Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
30. mar 2012

@pristela to je cokolada ci cokohmota, ja ziram, nadhera

yamahafazer
30. mar 2012

baby umyvacka opravena tak som rada stalo to teraz len 30 eur aj drobne a robim tu tortu mojej malej,ale som to akosi blbo odhadla,ze bude dvojposchodova a to vrchne poschodie je skoro take iste ako spoden hlavne ked dam tie formy na seba tak je tam velky ku placu ,ale ako sa to aj naplnilo aj potiahlo tak sa mi to niako zvecsilo.A skusala som ten salkovy krem len prenas,ale nikomu by som ho nerobila je strasne riedky furt mi to vytekalo a do druhej som robila pribinacikovy s malinami a ten je tak super tuhy ako beton.

miciatko
30. mar 2012

@mariann2 nadherne torticky y preco sa ti zle robila ta z anjelikom??

eliska22
30. mar 2012

@pristela nádhernáááááááá 😵 😵 😵

pristela
30. mar 2012

@miciatko jeej , kujeem , to nieje obalovane coko hmotou ale cistou cokoládou roztopenou s cerou 😉
@yamahafazer a keby si to urobila ako v poslednom dieli amerikanci? tiez im vychadzali rovnake a ona dala potah dole a to vrchne poschodie zrezala po bokoch ale len dole, vrch nechala povodnu velkost, nieco take ako ked sa zrezava krivá torta 😉

reruna
30. mar 2012

@pristela super čokoládová, to jsem ještě nedělala - ty boky jsi měla na papíře na pečení - obtočit kolem dortu a pak vylít ten vrch? to musím zkusit

reruna
30. mar 2012

@yamahafazer jaký salkový? mě salko s máslem drží dobře...ale to kupované karamelové bylo jakési řidší

miciatko
30. mar 2012

@reruna ja prave naopak, ked som si urobila doma tak to bolo redsie, ale s kupovanym salkom ,tvrde ako beton

yamahafazer
30. mar 2012

@reruna tie oprazene orechy a varena kava a salko,maslo,cokolada a mne tiez salko s maslom dobre drzi,ale toto je strasne riedke som to musela supnut do mrazaku a aj tak to nebolo ono

reruna
30. mar 2012

@yamahafazer aha, možná ta káva...
@miciatko no vidíš...mě i více chutnalo to domácí vařené, než kupované a fakt mi přišlo, že to kupované karamelové více teklo...

miciatko
30. mar 2012

@reruna aj mne domace viac chutnalo

dm1
30. mar 2012

@reruna aj podla mna je to kupovane redsie. len to bude mozno aj preto ze ja salko varim nieco cez 3 hodiny

mariann2
30. mar 2012

@miciatko ani nejde o to, že sa zle robila, ale bola robená za smutných okolností ☹

yamahafazer
30. mar 2012

@pristela ked ti pravdu poviem vobec sa mi to nechce zasa ten potah strhavat a cistit a robit na novo skoda,ze som to skor nezerezala,ale je to len pre nas tak to tak nevadi a mala hlavne bude natesena ked tam bude ovecka ved ona nevie ako tie poschodia spravne maju byt,ale nabuduce aspon budem vediet,ze na tuto velkost este mensi priemer.

inak od pondelka nastupujem do prace uz dnes mam posledny den materskej ,ale mam tam pecenia a akurat zacinam s poobednou tak dufam,ze to vsetko postiham lebo som si ani tolko toho nebrala a hlavne unas v robote tahavaju 12 do 2 v noci a to vobec umna nehrozi my sa aj tak s muzom ani neuvidime co sa musime striedat na smeny aby stale s malou ktosi bol a ide az od septembra do skolky skor ju nechceli zobrat lebo je vela deti tak t budeme mat pestre.Tak dufam,ze mi aspon niaky cas vide aby som aspon torticky pozrela ake ste nove porobili.A hadam ma hned nevyhodia ked nebudem tie 12 robit.Strasne je to naprd teraz stymi robotami 😒

katy1979
30. mar 2012

@yamahafazer ja som dala menej kavy ako pisu. dala som malinko voody a rozpustila v tom nesku. potom to take riedke nebolo

jakelina
30. mar 2012

@mariann2 aha, tak to jsme nepochopily. ☹

jakelina
30. mar 2012

@yamahafazer tak to na tebe budeme myslet a určitě občas nakoukni a napiš jak se máte. 😉

vlada111
30. mar 2012

@dajna11 kukni si u mňa na FB jednu krstinovú. tú mám posunutú dozadu.

vlada111
30. mar 2012

@daducha hm, zase si nesklamala. Nádherná práca 🙂

vlada111
30. mar 2012

@mariann2 tá anjelová je úžasná 🙂

vlada111
30. mar 2012

@stankapk to klieštikovanie máš krásne

miciatko
30. mar 2012

@mariann2 tak to mi je luto , je nadherna

lifinka
30. mar 2012

@janula.h děkuji moc 😉

miciatko
30. mar 2012

@yamahafazer tak to ti neavidim a moc ti prajem nech to zvladate

dajna11
30. mar 2012

kočeny neviete nejaký husty a pevný tvarohový krém????

monika76
30. mar 2012

Ahojte pridávam svoje dnešné 🙂

hejdita
30. mar 2012

moje posledne 🙂

vecernicci
30. mar 2012

@jakelina škoda, že bydlíš tak daleko, fakt bude zítra veselo, ještě mám dělat zítra dva dorty, tak asi až večer 😉 s osmi dětmi za zády to asi nepůjde 😀

janulkamartinko
30. mar 2012

@dajna11 ja robim tento myslim ze na TOM je od Judit,500 ml mlieka,2 zl.klasy,van cukor. Vyslahat 250 g masla plus pr.cukor podla chuti don zaslahat puding citr.koru a na mensej rychlosti dva tvarohy je bombovy a velmi dobry robim ho casto

janulkamartinko
30. mar 2012

@pristela Neskutočne krasna....