Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
5. dec 2010

@lawli no ked si pisala tak som to teda este skusila 😉. Inak tie modre kostice mam aj ja a celkom stacia dobre sa s nimi robi
@lucula73 je to syr ktory som dala na papier na pecenie vedla seba aby sa kraje prekryvali a sup s nim nachvilku do truby potom prejst valcekom aby sa spojil a prilepit na "tortu". Treba ju omazat pomazankou aby mal syr na com drzat. A podlozka neviem ja nemam ziadnu 😀 . Ale najcastejsie pouzivaju na torty co vidim na fotkach tuto http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/367/Rozva...

ceja
5. dec 2010

@lawli a kolko si platila tie kostice aj s postovnym? lebo mne sa tiez pacia, ale len tak narychlo som kukla a nepozerala som kolko je postovne

lawli
5. dec 2010

@dm1 ešte raz ďakujem 😉
ja som doteraz doma nemala nič ,tak pomaly kupujem 😀 😀 😀 a ešte som si kúpila ,ale to u nas v obchode , taketo formičky

lawli
5. dec 2010

@ceja kostice 3,50 € a poštovne dobierkou je do 3 kg 2,80 €

katka55
5. dec 2010

@dm1 Ahoj. Nechtiac si mi usetrila 10e, za co ti velmi dakujem 😵 Nechcela som objednavat pomocky cez net kvoli postovnemu, kedze tot za rohom mam obchod s cukrarenskymi pomockami, ale teda rozdiel v cene paradny... 😕 Modelovacia podlozka Happy Birthday na www.cukrarskepomocky.sk za 26,13e a na www.cukrarskepotreby.eu za 16,90e (rozmer rovnaky)... To uz co je?!?! Fakt si treba preverit vsetky stranky.... 😠

dm1
5. dec 2010

@katka55 tak som rada ze to niekomu pomohlo! A my hovor tiez tu mam T-formax za rohom ale viem ze v hentom obchode mavaju niektore veci obcas dost lacno tak vzdy pozriem a aj s postovnym aj tak riadne usetrim!

anibas
6. dec 2010

@alionuska bola som na TOM - sa nevzdávaš čo ? 😀 čo sa tam deje ? vysvetlili ti to ? 😨

vinka
6. dec 2010

@fopardi prečo ved je krásna hladká.farba poťahu sa mne nepáči.Alebo je to zle odfotené? 😕

reruna
6. dec 2010

@aktak ten tygr je úžasný, jeden i druhý 🙂
@fopardi ale dopadlo to krásně!

reruna
6. dec 2010

můj včerejší hokus pokus pro tchána, ty růžičky z mmf se mi nějak nedařily, ty malinké kvítečka mám koupené, takovou formičku nemám, ty mašličky jsou z formičky na čokoládu.

alionuska
6. dec 2010

@anibas pisala mi Kamila,ze ona vymazala moju tortu,lebo bola prilis tvrda! Ja som ju tam vcera znovu vlozila a zas ju vymazala..a tak som jej poslala mail,a len som jej napisala,ze o com to cele je...ze ovela tvrdsie a nechutnejsie su penisy z ktorych strieka semeno(akoze) 😀 😀 a ze sa cudujem,ako sa vyhovaraju na deti a taaak...ze rozumna mama predsa neotvori galeriu s tortami pre dospelych svojmu dietatu...ale to je na dlhsie..uz to tu preberat nebudem,.a ani tam..nema to vyznam..proste im lezim v zaludku! 😀 😀 A este bonus! Ze mozem tu tortu ponukat svojim zakaznikom,ale v albume ju mat nebudem...no ako keby som ju mala doma stale na stole! Ako ju mam niekomu ponuknut,ked mi tu fotku vymazala... 😅

martina_maxian
6. dec 2010

ahojte dievčatá,,,, chcem sa len informovať,,, Je tu nejaká baba z Malaciek a okolia, ktorá by mi urobila na víkend nejakú tortu pre moje dvojičky... 😉 robíte tu fakt prenádhenré torty a aj ja by som chcela.. 🙂

moncicka
6. dec 2010

@dm1 ahoj, nemohla by si mi poslat recept a postup na tu slanu tortu ten pohar dakujem

nikanika28
6. dec 2010

Ahojte
Co sa to tu aka afera riesi? Ali, tebe vymazali tortu na TOM? 😕 No hodim sem fotky a idem si vas precitat, tyzden som tu nebola 😅

