Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
29. feb 2012

kto to tu pisal ze ide robit s plázou , som ten po ranu 😀 otvorila Fb ze co nove a tam takato jednoducha : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1623200...
su tam naadherne torticky

miciatko
29. feb 2012

baby akurat sa maznam s hasicom 🙂, sak volako je furt neaky rozcuchany, no neviem co snim, asi si pojdem po radu @vecernicci ta minule hladila a celkom dobre jej to islo🙂)))))))))))))))))), mozno preto ze bol romantik, tento moj je zasahujuci drsnak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
29. feb 2012

@miciatko šáák to musíš dlhsie hladiť , né len pocapkať a hotovo!

dm1
29. feb 2012

@miciatko sa tu sulam ze maznam sa s hasicom... je nejaky rozcuchany 😀 . Len aby si to muz neprecital 😀

miciatko
29. feb 2012

@pristela asi skusenosti nemam, musim sa niekde inspirovat

dm1
29. feb 2012

@miciatko toto je ona len musis kuknut isto je niekde aj lacnejsia http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

skusim ti ukazat ako to je na tortach:

GROVY - https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

FUNKY - https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

mia114
29. feb 2012

ahojte
konecne mam hotovu tu tortu s flasou, poviem vam dala mi dost zabrat, uz taku nechcem robit, teda aspon nie ked si ju objednaju dva dni predym, bo flasa mi nechcela ani za nic ztvrdnut ☹ tak je taka trosku capata ☹ snad sa bude pacit, etiketu si povedali zakaznici co chcu na nej mat napisane.mala 7,1kg

mamina1978
29. feb 2012

@lussy23 dakujeme i s Markom.To je moj synovec a to nebol preklep... on sa vola naozaj Marko a nie Marek.
Ale si zlata, ako vzdy osobne pochvalis kazducku torticku. 😉 🙂

miciatko
29. feb 2012

tak hasic aky taky, no dajaky mi vysiel len namalovat ho este musim a idem s krpcom von

pristela
29. feb 2012

@miciatko oo , ako si mu riťulku podoprelaaaa 😀

@mia114 suprova je , a co je v tej flasi? 😕

mia114
29. feb 2012

@pristela dakujem, kedze mi flasa nechcela poriadne stvrdnut za ten kratky cas tak som dovnutra dala cokoladovu plnku s piskotmi.

vecernicci
29. feb 2012

@miciatko to víš, já mám drsňáka hasiče doma, tak jsem si musela udělat romantika 😀

florentina
29. feb 2012

@mia114 no je škoda, že už nechceš takový dort dělat, bo je opravdu úžasný, hned bych se napila.
@miciatko frajer 😀

florentina
29. feb 2012

No holky, tak jsem se dozvěděla více o představách nevěsty. Bude jeden hlavní dort, který bude třípatrový, hranatý a potahovaný....design tak více méně dle toho co vymyslím a ona schválí. A pak budou minimálně tři malé dorty, které vůbec nebudou potahované a každý by měl být úplně jiný...jako čokoládový, ovocný a co já vím jaký....no mám se na co těšit. Dohromady všechny dorty pro 80 lidí.

mia114
29. feb 2012

@florentina ono ja by som ju v pohode urobila znova, len by mi museli dat na nu cas aspon tyzden dopredu, bo ta flasa by lepsie ztvrdla, takto bola este maka a scapila sa mi trocha.ale dakujem zaochvalu 🙂

florentina
29. feb 2012

@mia114 chápu...k tomu tvrdnutí...když si budu chtít nějaké ozdoby udělat dopředu na ten svatevní dort, jak dlouho dopředu je mohu dělat, nebo musím? Jde mi o to, jak dlouho je ideální aby to schlo, nebo naopak zda to po nějaké době nezačne třeba praskat, či je na tom vidět nějaké vysušení atd. Je asi jasné, že záleží na hmotě, ale nějak obecně by to specifikovat šlo?

