Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
4. júl 2011

@dm1 oki. Ja som sa tešila, že sa zbavím MMF 😀 . Mne ide niekedy totál na nervy, ale som amatér a robím len doma. Smartflex mám len na postavičky a farbenie.

dm1
4. júl 2011

@vlada111 😀 tak RDI nieje veru na modelovanie to je strasne makke len na potahovanie ak by si chcela len nie v lete. inak v zime pohoda

@tica ano lepsie to farbi ked je tam RDI lebo sa nerozpadava MMF pridavam podla potreby. A nie je zac co sa tyka sablonky. Uz si robila tu loptu?

tica
4. júl 2011

@dm1 nie robym až na týždeň teda na tento výkend tak dufam že sa podari

dm1
4. júl 2011

@tica budem drzat palce 😉

angie777
4. júl 2011

Dievčatá,nepatrim medzi vas šikovné, ale mam otázku, marcipánová plastelína - to je jedlé? Je to ako ten marcipán,čo sa da rozvalkať na tortu?
Dakujem 🙂

dm1
4. júl 2011

@angie777 to nepoznam veru mas presny nazov toho?

angie777
4. júl 2011

@dm1 idem rychle najst a poslem link 🙂

mrka2
4. júl 2011

ahojte dievcatka moje, prihodim sem svoju dnesno vecernu rychlovku,kedze som rano zistila,ze zajtra ma svagrinka meniny,tak len taku malinku tortu,kedze nema rada velmi sladke... no a mozem vas ist citat. zas ste toho popisaliiii 😕 😕 😕 🙂

dm1
4. júl 2011

@angie777 fuha tak to fakt vidim prvykrat 😨 . Skus im napisat do toho shopu

lukika
4. júl 2011

@dm1 mne nešlo do hlavy ako sa ti podarilo zafarbiť to mmf tak na červeno ja som si minula koľko gelovky a potom sa mi to začalo drobiť teraz už viem že to treba zmiešať s inou hmotou tá zeelandia super určite chcem skúsiť tú hmotu a to si tam môže íst kúpiť každý otáznik
@mrka2 krásna tortička to si farbila asi s práškovou oranžovou že otáznik
@vlada111 ty že si amatér ved ty robíš prekrásne torty ja som robila zatial štyri torty a jedna bola z mliečneho domáceho marcošu a ostatné mmf tak chcem aj ja skúsiť už nejakú tú hmotu

lukika
4. júl 2011

@dm1 a teraz na leto tú zo zeelandie neodporúčaš otáznik mám v auguste zdobiť jednu svadobnú

katy1979
5. júl 2011

moje dnesne pre mojich drobcov. ta s mackom je obycajna piskotova torta s jablkami. ziaden krem na nej nie je. zatial to drží 😅

mizulienka
5. júl 2011

@mrka2 krasna krasna torta 🙂 aku to mas praskovu farbu, velmi pekne to ukaze 🙂
@katy1979 nadherne obidve...vravis, ze drzala pokope ta piskotova? moja neter bude mat v lete tiez a ona by chcela iba tu taku piskotovu so smotanou, len si neviem predstavit potiahnut taku 😕
postavicky su super !!!

katulkaaaaaa
5. júl 2011

@lusil2005 ahoj prosim ta boli tie cukriky?vcera som ta tu nevidela 🙂 a pozeram ze mas termin v auguste ja mam tiez doma augustovciatko 🙂

dm1
5. júl 2011

@lukika ja by som RDI v lete a este na svadobnu veru neriskovala samotne je fakt dost makka ta hmota. Inak ked som robila svoj prvy kos ruzi tak som robila cisto z MMF ruze a boli cervene islo to ale strasne dlho mi to trvalo s tym veru

reruna
5. júl 2011

@katy1979 nádhera ! ten piškot ani nemáš potřený máslem s cukrem?

reruna
5. júl 2011

@angie777 ještě jsem to neviděla, podle názvu by to jedlé být mělo, ale neviděla jsem tam složení - tak jim napiš a pak nám dej vědět, vypadá to fakt zajímavě

reruna
5. júl 2011

@ivanulienka81 moc pěkná na poprvé, použila jsi mmf?

reruna
5. júl 2011

@monaberuska1 krém - 1 šlehačka ušlehat se ztužovačem, přimíchat 2 jogurty Hollandia (např. jahodové), 1-3 vanilkové cukry podle chuti a 1 želatinový ztužovač za studena dr. Oetker připravený podle návodu. Dort si pak ptři vrch a boky jen máslem s cukrem, ten jogurtový krém by ti jinak topil potah. Hodí se k tomu obyčejný piškot neo mramorový korpus, jesti nechceš, tak tam nemusíš dávat kakao, potřeš marmeládou, dáš krém, ovoce...

mrka2
5. júl 2011

@lukika
@mizulienka dakujem, je to praskova bronzova. vcera mi prisla,tak som musela vyskusat 😀 a rano som zistila,ze je dnes Cyrila a nie Patricie. 😝 no nevadi,aspon prejdu chute 😀

mia114
5. júl 2011

Jaaj, baby, vsetky torty ktore som mala objendane cez prazdniny mi nevysli, bo vzdy v tom case som na dovolenke. Tak to vyzera ze cele leto nebudem mat co piect ☹ akurat mojmu dorbcovi na 4te narodky v auguste.jaaaaj to mi bude smutno ze nic nepeciem 😒

mia114
5. júl 2011

@katy1979 kraaaasne toricky 😵
@mrka2 milaa torticka

petusko
5. júl 2011

@mia114 ja sa zase celkom tesim na jeden tyzden bez pecenia 😅 Lebo mam na kazdy vikend minimalne jednu a tym padom si nic neplanujem. Ale vyzera to tak, ze uz len tuto sobotu peciem a potom dva tyzdne nic, tak sa tesim, urcite pojdeme na nejaky vylet 🙂
Inak ja teraz uz vypekam, na zajtra robim zabku 🙂

dm1
5. júl 2011

@mia114 neboj aspon si v lete oddychnes 😉

@petusko ja sa tiez neskutocne tesim na oddych bez torticiek tento tyzden len malu jednu a v sobotu rano odchadzame na tyzden na dovolenku 😎 . Tak si teraz robim aspon ozdoby a pripravu na ten tyzden potom lebo tam mam toho vela

petusko
5. júl 2011

@dm1 ja v sobotu dokoncim jednu promočnu a balim kufre a idem na prvu dovolenku - k našim 😵 😀 Ak sa nikto neozve, tak tam zostaneme aspon tyzden. 😎

monaberuska1
5. júl 2011

@reruna no to zní úplně dle mých představ 🙂♥ Strašně moc děkuji, juá už si myslela, že nikdo nenapíše ☹ Mám přepsáno 🙂 Moc děkuji 😵 😵 😵 😵

dm1
5. júl 2011

ozaj baby skusala som v noci tu abecedu Grovy s piestovym mechanizmom a super normalne som ani nemusela sacok pouzit. Treba ale trosku na hrubsie vyvalat hmotu ako pri inych pismenkach

katy1979
5. júl 2011

@mizulienka, @reruna nie nie je nicim potreta. len ja tam mam taku jablkovu plnku t.j. podusene jablka a puding. taka typicka detska torta. kebyze robim smotanovu tak urcite co najhustejsiu smotanu a nachat poriadne stuhnut popr. stuzovac ci zelatinu by som tam supla. riskla som to a potah drzi aj na napriek tomu ze hore su piskoty.

mrka2
5. júl 2011

@katy1979 tie su nadherne! a tie postavicky su paradne! 😵