Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojmacik
5. dec 2011

@lussy23 🙂 hore je cert,potom dvaja sasovia a dole vlacik-lokomotiva 🙂

vecernicci
5. dec 2011

@dm1 tak kouličky nechávám za 30 kč kus a svícínky ty hvězdičky na jednu čajovku za20 kč 😉
@vlada111 no já hladověla poprvé a tak podruhý už jsem byla na to připravená 😀 😀 holt chybama se člověk učí 😉 a mně praskla voda proto, že jsem se ohnula pro světýlka na stromeček, protože manža říkal, ať je na strom přidělám, že on to neumí (jeho původní profese je elektrikář 😀 😀 ) a já myslela, že ho přerazím, když mi praskla voda 😠

lusil2005
5. dec 2011

@dm1 dani, mas ich neskutocne!!!! krasa!

pipka
5. dec 2011

@vecernicci 😀 😀 😀 😀 😀

mia1111
5. dec 2011

@dm1 - tie sú nádhernéééééééééééééééééééé 😵 😵 😵 😵 . Dani, Ty si dierku do toho sáčku vystrihneš, či len prepichneš ihlou?

anibas
5. dec 2011

@dm1 úžasne, prekrásne perníčky 😀 😀

dm1
5. dec 2011

dakujem baby 😵

@mia1111 striham noznickami manikurkami tu dierku

vecernicci
5. dec 2011

@dm1 tak tu dírku stříhám úplně stejně 😀

danciacik
5. dec 2011

ahojte kočky. tak pridávam dnešnú tortičku, bola o hubu a vôbec sa mi teda nepáči 😒 . Mám otázočku, ako farbíte celé plochy? Lebo ja som si urobila tmavo sivú a natierala som čiernou a normálne mi nechytalo. Poťahujem PDT špeciál.

vecernicci
5. dec 2011

@danciacik krásný auto, prý nechytalo, vždyť je krásně černý, lesk jako blesk 😉

mariann2
5. dec 2011

kočky nemáte niektorá recept na overenú plnku z vaječného likéru?

zlatat
5. dec 2011

Ahojte,
robím kvietky na nedeľnú tortičku, tak som si spravila trošku pauzu.

Ráno som odniesla medovníčky do škôlky a tak sa im strašne páčili - či učiteľkám či deťom. Tie až híkali aké sú krásne 😅 No a na obed ako som šla po Tomina do škôlky, tak mi riaditeľka vravela, že sú úžasné a či som to všetko sama robila, či aj tie marsip. ozdoby na ne ... a keď som jej povedala, že áno, tak len skonštatovala, že toto je robota na nezaplatenie - že sa to nedá zaplatiť 😅 😅 😅 😅 ... tak som jej povedala že áno, toto je nezaplatená a nedocenená robota
@danciacik náhodou je super - ja takto nenatieram, ja si zafarbím poťahovku a tou poťahujem

zlatat
5. dec 2011

@dm1 nádherné medovníčka a ako sa ti s tou glazúrou robilo? Lepšie ako s domácou polevou? To je prášok, ktorý si zarobíš doma? Ako to výjde cenovo?

zuba
5. dec 2011

Tak moja víkendová - objednala si ju švagriná pre syna na 15. narodeniny - korpus - troj mramor -vojenský a plnka ako minule tvarohová s ríbezlím.

mrka2
5. dec 2011

@danciacik na pastu damu ani mne nechyta, je prilis mastna,alebo co 😖 ale zase da sa krasne zafarbit cela na cierno. si mohla kludne zafarbit na cierno,nie na sivo a mala by si pokoj. ale ved vyzera super aj tak to auticko,tak co 😉 napokon ti to chytilo 🙂

danciacik
5. dec 2011

no minula som na to celú flašku čiernej farby preto sa tak leskne ale všetkých svätých som pri tom pospomínala.

dm1
5. dec 2011

@zuba ta je super sa ti fakt podarila!

@zlatat robilo sa mi s nou moooc dobre. len sa zarobi prasok so studenou vodou a slaha sa to 2 minuty. Cenovo je to podla predajcu ja som to z ciech spolu s inym objednavala ale uz to maju aj t-fornaxe za 8 EUR kilo tusim

vecernicci
5. dec 2011

@dm1 a může se přidávat místo trochu vody citronová šťáva, aby to nebylo tak sladký?
@zlatat u nás mají 1 kilo za 165 korun

jakelina
5. dec 2011

@zuba nádhera

zuba
5. dec 2011

@dm1 , @jakelina a ostatné babule ďakujem

inak polikovala som fotečky - sú krásne, ale nestíham čítať, som nemala čas sem cez víkend zbehnúť, furt sme niekde boli a ešte aj torta, tak sa aspoň kochám

gagarinka
5. dec 2011

Ahojte baby, chcem sa spýtať, zajtra chcem mužovi spraviť posteľ, a keď na to čelo poťahujete oplátku, alebo napríklad keď na nejaký traktor poťahujete horalku, to aj natierate pred tým krémom?

broucek2
5. dec 2011

@vecernicci mám vyřezávačku, koupila jsem na trzích v Brně u Malátků a měli tam 4 druhy.

ziizii
5. dec 2011

Babenky,prajem vam peknu pred Mikulassku noc 🙂 Neviem,hladal tu niekto namet na torticku s Timmym? moja malinka ho zboznuje 😵 😵 😵 a toto sa mi celkom paci,hm no ja by to nedokazala ☹ale mozno jej dam urobit v lete k 2.nar. 😉 http://www.flickr.com/photos/madeincake/5704945...

ziizii
5. dec 2011

@vecernicci tie biele su super 🙂 🙂 🙂

dajna11
5. dec 2011

na zajtra do školy.

ziizii
5. dec 2011

pozeram,ze ten obrazok je rozmazany 😖 tak radsej link 🙂 torticka aj s muffinkami 🙂 🙂 http://www.flickr.com/photos/dapurmaecom/556523..., http://www.flickr.com/photos/dapurmaecom/556581...

vecernicci
5. dec 2011

někdo tady hledal, jak naaranžovat tygříka na dortík, už nevím kdo to byl, ale co takhle?

ziizii
5. dec 2011

@vecernicci to je dobry vegetak 😀 😀 😀