dm1
6. dec 2010

@moncicka ono recept ani nie je aky mozno tak postup. Su to vlastne vzdy 4 toustove chleby 2x2 vedla seba len orezane podla tanierika a vzdy premazane pomazankou aj hrany aj obe strany. Pomazanka podla chuti bud domaca alebo kupovana. Ja tam mam cesnakovu doma robenu. a potom uz len podla chuti vrstvis na tousty bud sumky, suchu salamu, syr..... Ja som striedala salamy, syry a na 3 poschodia som dala doma robeny parizsky salat. potom som si syr tvrdy na platky ulozila na papier na pecenie vedla seba tak aby sa trosku prekryval supla som ho na chvilku do truby a ked sa trosku rozpustil tak som presla po nom valcekom a este s papirom prilozila na pohar pritlacila a strhla papier. Tu tortu musis premazat pomazankou aj z vrchu aby ti ten syr chytil. Nakoniec som na pohar hore dala este kopcek salatu a nastriekala zbytok pomazanky. A este do klobasky na jednu stranu sparatko dat zapichnut do pohara a dat ako ucho a je hotovo!

anibas
6. dec 2010

@nikanika28 úúúf - perný týždeň si mala -krásne sú 😵 😵 - a vidím na čo sa dá použiť patchwork 😉

lussy23
6. dec 2010

@dajna11 - krásne. Dcérke všetko najlepšie k narodeninám., hlavne veľa zdaravia a samé jednotky v škole.
@dm1 - krásne. Pivo i na krst.

lussy23
6. dec 2010

@reruna @nikanika28 - nádherné torty

dajna11
6. dec 2010

@lussy23 dakujem pekne.

fopardi
6. dec 2010

@vinka no farba bola kusok krajšia ako na fotke ale nič moc no ani neviem ako chutila ani neviem či sa detom pačila lebo nejavili zaujem 😅 no čo už to je tak neveeli či skor jesť mikulaša či tortu tak snad neskonči v koši ale tak mohli ju rozkrojiť aby som ju aspon ochutnala 🙂

vinka
6. dec 2010

@fopardi ta vieš ked ty tortu upečieš na mikuláša 😀 😀 😀 Ani mne by deti teraz asi tortu nejedli.Ja už len zjedávam nedojedené sladkosti z mikuláša. 😀 😀 😀

fopardi
6. dec 2010

@vinka to starka im slubila a chcela dať piecť 10eur za kilo aže da kilovu urobiť !!! tak som jej povedala nech necha tak že ja urobim -mna by to ani vo sne nenapadlo im piecť tortu

fopardi
6. dec 2010

@vinka na ani viac krat nebudem a ak by aj starku ešte niekedy take niečo napadlo tak jej to vyhovorím no už ked im slubila

zlatat
6. dec 2010

@vinka zato naše deti by si z torty dali ... boli sklamané, že nedostali skoro žiadne sladkosti, len samé ovocie a oriešky .. nuž ale keď im je taký problém nájsť nejaké vhodné maškrty.
@nikanika28 krásne tortičky

Ja idem modelovať - nejakého Mikuláša a neviem, či aj snehuliačikov nedám na tortu - v sobotu ideme na Mikulášske posedenie ( organizuje ho združenie celiatikov ) a tortičku nesiem ako darček pre detičky, ktoré trpia na celiaku

zlatat
6. dec 2010

@fopardi kilovú tortu? 😕 Ja by som kôli takej ani rúru nezapínala, nuž ale máš to blbé, keď už starká také čosi vymyslela

fopardi
6. dec 2010

@zlatat nie nie starka že aspon kilovu im da upiecť tak ked som to počula tak som ju urobila ja ta moja bola normalna velka neviem kolko važila ja to nevažim

zlatat
6. dec 2010

@fopardi jááj, nejako som to nepochopila

reruna
6. dec 2010

@lussy23 dík
@nikanika28 krásné dorty, ta zelená barva na růžičkách je moc pěkná

hejdita
6. dec 2010

@alionuska prosim az budes mat cvhilku cas a naladu hod sem fotku mna by velmi zaujimalo co ich pohorsilo na torte ktore je urcena pre dospelych a naviac ked uz bola zaradena do dobrej kategorie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😒 😕 🙄 🙄 🙄 ja som ju nestihla pozriet.....alebo je tu???ta s tym ciernochom ??? 😅 lebo ta je fnatastickaaaaa 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
6. dec 2010

tak tu je moj minulotyzdnovy vytvor 🙂