Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
31. aug 2012

žienky po dlhšej dobe normálne som ako ohlúpnutá bola (dlhá prestávka 😀 🙂 zasa jedna 🙂

luciahromadkova
31. aug 2012

@janula.h krasna, nadherna 🙂

lawli
31. aug 2012

@janula.h ta je milunká jeej 😵 😵 😵 😵 😵 😵

andrejecka
31. aug 2012

tak aj ja pridávam jednu, ktorú som robila pre nás len tak, má ísť na spodok torty ešte taký lem, ale asi už nestíham lebo Simonka mi už píli uši že chce tortu a inak v torte je krém z tých ladových gaštanov

simasa
31. aug 2012

@miciatko Krasna, ale si sa uruzickovala, co? 😀

monaart
31. aug 2012

babenky aj som to tu hladala,,,ale ten syrový "poťah" sa vam teda ako dari? okrem nahrady ze rozvalkat na teplom povrchu,,,
aky syr ste teda zistili najlepsi???
a vasa najoblubenejsia naplň????
vdaka

simasa
31. aug 2012

@lawli Este jednu do paru a majitelka ich moze aj nosit 😵

muffinka8
31. aug 2012

@miciatko krásna farba tých ružičiek, to si namiešala?

aduskatt
31. aug 2012

@monaart no to neviem, ci si dobre, my tu pecieme sladke torty a na tie syr velmi nejde🙂)) a najoblubenejsia naplne je Karamelovy krem alebo parizska slahacka🙂) a to asi tiez do tej tvojej torticky nebude najlepsie🙂

simasa
31. aug 2012

@daducha Sama s muzom a chces zehlit????????? 😝 😀

lawli
31. aug 2012

@simasa ďakujeeem 😵 😵 😵 ...asi som sa jej trafila aj veľkosťou 😀 😀 😀

monaart
31. aug 2012

nie nie mne sa tu ukazali aj slane niekde ze ste skusali ale neviem to najst nevadi hladam dalej,,,,
ale tie vase sladke su nadherne,,,kukam ake vymysly tu vidiet

aduskatt
31. aug 2012

@simasa no ved kazdy to nejak inak volame🙂

simasa
31. aug 2012

@jakelina Ja tiez davam v poslednej dobe tenku. A uz ma za to aj pochvalili. Ze ked je len taka tenka, tak ju aj zjedia, ale ked je hruba, tak vyhodia.

simasa
31. aug 2012

@aduskatt jaaaaaaaj, presladeny mozog 😀

simasa
31. aug 2012

@monaart Klasicky eidam das do sacku (alebo radsej aj do dvoch), zaviazes a varis vo vode cca 15 - 20 min. Tescovy sa mi neosvedcil, radsej nieco kvalitnejsie. Napln - bud smotanove natierky ochutene alebo tvarohova natierka a kombinovat so sunkou, syrom, vajickami, atd. - co mate radi.

monaart
31. aug 2012

@simasa
joj dakujem mozem sa aj neskor na teba obratit po radu??
zacinam tak mimo "domuô tak by som chcela viacej vediet o tom,,,

lebo stale ma to sem posuva do tejto diskusie a neviem sa zorientovat,,,
co sa tyka vykrajovaciek a pod
vdaka....Mon.

simasa
31. aug 2012

@monaart jasne

miciatko
31. aug 2012

@simasa no to ano s prestavkami okolo krpca som ruzickovala cely den, ale torticka sa mi docela pacila. . .
@muffinka8 ano miesala , cervena s kvapkou fialovej,ale boli krasne tmavsie cyklamenove no a po dni statia neviem co sa stalo ale oni este viac stmavli a uz od cyklamenovej mali kusok daleko 😖

monaart
31. aug 2012

diky baby,,tak ma "šupnite" kam patri ta otazka o slaných tortách,,,,ak viete?

dm1
31. aug 2012

@aduskatt ta torta vypada super taka cierna ale ja sa dost takychto tmavych farieb pre nas stranim lebo v nich je najviac tych e-cok co maju nepriaznivy vplyv na deti 😝. Inak veru riadne hruby potah a u vas sa aj zje? lebo ja prave pre nas robim co najtensi ked to nikto nelubi

nikimm
31. aug 2012

@vmartinah prosim za kolik je ten valecek s nastavci?

dm1
31. aug 2012

@monaart jasne mali sme tu aj slane torty dobre si pamatas 😉. My tu davame aj slane torty ked robime aj sme sa o nich bavili tu zvlast tema nie je. Mne sa nikdy nedarilo pekne vyvalkat ten roztopeny syr tak to robim tak ze dam na papier na pecenie platky syra tak aby sa prekryvali a dam to rury na chvilku. ked sa zacne pustat vytiahnem prejdem malinko valcekom a prehodim aj s papierom na slanu tortu uhladim a papier stiahnem dole

aduskatt
31. aug 2012

@dm1 nezjde sa cely, ako som uz pisala, chcela som to spotrebovat..a k tej farbe..nerobim to casto a nejeme ju na kila🙂)) ..ja potah vyhadzujem, mm podla toho, z coho je bud zje alebo vyhodi a krpec trochu zje, trochu vyhodi🙂

aduskatt
31. aug 2012

@dm1 ja ovocie, zeleninu, maso a pecivo kupujem z fariem, kde to pestuju bez chemie, takze sem tam nejake Ecko hadam znesieme🙂))

vmartinah
31. aug 2012

@mima1311 3,90€

vmartinah
31. aug 2012

kostice 14ks 4,50€

aduskatt
31. aug 2012

@vmartinah by sa mi zisiel ten obal na kostice 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vmartinah
31. aug 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisix
31. aug 2012

@aduskatt ja porad nat tymi kosticemi premyslim. NEvis jsou dobry?