Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
3. júl 2012

dievčatá pomoooooc vraj na piatok tortu pre muža na 60 má rád kvety a historiu, ako tam dostanem tú historickú tematiku?????? 😝 😝 😝

dm1
3. júl 2012

@levandulka3 urob knihu akoze nejaku historicku a pri to kvety 😝

dm1
3. júl 2012

baby chapete to? je tu jedna foto v albumoch ze 3 poschodova torta 12 kg a za 27 eur 😲 . Na moje pocudovanie veeelmi velke som dostala odpvoed ze to robi pani cukrarka z domacich vajec, masla a mlieka tak preto.... akoze a to nestoji nic doma chovat ? a ostatne veci? trosku ma zamrzela aj poznamka ze by si to inde objednala za 120e a nebolo by to vobec jedle 🤐

brumka
3. júl 2012

o white icingu som pocula ale takto skusat na slepo sa mi to neoplati. MMF mi nechuti, raz som to jedla a nelubilo sa mi to, na k2 sa mi chutovo lubi, ale len na postavicky nieco potrebujem
@dm1 dakujem skusim

katy1979
3. júl 2012

@dm1 hod link na tu foto.

aduskatt
3. júl 2012

@dm1 a kremy do torty to ako charita, hej?.......................alebo aby zarobila, tak umeliny, ci ako?.prehnane nizka cena, hladala by som v tom hacik a neobjednala by som si..........

aduskatt
3. júl 2012

@dm1 veru, daj foto

levandulka3
3. júl 2012

@dm1 dakujem toto jediné napadlo aj mna len oni chcú len gulatú do 3 kg to je od kolegov 🙄

maca77
3. júl 2012

ahojte

@levandulka3 urob okrúhlu, na to polož knihu (keksík obalený poťahovkou) s nejakým historickým nápisom a k tomu polož ružu ... hádam do 3kíl sa zmestíš 😉 😅

lifinka
3. júl 2012

@vecernicci tak já mám od wilton leaf a i kelly green 🙂

dm1
3. júl 2012

@levandulka3 alebo urob klasika okruhlu a na to das akoby pergament s nakreslenou mapou akoze historickou a nejake kvety

aduskatt
3. júl 2012

@dm1 ach jo...........je ti nejak k domacemu maslu nemam doveru☹ aloe to je moja povaha vseobecne k takym veciam..jedine, co mi nevadi su snad domace vajicka.........

dada2007
3. júl 2012

ahojte......nestíham ale toto mi nedá........

@dm1 akože otras.........to tá pani cukrárka za horami dolami berie 2,25eur za kilo? fu........tak ak tá na tom zarobí, ja som slon!!!!!!!

aduskatt
3. júl 2012

@dada2007 nielen to, ale jednym mrkom som pozrela, trochu kriva torta......., nedokonalo vypracovana...........ale mozno bolo teplo

dm1
3. júl 2012

ono kocky nejde o to ci je torta dokonala na vyzor ale o to ze je to strasne malo aj za suroviny ktore su na dedine myslim tie ostatne este drahsie ako si my kupime v meste.... a energie sa tiez platia rovnako. o praci uz ani nehovorim.

dada2007
3. júl 2012

@dm1 presne,,,keby si to mlieko, vajcia a maslo sama spraví......bodať........ale čo cukor, múka, vanilka, kypriaci, poťahovka, nejaká tá čokoláda či kakao....atd.......plus energie na šlahanie, pečenie, chladenie,......a tiež tej ,,pani cukrárky" čas, ktorý pri velkej torte isto strávila, minimálne krásnych 5-7 hodín...........iné by samo bolo!!!!!!! keby ja robím tortu pre moju maminu, sestru či brata(to uvádzam príklad!!) a poviem, vieš čo......daj mi len na suroviny, ved je to pre ,,teba".......inak by táto torta stála XY ale teda, daj 30 na suroviny.....nuž.......ťažko súdiť......

aduskatt
3. júl 2012

@dm1 podla mna strasne prerobila na tej torte☹

monika76
3. júl 2012

@dm1 No čítala so to aj ja a mám dosť .Tá torta je dosť amatérska taká neohrabaná mi príde ale to na tom nič nemení že za suroviny treba dať a hoc aj nie ako to ona tam opisuje .Kde su farby,poťah,cukor ,pomocky ! Však to sa neokotí doma na poličke 😠 Veru a ako píšeš však všetko dačo stojí aj chov zvierat.

ajka82
3. júl 2012

babule myslite ze sa mi hodi floral sada? 😅 akoze aj tak si pomaham pri kvetoch vsetkym moznym co mam doma... ale tak, vyuzivate ju casto, ci ani nie?

