby bol krém huttejší. Krém nerobím príliš sladký, lebo u nás to neletí.

lamps
6. aug 2012

@janula.h krava určite nie si, to len slniečko má pokazený termostat 😀 😀 😀

pristela
6. aug 2012

@janula.h ach , prepaáč som sa zasmiala 😀 😀 😀 som si to hned predstavila 😀 este ze ja nemam balkon!!!! 😅

@muffinka8 ja davam len 1 creme ole + 1ks kyslej smotany a aj tak je akuratne hustý 😉

mima1311
6. aug 2012

@janula.h ja by som doteraz isto plakala 😀 😀 😀 sa mi raz tak roztieklo pol masla a bola som na prasky 😝 😀 som ho zas dala na radiator , na chvilocku 😀 .....snad si este dajake doma nasla 😉

mrka2
6. aug 2012

@ikula2 blahozelam, uzivajte si malu Bianku 😵 torticka krasna 🙂