Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
16. júl 2012

@iwulka23 áno celý dávam 🙂

monika76
16. júl 2012

Ďakujeme Žanetke Vaňovej za balíček 🙂 😉

dm1
16. júl 2012

@katuskad dadka ti odpovedala uplne presne tak keby cosi tak este napis. Ja skladujem MMF vo folii a v kybliku co mam od kuppovanej hmoty

dm1
16. júl 2012

@dadka212 swap kazda donesie nejaku drobnost najlepsie vlastnorucne robenu a nasledne dostane drobnost od niekoho ineho. takze si kazdy zo stretka nieco male a mile odnesie 😉

anibas
16. júl 2012

@dm1 Danka mohla by si na stretko doniesť HM formičku

dm1
16. júl 2012

@anibas myslis tu na orchidejku ci ktoru? Inak mam v plane zobrat na stretko aj silikonove obojstranne zilkovace co mam na astromeliu a listy ruze lebo s tym neviem nejako robit 😝. Aj paprad mam dufam ze to bude niekto vediet ukazat

@dadka212 ako to dopadlo s tym lukoprenom? ja chcem skusit tento tyzden ked mam tortove volno 😎

anibas
16. júl 2012

@dm1 to je jedno aký kvet - len to chcem vidieť a ošahať - môžeš aj žilkovače - určite - ja také nemám - robím kvety "na kolene " 😀 😀

janula.h
16. júl 2012
dm1
16. júl 2012

@anibas oki zoberiem aj od nich aj na orchidejku aj na laliu aj tie silikonove. teraz som skusala pri tej margaretkovej tie listy s tym a slo to boli krasne zilkovanie z oboch stran len s tym drotikom mi to neslo 😝

dm1
16. júl 2012

@jakelina ak by si objednavala este niekomu potom tak by som to vzala. Objednavat len pre mna za taku nizku sumu by sa asi neoplatilo 🙂

huxy
16. júl 2012

@dadka212 veľmi pekná tortička.môžem sa spýtať,akým spôsobom farbíš hmotu,aby to bolo také pekné dúhové?

jakelina
16. júl 2012

@dm1 ještě je zájem o ty posuvné formy, tak až toho bude víc, tak ti to klidně objednám.
Holky pokud ještě někdo něco chcete od Pomposo, tak mi napište. 😉

mitka2007
16. júl 2012

baby,potrebujem od vas radu...chcem upiect tortu,ale taku velku,na normalnom plechu...cize budem piect az 3 korpusy...no a neviem,aku plnku tam dat....mozem aj take daco pudingove?bude to drzat?

battole
16. júl 2012

@dajna11 ake prakrsne, ako si robila ten podklad pod kvietky? mas formu?

jakelina
16. júl 2012

@mitka2007 krém můžeš dát úplně jakýkoliv do dortu. Držet to bude, natřeš, dáš vychladit a je to.

mates22
16. júl 2012

ahojky, poradíte jaká náplň by vám nejvíc pasovala k borůvkám? Já myslela na pribiňáčkovou, ale nevím jestli to nebude mdlé ☹ , to samé asi šlehačkovomáslová

jakelina
16. júl 2012

@mates22 ta pribináčková je dobrá, já ji dělám se vším ovocem. Nejlepší je s malinami

mates22
16. júl 2012

@jakelina díky, já právě jí taky dělám nejvíc s lesním ovocem, jahodama, malinama - všechno super, ale ty borůvky mi prostě přijdou mdlý, je to ale přání oslavenkyně 🙂

mitka2007
16. júl 2012

@jakelina urite to teda udrzi?nesplasne sa to tymi korpusmi?

jakelina
16. júl 2012

@mitka2007 nesplaskne, nesmíš mít řídký krém, aby nevytekl, jinak v tom žádný problém nevidím.

dajna11
16. júl 2012

@battole dakujem,myslíš na mufinkách?mám kolečko tým som vykrojila a špáradlom robila dieročky,makačka

mamina1978
16. júl 2012

@daducha krasnunka Maja s Vilkom........nadherne ustocka a su krasne oblucky ako ozajstny..... som ulozilaaaaa..... 😵 😵 😵 😵

sisix
16. júl 2012

@janula.h skoro za darmo 😀

mitka2007
16. júl 2012

@jakelina vdaka 🙂

eliska22
16. júl 2012

tak som včera môjmu povedala, že idem v septembri na tortové stretko, ostal ticho, tak mu vravím, ale mi tam nejdeme piť, ale torty robiť a on , že no to určite rumové korpusy piecť 😀 😀 😀

artepf
16. júl 2012

@lamps
@eliska22
@vlada111
@janula.h
@dadka212
@jakelina holky všem vám moc děkuju za podporu a jdu se pochlubit, jak to dopadlo s tou mojí nespokojenou zákaznicí. Nemám na ni kontakt (což bylo poprvé a opravdu naposledy, co jsem to vyřizovala přes někoho, aspoň jsem se poučila 😝 ), tak mi včera sestřenice psala maila, že jí právě volala ta její známá. Prý byli prckové z dortů nadšení a taky všichni rodiče s dětma, co dorazili na party. Ptali se, za kolik dorty byly a když se to dozvěděli, tak prý je mám za skvělou cenu 😅 😅 a chtěli na mě kontakt, že prý taky budou chtít dorty 😀 . TAkže se ta známá omlouvá, jak se chovala. Já jsem měla celý víkend kvůli tomu zkažený, takže se mi aspoň ulevilo a přála bych to vám všem, co jste měly nějaké nedorozumění nebo nespokojené zákazníky 😉 .

eliska22
16. júl 2012

@artepf dúfam, že sa aspoň ona potom cítila trapne aspoň týždeň a jej by som už tortu teda nerobila 😝

janula.h
16. júl 2012

@artepf no mojaaaaaa a teraz keď dôjde tak by som jej že vám o 50% vyššia suma za újmu 😉

jakelina
16. júl 2012

@artepf tak to je super, moc ti to přeju 😉

lucula73
16. júl 2012

ahojte

ďakujem všetkým páči sa mi,veľmi ma to teší 🙂

dievčatá ,namiesto toho koňa,čo som sa tu minule pýtala,to som odmietla robiť,tak mi dnes poslali inú foto,takúto...
len sa chcem opýtať skúsenejších,ak už niektorá robila takéhoto...ako by ste robili tie uši???a na oku ten flak?to je namalované čím??
a čím to mám potiahnuť,aby bol taký hnedý?
vďaka za každú radu....

foto je z netu..