Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
21. aug 2012

zkouška malování na marcipán, ještě musim hodně trénovat, za 14 dní to kreslim naostro, a musim si objednat černej fix na kontury
když poznáte co to je, uděláte my radost 😉

monika76
21. aug 2012

pirát z Karibiku- Jack Sparrow 😀
@mishulle

mishulle
21. aug 2012

@monika76 děkuju, no musim přiznat, že to malování neni zas taková sranda

evvina
21. aug 2012

@simasa Tak bohužel musím nejspíš svou účast v září odvolat. Nějak blbě jsem na dovolené šlápla, zvrkla si kotník a ted mám natržené všechny 3vazy kotníku a nohu v sádře. Léčba prý 2měsíce nohu bez pohybu v sádře a pak se uvidí. Mám berle a každý pohyb je pro mě dost náročný. Mrzí mě to ale raději píši ted aby jste sehnali náhradíka. 😔

vecernicci
21. aug 2012

holky, jak velký dort svatební pro 50 lidí? Mám dělat na 1. září bílo lososový a na 8. září dělám bílo zelený, tenhle týden jsem dělala bílo bordový, já si na barvičky nestěžuju 😀 😀 a do toho mám ještě dělat německého ovčáka, toho jsem ještě nedělala, to jsem na to zvědavá 😝 a na 1. po mně kámoška chce dort sýkorku, mně z toho asi švihne z těch zvířat 😝 😉

vecernicci
21. aug 2012

@evvina ježíši, tak to je teda mazec, tak ať ti to dobře sroste, hlavně buď v klidu, nožky nahoře 😉 jsem se těšila, že cestou pokecáme ☹ tak příště, třeba zase pojedou holky ze Slovenska k nám do Čech na srazík 😀 😉

aduskatt
21. aug 2012

@vecernicci pre 50 ludi tak 9-10 kg, si myslim

janynkaaa
21. aug 2012

mamicky poradite mi dobry krem do torty nejaky cokoladovy dakujem 🙂

vecernicci
21. aug 2012

a ještě holky která silikonová forma na perličky je dobrá, já mám jen tu plastovou ty 4 mm a už jsem se s ní naučila pracovat, ale ještě chci větší a tu chci silikonovou 😉

aduskatt
21. aug 2012

@vecernicci ja mam taku silikonku, ktora ma dva rady, vacsie a mensie prelicky, stoji okolo 15 eur tusim, ta je fajnova

miciatko
21. aug 2012

@lucula73 myslela som parizsky krem, nie parizsku slahacku .. . 😉

jakelina
21. aug 2012

@vecernicci pro 50 lidí tak těch 15 kilo, aby vyšlo na každého 😀 😀 😀

vecernicci
21. aug 2012

@jakelina nestraš, to nevím kam to dám abych do lednice nacpala i tu sýkoru 😀 😀 aby mi to nesezobala 😀 😝

že já musím mít vždycky takový fajnový zakázky 😝

jper
21. aug 2012

Zdravím všechny pekařky - prosím nemáte někdo fotku postavu ženy stojící s krátkou sukní? Chlapa jsem s dnes nachystala - snad mi to do soboty vyschne, aby mi stál. Ale u ženské se bojím - přeci jen je to pracnější než chlap s kalhotama.

nika1985
21. aug 2012

baby dneska mi prisla formicka na babatko nemate nejaky tip ako to urobit kolko to mam nechat schut v tej formicke aby sa to dalo vytiahnut v pohode.

aduskatt
21. aug 2012

@nika1985 ahoj, daj to na 10 min do mrazaku, potom vyklop a nechaj uschnut

njonja
21. aug 2012

@lussy23 , @jakelina, @lusil23 dakujem dievcence🙂 a dakujem vsetkym za like -y🙂

pristela
21. aug 2012

@vecernicci ja pocitam 50ludi x 200g na jedneho to vychadza na 10kg dort , 15 to uz by bolo vela myslim 😕

aduskatt
21. aug 2012

dakujem vsetkym za lajky🙂) potesili ste ma, ten cokotransfer sa veru rodil tazko🙂

nika1985
21. aug 2012

@aduskatt dakujem vecer ked krpana zaspi idem nato🙂

jakelina
21. aug 2012

@pristela ty nerozumíš srandě 😀 😀 😀 večernice se nudí a chce dělat velký dort 😀 😀 😀

jakelina
21. aug 2012

@vecernicci dělám si srandu, taky myslím, že deset kilo stačí 😀 😀 😀

pristela
21. aug 2012

@jakelina aka sranda ???? priznaj , ze si sa chystala na navstevu k nej a tesila sa ako jej zostane 5kilov dortu !!!! 😝 😀

jakelina
21. aug 2012

@pristela ty jsi to uhodla 😀 😀 😀 , ale možná by bylo lepší dvacet kilo, co myslíš??? Však se dá i zamrazit ne 😀 😀 😀

lamps
21. aug 2012

@dm1 Danka, tak na stretko do TN idem, už mi poslali mail, zaplatím a juchuchuuuuuuuu 😀, snáď mi do toho nič nepríde 😉

Ja dnes šuľkám kvietky na tú svadobnú a dokončujem dom na detskú tortičku. Zajtra pečiem a zdobím ...

vlada111
21. aug 2012

@daducha ja ich pečiem v silikónovej forma na muffiny, takže neviem veru. Ale mne sa nerozpadávajú. Ako dlho si ich piekla. Ja ich pečiem na 200 stupňov a cca 20 min. Skôr sa mi zdajú dosť lepavé a vláčne skrz tú čokoládu.

jakelina
21. aug 2012

Dnes jsem ještě svazovala už víc jak jeden den usušené kytičky a nějak to nedrží. Je to pořád nějak málo vyschlé, přitom je malá vlhkost, asi je to tím teplem, že je to měkčí, než jsem zvyklá. Ze dvou lístků mi normálně šel vytáhnout drátek, jako bych ho tam dala před hodinou. Totál měkké. A to je vše z Smartflexu flower, ten mi jindy uschne téměř hned. 😝
Ještě musím udělat nějaké listy a dnes už se mi teda nechce. Sice nesvítilo moc slunce, ale je šílené dusno a vedro. 😝
Ani nevím, jestli to nedělám zbytečně, kamarádka chtěla dort, dohodly jsme datum, podrobnosti a teď mi nebere mobil a netuším jestli ho mám vůbec péct. No možná použiju na nějaký jiný dort. 😀 😝
Ale štve mě to, jinak bych se na to v tom vedru vykašlala. 😝

jakelina
21. aug 2012
mishulle
21. aug 2012

děkuju za lajky, musim ještě trénovat, ale chtěla jsem to zkusit nejdřív nanečisto

lifinka
21. aug 2012

@jakelina tak to je nepříjemné, když ti nebere mobil, květy máš nádherné!!!Já dělala kaly, čeká mě dvoupatrák svatební- premiera🙂 zítra začínám...