miciatko
29. feb 2012

@vecernicci tak to vidis kazda chce to co nema 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mia114
29. feb 2012

@florentina no ja si robim postavicky tak tyzden dopredu, potom su dobre uschnute a trvde, ale to aj podla toho kedy mam volno, podla mna staci tak 3-4dni pri malych veciach, a nic sa im nestane ked su dlllhsie spravene, ja mam teraz jedno auticko spravene uz asi 3tt bo zakaznicka presunula tortu a este nevie kedy ju bude robit. a nje uplne v poriadku to auticku, je v krabicke na linkre polozene.

ajka82
29. feb 2012

ja som sa vcera vecer hrala na Marusku 😅

monika76
29. feb 2012

hurá žienky admin mi to dal nazad takže už možem kludne likes 😀 už žiaden profesionál nie ďakujem pekne 😝

reruna
29. feb 2012

@florentina a to máš všechny dorty dělat ty sama? Já bych měla dost jen z toho jednoho třípatrového 😲

florentina
29. feb 2012

@mia114 super, děkuji. No já se ptám pro to, že jsem jednou byla na kurzu výroby figurek z vizovického těsta, to tedy není k jídlu, ale tradiční, snad tuším moravský postup a i když těsto dodala paní co kurz vedla a dělá s ním úspěšně 20 let a pekla jsem to pak přesně dle instrukcí, tak to dopadlo katastrofálně. Vše to vypadalo skvostně, asi tak 14 dní a pak to všechno brutálně popraskalo a úplně se to rozpadlo. Vím, že toto je něco jiného, ale tak mě napadlo, zda se to nechová taky nějak nevyzpitatelně....

miciatko
29. feb 2012

@florentina a to budes vsetky robit sama???

dm1
29. feb 2012

baby od zajtra je v kaufe v akcii salko za 1,49 EUR super lebo som za februar minula vsetkych 15 plechovic co mi zostalo 😝

dm1
29. feb 2012

inak u nas aj v lidly amerikancov maju este dost ja som este dnes brala dalsich 10 mam ich 40 tak snad budu zasoby stacit 😅

florentina
29. feb 2012

@reruna no vždyť jsem psala, že jsem blázen...a k tomu jsem byla ještě dnes jmenována do role organizátora svatby, no a navíc to bude pár dní po mých pracovních závěrkách, takže super 😀 ....no ale abych to uvedla na pravou míru a nevypadala jako úplný blázen či naprosto nesoudná, tak věc se má tak, že původně jsme se právě domluvily na tom dortu, že bude tak pro 10-20 lidí a tak při této změně jsem samozřejmě dostala nabídku výpomoci od maminky nevěsty. Takže se sejdeme a nějak se domluvíme. Buď to to budeme dělat společně a nebo /a to bych viděla já/, bych udělala ten velký svatební a ještě jeden malý kulatý a ty další dva malé by udělala ta maminka...prý dělá nějaký výborný čokoládový...já myslím, že to nějak půjde. A k tomu organizování svatby...já jsem takový nadšenec do svateb a už mám pár takových zkušeností za sebou, navíc mě to baví, takže v tom by problém být neměl, tak snad to nějak dopadne.

zuzkat1
29. feb 2012

@dm1 ty robis tu hmotu s cukrikov na potahovanie? som to skusala a urcite by nam vsetkym chutila ale podla mna je hrozne komplikovana - ja som to cele pokazila.... pritom by to bolo lacnejsie nez mliecny marcipan...

mishulle
29. feb 2012

holky, nekoukali ste v pondělí na prima love na Báječné dorty? moc pěkný dílka tvořili

pristela
29. feb 2012

@dm1 no dufam ze aj u nas este cez vik budu , bo ja brala len 20 ☹ viac penazenka nepustila ☹ ☹

florentina
29. feb 2012

@miciatko já si to asi představuji jako hurvínek válku, co 😀 ?