Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
11. nov 2011

@marci2305 já byla včera v domácích potřebách a měli tam takových nových vykrajovaček a vykrajovátka i se stojánkem na stromeček jen za 99, tak to tam prostě nemůžu nechat, že jo? 😀 Tak jsem tam nechala 400 ani jsem nemrkla a doma jsme hned s děckama pekli další perníčky 😉

marci2305
11. nov 2011

@vecernicci Aj mňa to láka. Taký ten perníčkový stromček...Postupne si človek nakúpi...To už potom ide robota od ruky...Ak máte super osvedčený recept na perníčky, bola by som veľmi vďačná..🙂 My sme minulý rok piekli so synčekom..a ani sme ich nestihli ozdobiť a boli v bruchu..😀 Takže tento rok by sme chceli napiesť raz toľko.

lucisa
11. nov 2011

Holky, zkoušely jste do kaštanového pyré kromě másla i šlehačku, dá se to?

mizulienka
11. nov 2011

@lucisa ja davam iba maslo a potom kyslu smotanu, zakysanou.

lucisa
11. nov 2011

@mizulienka aha, dík, vyzkouším 😉

livia76
11. nov 2011

@vecernicci poznáme 😀 😀 😀 to je väčšia radosť,ako si kúpiť nové topánky 😉

dada78
11. nov 2011

dnes má môj pokladík meninky, tak dostane obľúbencov na torte 😀 a ostatným Martinkom tiež želáme všetko najlepšie 🙂 a ešte musím poďakovať @vinka robila som korpus podľa receptu čo sem dávala už dávnejšie a teda torta 26cm forma zo 6vajec a zdvihla sa na 8cm 🙂

daducha
11. nov 2011

@mizulienka ked ti môzem napisat aj ja ku celshapes,tak vyvalkam si maly tenky kusok hmoty,dam do formy,pritlacim a co najviac orezem okolo ornamentu.Potom si vezmem potravinovu foliu,dam si ju okolo ukazovaka a takym kruzivym pohybomvtlacam tu hmotu to formy a zaroven prebytok ide von.Potom uz len sparatkom doskrabem prec hmotu z malych casti a je to.A prvy vyberam vzdy az ked urobim dalsi ornament,lepsie mi drzia tvar.

bzucinka2
11. nov 2011

@mizulienka no je to mozne, nejak som si neulozila do pamati, ktore steč to chcela na december , hanba mi 😔

daducha
11. nov 2011

@maca77 len ako ich potom prinutim hybat sa 😀 😀 😀 .Ten lego vlak je na baterky ..

bzucinka2
11. nov 2011

inak baby ak by ste mala niektora zaujem, tak asi bude na predaj sada 3 mini srdiecok vypichovac - 2€, mini hviezdicky tri v baleni - 2 €, list jasminu sada - 2,5€, brectan sada - 2,5€ a vlockova sada - 3,20 €, kamoska si to rozmyslela ale ja som to uz vtedy objednala, tak ak by ste mali niektora zaujem, ked nie, nic sa nedeje, ona si to potom kupi vraj ked nic 🙂 ale este sa jej dnes opytam pre istotu a je to cina samozrejme 🙂

yamahafazer
11. nov 2011

@bzucinka2 ja by som brala tu vlocku

bianka1
11. nov 2011

@dada78 všetko najlepšie prajeme Martinkovi k meninkám 😵 krásna tortička môžem poprosiť recept na korpus?

bzucinka2
11. nov 2011

@yamahafazer oki, ak by vzal niekto viac naraz alebo vsetko bolo bynajlepsie a ked nie, tak aspon vlocku, pockam co mi odpise ta kamoska, ci chce ci nie, ked nie, vlocka bude tvoja 🙂

adrianai
11. nov 2011

@zdenallicka no tie sú nádherné 🙂

maca77
11. nov 2011

@bzucinka2 ja by som tie mini hviezdičky 😉 ak sú voľné, napíš mi do IP, díky
... pripadne hod foto tých vecičiek, možno vezmem aj nejaké listy ak také doma nemám...

maca77
11. nov 2011

@daducha 😀 😀 😀

monika76
11. nov 2011

@vecernicci krásne 😉 možem vediet čo stojí u vás taký adventný veniec na objednávku ?

vecernicci
11. nov 2011

@monika76 děkuji, já je prodávám za 250 korun českých 😉

anibas
11. nov 2011

žienky niečo na inšpiráciu 😉
http://www.flickr.com/photos/neviepiecakes/sets...

yamahafazer
11. nov 2011

@bzucinka2 dakujem zatial a nemas nahodou mini tie kvetinky?lebo tie mam,ale strednu mam pokazenu lebo moja mala stym spekulovala az mi to pokazila

yamahafazer
11. nov 2011

@anibas to su paradne torty 😕

mrka2
11. nov 2011

@zdenallicka tie torticky su perfektne!!! vsetky! 😵 krasna je ta s vlacikom,velmi sa mi paci 🙂

tamichloe
11. nov 2011

@marci2305 dakujem 😵 😵 😵

pristela
11. nov 2011

Huraa, mam hotovo , mozem zacat piect korpusy na druhu 😉 , teda akoze robit tuto postavicku u nas doma 😠 malý mi do toho stale kafral- a SpongeBob nemá takéto !!! a on nemá toto!! a toto má čo? to tam nemááá 😖 saaakris ako keby som bola ja odbornik na nejaku špongiu 😠 😀
Dnu je puncova, bleee 😒 inak toto je tiez pripad kedy som zienke robila tortu puncovu , vobec sa neozvala ci chutila ci nie, ked sa neozvu beriem to akoze nebola dobra a zo slusnosti su ticho, a ted si objednala zas taku istu puncovu bo ze sa išli obžrať aka bola fantasticka, a ze teraz nech urobim este vacsiu, ja vas ludia nechapem co vam na puncovej moze chutit 😉

adul67
11. nov 2011

aj ja mam hotovo mala bit na zajtra ale prišli si po nu dnes tak som mala trochu fofry aj tak vypada narýchlo

jakelina
11. nov 2011

@pristela krásná, super se ti povedla. Já taky punčovou nemusím, je to na mě strašně sladké 😒 Já ani dorty neprokapávám, když si to někdo vyloženě nepřeje.

lussy23
11. nov 2011

@mia114 - krásna @katulkaaaaaa - krásnučké tortičky @adrianai - ????? aká nepodarka?! Veď je nádherná!
@mima595 - nádherné medovnííčky i totička
@dadka212 krása
@yamahafazer - úžasné
@zdenallicka - nádherné torty.
@jakelina parádna

pristela
11. nov 2011

@bzucinka2 teda holka, klobuk dole!!! za tu auticko, lietadlo vlacikovu je uuuuuuuuuuzasnááááááááááá! si macher!!!! fakt sa mi paci a ovela viac ked viem kolko roboty ta musela sta, aka bola nakoniec velka a tazka? pani bola spokojna? som zvedava, co ? 😀 😀 😀 ale ked sme tu o nej vtedy tolko pisali 😀 😀