Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
3. dec 2011

neni to torta,ale som skusala pre nas len dezert v novych formickach co som si na stretku kupila

mamoo
3. dec 2011

Ahojte sikulky! potrebujem radu. maly ma 2 roky presne 25.12. takze moc casu na tortu pri vianocnych pripravach nebude:( mozem si vykrojit nejake marcipanove ozdoby uz dopredu? ako to mam vysusit?minuly rok mi figurky vlhly, ci boli na balkone, ci v chladnicke alebo len tak v izbe. co robim zle? alebo ich radsej vykrojim z potahovej hmoty white icing? ci vlhne aj ta?
vdaka za rady

jakelina
3. dec 2011

@mamoo nechej normálně v chladu ve špajzce 😉

katulkaaaaaa
3. dec 2011

@daducha nadherne mne sa tie tvoje decke torticky velmi pacia 🙂
@eliska22 ovela krajsia ako na prvej foto 😉

adka_praha
3. dec 2011

@bianca foto bude, ked sa nabije fotak... som ju fotila az rano za normalneho denneho svetla 🙂 ... a ja som tiez na cokoladu totalny antitalent, mne robi problem kolac poliat 😅 ☹ ... ale rozhodla som sa, ze tomu nedam pokoj, kym sa to nenaucim... strasne neznasam, ked mi nieco neide... 😅

vecernicci
3. dec 2011

@daducha krásný postavičky i celý dortíky
@eliska22 ty ho máš hezčí než na fotce, určitě budou spokojený 😉

jakelina
3. dec 2011

@adka_praha já jsem dělala tři čoko dorty a pořád se trápím. 😒 😝
Zkoušela jsem ten vrch jenom polít čokoládou a naklánět, ať se to rozleje, ale začalo to tuhnout, tak já honem začala roztírat, aby ta čokoláda vůbec byla všude a zase to bylo škaredé.
Na dalším dortu víc nahřeju čokoládu, jinak fakt nevím, ale taky mně to štve, že mi nejde 😝 😝

vecernicci
3. dec 2011

@adka_praha @jakelina já s čokoládou taky bojuju 😠 byla jsem ráda, když mi to srdce změnili na potežené s autem, původně mělo být s čokoládou 😉

jakelina
3. dec 2011

@vecernicci holt musíme trénovat 😀 😀

lucia80
3. dec 2011

ahojte dievčence. nebude vadiť keď si dnes spravím korpus na tortu, hoci ju potrebujem na utorok? Zajtra som ale celý deň mimo domu a v pondelok som chcela len naplniť a večer snáď potiahnuť. a ak ho spravím, môžem ho normálne nechať vo forme, či ho mám vyklopiť? Neoschne to? Či po vychladnutí do sáčku? A prekrojiť ho je lepšie teraz alebo až pred plnením?

lucia80
3. dec 2011

a ešte jedna otázka. Koľko maslovej plnky si potrebujem spraviť pod poťah? Koľko masla a koľko cukru? Bude to obyč. kruh ca 24cm priemer.

mima595
3. dec 2011

tu su moje vcerajsie torty...aj to vodne polo, co mi vzala par rokov zo zivota

mrka2
3. dec 2011

@jakelina ani ti neviem,asi ano, skor sme piekli tych takych panacikov a ty si chcela chalanov,ze budes mat pre synov 😀 no dive sny,co ti poviem 😀

bianca
3. dec 2011

@mamoo ja stale robim dopredu aby vytrvrdli.Davam tam kde sa nedostane mala a tych miest je malo .Ja mam jediny problem a to aby sa nezaprasili lebo u nas sa hrozne prasi

@adka_praha ty tak v tom sme trosku podobne,Ja nenavidim ked mi nieco neide a stale do skusam.Mam aj tie strukturalne folie a z toho mi uz vobec neide cokolada von.To som uz ale vzadala.Milion pokusov a stale je to na...