monika76
3. júl 2012

@ajka82 ahoj,to je vec nazoru dakto povie že nie ale ja ju mam a som veľmi spokojna bez nej si už neviem predstavit 😉 podľa mňa super vec a máš tam toho veľa 🙂

dm1
3. júl 2012

@ajka82 ja vyuzivam z nej "az" 2 vykrajovacky na drobne kvietky. ovela lepsie sa mi robi s vypichovacmi na pruzinke ktore stoja u cinana par eur. ci uz na drobne kvetinky, margaretky, gerbery, listky.... je tam rovno aj ako take zilkovanie nie ako vo florale. Aj na orchidejku aj laliu mam rovno vykrajovacky aj so zilkovacom

inak kocky u nas maju v jednom cinakovi uz komplet vsetky tie vypichovace lacne len ja uz vsetko mam myslim ze aj tu kocky keby ste ale chceli dajte vediet kupim. len ma ich trosku drahsie ako inde vacsinou okolo 2,7

katy1979
3. júl 2012

@dm1 skor ma zaujalo ze ona nie je nutena nahadzovat ceny. Ale to aj keby mala vsetko domace tak to naozaj za tu sumu mala len na suroviny. v podstate asi kupuje len muku cukor a pr. do peciva ci kakao. ak robieva pudingovy krem tak v podstate kupi len puding a cukor ostatne ma domace ak vajecny tak potrebuje len cukor a cim to ma potiahnute je otazne. tak ale tie sliepky ci kravky nezivi zadarmo. ci to co na pasi narastie len to jedia a nestoji ich to ani euro?

ajka82
3. júl 2012

a k tej torte 12kilovej nemam slov 😔
je pravda, ze je jedno ako vyzera, ale tak aj ostatne suroviny cosi stoja... a aj tie vajicka co mi nosia z nasej chalupy nie su zadarmo(aj ked ja za ne neplatim) ale nase sliepky nezeru iba travu na dvore 🤐
ja som raz robila kamoske len za suroviny a podla blockov ked som zratala tak torty iba do pecenia ma vysli 23 eur- tam nebola este potahovka na torte zaratana a ozdoby... a to bolo rovno povedane, ze toto tam islo to je za tolko plus potah a ozdoby 10 eur(neratane farby, co som zabudla 😅 ) ...a obe torty mali 8 kg spolu

katy1979
3. júl 2012

baby a ja mam zasa problem. chalani maju narodky a ja neviem co im upiect teda co dat navrch. ich zaujmy sa odlisuju 😅

ajka82
3. júl 2012

@dm1 orchidku aj laliu patlam rucne a zilky som robila sparatkom alebo kosticou... stale nad tym rozmyslam, ci ano alebo nie... a na tie male kvietky okruhle aj margaretky mam vykrajovacky od cinana... tak preto vaham... podlozku som si vyrobila z igellitoveho sacku a kusku molitanu a mm mi dal teraz nieco ako polystiren ale sa to nedrobi...
@monika76 sak to ze je tam toho dost a nemusim vykrajovat vselico rucne...
tak uz som zas z toho mimo, to ze kazdy povie inac... ☹

pristela
3. júl 2012

babyy, isto to miesala rucne s drevenou varechou co jej mužik vystrúžlikal 😉 v drevenej miske alebo jej to miesali deticky za ulohu ako domace prace, piekla to v takej tej domacej murovanej peci na drevo, drevo nazberali v lese múku pozmietali z vreca co si zomleli z pola za domom , vanilku netreba nieje to slovenska plodina 😝 , treba davat len cisto slovenske bio potraviny, vajicka pozberali po zahrade, kakao nedávala, plnku dala domace maslo- no vychadza mi ze jedine co kupila je cukor 😝 , prasok do peciva nejde do vsetkych korpusikov takze ani ten tam nieje, pomocky ako zehlicku a ine tiez ocivodne nepouzivala, cize zas ziadne financie mimo, potahovku dala mliecny marcos a je to 😉 olej don nedavala , dala domace sadlo, takze co z toho vychadza???? odratame cukor a teta si zarobila krasnych 25€ len na jednej torte, kedze cas straveny robotou na torte tiez nebol ziaden, kedze je isto doma a popri tom i tak bola v kuchyni a robila obed 😀 😀 😀 😀 ja neviem ženy, vy vobec nemate cit pre reálny život na dedine za horami 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
3. júl 2012

@dm1 a to tam mala niekde napisane, ze stala 27€? alebo ja som slepa? 😕 😅

inak..ak tuto tortu robila cukrarka...tak my sme sa tu potom daktore minuli povolanim 😝 😎 😎 😎
podla mna cukrarka by mala mat teda preciznejsiu robotu 😅
nielen ze je kriva..ale aj to zdobenie...teda cislo len ušulane,atd...je potom jasne, ze ak nema ziadne pomocky a pouziva "vlastne " suroviny si mysli, ze usetri 😝
by som ju chcela vidiet, keby sa tym mala zivit, ci by si pytala za trojposchodku 27€..aj ked za horami za dolami 🙄 😝

pristela
3. júl 2012

@katy1979 ked nevies co im upiect upeč im tortu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
3. júl 2012

@pipka ma to o fotku predtym tusim 😉