Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cestovatelkaandrea
10. dec 2012

tak moja narodeninova torta pre kolegov do prace. dakujem za inspiraciu tu na MK 🙂

pristela
10. dec 2012

Holky prosim vas Krtek ma kalhoty len modré, nie? či mal aj červené nejake trenky abo čo ? ja uz nepamatam 😕

woman04
10. dec 2012

@pristela buď nič,alebo modré montérky na traky 😉

woman04
10. dec 2012

@lamps Ďakujem 🙂

pristela
11. dec 2012

@woman04 dekujuuuuu 😵 😵 😵

artepf
11. dec 2012

@mizulienka
@jakelina
@lussy23
@pristela holky moc moc díky za pochvalu, strašně moc to potěší 😵 😵 😵 a všem ostatním za like 😵

artepf
11. dec 2012

@janca13 já osobně dělám 2x mascarpone do dortu o průměru 25 cm, dvakrát prořízlý, mám ráda, když je v dortu hodně náplně, takže já bych na 28 průměr udělala ze 3 mascarpone (3 šlehačky + 3 bílé čoko) 😉 .
A mandarinky jsem k tomu ještě nezkoušela, ale jsou nakyslé, tak by k tomu sladkému krému mohly jít 🙂 .

nika222
11. dec 2012

Babenky moje zlaté, na nedelu mam objednávku na 40 pre chlapa cca 5 kilova torta a ukecala som pani na bielo ciernu s kvetmi nemáte nejake inšpirácie uložene? Velmo dakujem 🙂

mizulienka
11. dec 2012

@lucula73 ach jaaj ani mi nehovor, tak sa na to tesim 😕 😕

janca13
11. dec 2012

@artepf dakujem 😉

sisix
11. dec 2012

Ahojky, pouzivate prirodni barvy? A kde je kupujete? Diky

tinamk
11. dec 2012

Dakujem vam dievcata za pacitka🙂potesili..a este malu radu. Na 20.12. Mam kamaratke robit polovnicku neviem nikde vypatrat postup na nejaku postavicku jelena al.srnky popripade nieco ako trofej nemate nahodou niektora ulozene nieco take.dakujeem vam

yamahafazer
11. dec 2012

ahojte,baby prosim nutne potrebujem recept na makovu tortu este som taku v zivote nerobila a nemam snou skusenosti a aku plnku do nej?som myslela cesto normalny piskot,ale tam pridam mak a plnka sa mi najviac vanilkova hodi.A cim poliat cesto niakym sirupom?Este som makove nic nerobila ak mate niake skusenosti budem rada za kazdu radu.moc dakujemmm

dadka212
11. dec 2012

@yamahafazer ja som robila makový korpus tak, že som urobila mramorák, odobrala som múku a od oka dala mletý mak....velmi si ho chválili 😉 a plnka bola tuším nutelová....

yamahafazer
11. dec 2012

@dadka212 dakujem asi aj ja tak spravim,ale celu makovu a nutelovu plnku si ako robila?taku som este nerobila?aj si to niecim polievala tie platy?

dadka212
11. dec 2012

@yamahafazer nepolievala dala som džem s troškou rumu....nutelovú plnku niekto písal....urobila som puding zo zlatého klasu, potom vyšlahala maslo s nutelou a pridala puding, ak bol treba cukor dala som od oka ...bolo to super také nugátové aj to velmi chválili to bolo na akciu pre nokiu, kamoška tam robila reklamu pre nich tak aj torty zabezpečila

janula.h
11. dec 2012

žienky moje ako robíte punčovú tortu??

mojmacik
11. dec 2012

aj ja sa idem pochvalit...po 4 rokoch som sa opat dostala k tomu aspon pre deticky do skolky...dnes pecu v skolke,tak take male prekvapko 😉

denca1987
11. dec 2012

ahojte baby 🙂 akurat som sa k tomuto dostala potrebujem radu...mam robit krokodila a netusim ako dake rady? postupy nahodou nemate? a ak by som nechcela farbit marcipan da sa potom az nafarbit na zeleno?akymi farbami...

dm1
11. dec 2012

@yamahafazer akurat vcera som tu na fotoblogoch videla u niekoho ze makova torta a bola akoze fest plna maku ani muka tam nesla ale neviem u koho ☹

vlada111
11. dec 2012

@1zaza krásna práca

yamahafazer
11. dec 2012

@dadka212 strasne moc ti dakujem 😵

yamahafazer
11. dec 2012

@dm1 no uvidm ak budu na nej trvat tak som dala na vyber vanilkovu plnku,nutelovu a karamelovu knej ja neviem s makovou skusenosti nemam a najracej ked nieco robim nove je lespie otestovat prenas tak hadam to bude jedle 😀

dadka212
11. dec 2012

@yamahafazer ja som to tiež robila prvý krát ale korpus som chutnala a bol super mne velmi chutil 🙂 a aj s plnkou to bolo super...aj im to chutilo 🙂 určite tam pojde aj vanilková plnka, aj čokoládová, aj karamelová, nutelová....podla mna sa hodia rôzne....

denca1987
11. dec 2012

@yamahafazer dakujem a na celu tortu asi nie je nikde vsak?

jper
11. dec 2012

Dorty z min.týdne - dva dny jsem pak proležela - byla jsem ko. Nechce se mi vypisovat co v nich bylo - všechny byly do dvou kil, takže prťavé.

jakelina
11. dec 2012

@pristela krtek má modré kalhotky a možná má pod nimi i červené trenky 😀 😀 😀 co my víme 😀 😀 😀