smoulincek
3. dec 2011

Ahojte, prosim vas, strasne surne by som potrebovla poradit, robim marcipanocu tortu a neviem aky krem dat pod ten marcipan /kupovana hmota, neviem presne aka/. MOhli by ste mi napisat nejaky rychly recept? Najlepsiee keby to bolo neico tuhsie a chutne cim mozem skryt nedokonalosti torty... Dakujem.

lamps
3. dec 2011

@smoulincek vymiešaj si maslo s trochou cukru a môžeš do toho pridať aj zvyšky korpusu z torty 😅

smoulincek
3. dec 2011

@lamps dakujem ;-D a ak mas skusenosti s tortamm myslis, zemozem namiesto toho aby som farbu zapracovala do marcipanu len nou potriet vrch? /praskova farba zmiesana s vodkou - ta za chvilu vyprchne/?

lamps
3. dec 2011

@smoulincek áno môžeš, ale povrch torty ostane lepkavý

smoulincek
3. dec 2011

@lamps dakujem, velmi si mi pomohla ;-D

lamps
3. dec 2011

@smoulincek tak nech sa tortička vydarí 😅 😅 😅

gledis
3. dec 2011

@smoulincek ja som raz použila nutelu lebo mi už nezostalo z plnky čo som dávala do torty ale plnka bola čokoládová takže sa to tam hodilo a bolo to fajn

smoulincek
3. dec 2011

@gledis dakujem ;-D skusim

zklimekova
3. dec 2011

krásne tu máte tortičky...všetky, človek kým to všetko pozrie, tak by len pri PC sedel 🙂..u nás doma teraz fičíme na muffinách 🙂, ktoré mi často pomáha zdobiť aj moja slečna, zjedli by sa aj tak, ale aspoň sa pri nich trošku vyhráme 🙂

adul67
3. dec 2011

ahojte kočky nebola som tu už dva dni na pc mi padol cely windous tak mam požičany notbuk tak mi prosím poradte idem skusit tu čoko s mascarpone a neviem kolko na menšiu tortu dva krát natriet kolko treba tej šlahačky jednu počítate za 250 ml a jedna čokolada do nej_?bude to stačit? alebo som kupila tu tortovu šlahačku ta je500g a dve čoko? 🙂

jakelina
3. dec 2011

@adul67 já na 24 cm dort dělám z jedné šlehačky, jedné čokolády a jednoho mascarpone. Na povrch to stejně nemůžu dát a na dvakrát prokrojený dort to stačí.

adul67
3. dec 2011

@jakelina dakujem 😉

tortelinka
3. dec 2011

@dadenka1 sikovnica sa 🙂

adka_praha
3. dec 2011

@bianca ja si neviem poradit ani s cokotransferom, nieto este s nejakymi strukturalnymi foliami 😅 😀 ale ved raz na to prideme... 😉 😀

akurat som dorobila na zajtrajsie narodeninovo-konikove stretko tortu... 🙂 ale fotka az v pondelok, nech tu baby nenacumuju 😀 😀 😀 ... ale dieta moje ma skoro do blazinca priviedlo 😠 😠 😠 ... takato protivna este nebola... si susedia museli mysliet... uz som myslela, ze jej jednu slahnem... 😖 ale nastastie sa to zvladlo a vsetci prezili v zdravi... 😅

ale pridavam tu vcerajsiu cokoladovu... na krajoch uspesne spravena cokohmota a na vrchu neuspesne poliata- ale budeme sa tvarit, ze to tak malo byt... 😀

mojmacik
3. dec 2011

babenky nejaky napad pre mna 🙂 ...trojickovska torta ale 2+1..teda dve baby a chlapec...nejaky mišmaš ...dakujeeeeem mozte aj IP

dadka212
3. dec 2011

ahojte, moje nepodarené na stužkovú...hroznééé sú ale tak čo už, celé na prd...