Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
3. aug 2012

@lamps ooooch , ta prva 😵 😵 😵 😵 čierno oranzovaaa 😵 😵 😵 😵 naaadherna 😵 😵 😵 😵 sakra koho nahovorim na ciernu tortu !!!! Ludia su desny ked pocuju čierna 😠 😠 😠

lamps
3. aug 2012

@pristela vidíš, vidíš, máme to ťažké 😀 😀 😀, ty počuj dievča, poraď v akej farbe mám urobiť svadobnú tortu, chcem ju jemnú, nežnú bielu a skombinovať s nejakou ---- a neviem akou ☹

aduskatt
3. aug 2012

@mrka2 ja sa pre istotu na ziadnu nedavam🙂

aduskatt
3. aug 2012

@lamps ta cierna je fakt uzasna...........aj v tej kombinacii s oranzovou..a just taku urobim, aj ked len pre nas, aspon bude do albumu🙂

monikad1
3. aug 2012
aduskatt
3. aug 2012

@lamps mne sa paci ked jemna nezna s broskynkovou🙂))

janula.h
3. aug 2012

@pristela môžeš mne urobiť 😉

itka79
3. aug 2012

@janula.h krááááááááááááááááásna tortička a nádherné "kravičky"

sisix
3. aug 2012

@aduskatt tu prave drzim ja 😖

aduskatt
3. aug 2012

@sisix ktoru myslis? bodovu?🙂

sisix
3. aug 2012

@aduskatt ano, presne tu. A su na sebe nastvana, ja minulej rok zhodila 15 kilo. Fakt sem se nadrela a ted mam 10 zpet. Bych potrebovala naliskat. ☹ 😠 😖 a to sem se dala na dorty. Parada. 😀

aduskatt
3. aug 2012

@sisix ja som tiez trosku nabrala.............ale nevadi🙂) mm je spokojnucky a kym sa vladzem zohnut, aj ja🙂...aj ked teda, so mnou to zatial nie je az tak hrozne🙂 nedietujem, ale snazim sa nejak tak rozumne...........ale nemam problem si dat vnoci slaninu, ked dostanem chut

pipka
3. aug 2012

@janula.h tak ta je dokonalaaaa, naahodou, ja som zirafky hned odhalila 😉

sisix
3. aug 2012

@aduskatt no ja se premlouvam, at nelezu pro magnum do mrazaku. 😀

aduskatt
3. aug 2012

@sisix tak to sa vobec nemusim prehovarat, kedze tieto zmrzliny obsahuju rozne mne nemile veci🙂) som zasadne proti nahradam masla a slahacky roznymi rastlinnymi fajnovostami🙂))takze v tomto mam jasno...zmrzliny v mrazaku nemam🙂..........ale zato mam v chladnicke vselico🙂)

sisix
3. aug 2012

@aduskatt no ja ji mam moc rada, letos ji mam poprve. Jinak bastime smetanovou ruskou zmrzku.

pipka
3. aug 2012

no ja som konecne dobojovala tu kruzkovu..ale teda keby som si mala za nu pytat podla zasluh, tak hadam 100€ by stala 😝 😅 maly mi tu revaaal, ani za svet bez maminky spat, mm na nervy..mala zas vykrikovala, ze nemoze spinkat, ked tomasko tak place...no psychiatria cista 🙄
tak som nakoniec maleho nechala spat v mojej posteli a neviem akym zazrakom tam uz nereval a zsapal 😝 ale odbiehala som z tej kuchyne snad 100x...ruky spinave, furt umyvat a nanovo zacinat 😝 😝 😝

nedokazu to pochopit ti ludia, co si to objednavaju, ze kolko nas to stoji casu a nervov ak mame popri tortovani male deti 🙄 🙄 🙄
hadam 50 sedivych vlasov mi pribudlo 😀 😅

pipka
3. aug 2012

idem ju pofotit, ale aj tak zajtra pri dennom svetle fotim este, lepsie ukazu take denne fotky 😉

aduskatt
3. aug 2012

@sisix 🙂) ja som mala rada Carte dor az do momentu, kym som sa nerozhodla, ze si umyjem vanicku a nechala som ju po zjedeni asi 20 minut v umyvadle...ten smrad bol neskutocny....tak som sa zacitala do zlozenia a ze diky brona................takze zmrzku radsej fajnu tucnu poctivu smotanovu🙂))

pipka
3. aug 2012

a dakujem @mizulienka a @lamps za maslicky 😵
som sa vytrenovala uz, ze som ju spravila len s 1 spendlikom 😕 😵 😵 😵

aduskatt
3. aug 2012

@pipka ten spendlik nevidno, takze dobreeeeeeeeeeee🙂

lucula73
3. aug 2012

@aduskatt ahojky,prosímťa,koľko treba tej parížskej šľahačky do takej 24-25cm torty?nevieš mi poradiť?chcem vyskúšať,len tá jedna dávka je isto málo 😕

aduskatt
3. aug 2012

@lucula73 jasne ze viem poradit🙂

aduskatt
3. aug 2012

@lucula73 750 ml slahacky a 150 g cokosky......ale daj kvalitku🙂)

pipka
3. aug 2012

@aduskatt ved ten by nebolo vidno..ale akoze zo zaciatku som pouzila aj tri spendliky...ale teraz uz mi na celu maslicku staci jeden...taaak som so sebou spokojna 😀 musim sa sama pochvalit, bo mm, len...ze a to je nejake umenie 😠 😅 😅 😝

aduskatt
3. aug 2012

@pipka no ked nie je, nech to uorbi🙂).....mne dnes hikala zakaznicka nad tortou, tak som bola tiez so sebou spokojna 🙂

lamps
3. aug 2012

@pipka aj ja ťa pochválim, si veeeeeeeeeeeeeeeeľmi šikovná 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

lucula73
3. aug 2012

@aduskatt čiže tri šľahačky............a tej čokiny stačí len 150?lebo čo som tu opísala recepty,tak tam je 10O-150gr na jednu šľahačku 😕
a ďakujem 😉

@pipka krásna je,si možem uložiť?bo budem potrebovať pre chlapa dačo jednoduchšie 🙂

pipka
3. aug 2012

@aduskatt ved tiez som mu povedala 😠 ...ze mu dokonca nastriham stuhu a nech sa realizuje s tym jednym spendlikom...tak sa otocil a isiel spat...´"taky řešení" 😀 😀 🙄 😝
aale tak beriem s rezervou....chlapi su tu na to, aby frflali 😀

@lamps dakujeeem, no ty si zlatusik, to vieme vsetci 😵 😵 😵

aduskatt
3. aug 2012

@lucula73 ja som davala najskor tych 150 na jednu, ale zdalo sa mi to strasne vela....................ja davam 60ku alebo 70 a tej staci tolko.ved skus a uvidis🙂..ale na moju chut, aj chut tych, ktorym peciem je to fajn🙂

lamps
3. aug 2012

@pipka hej? a ja som o tom nevedela 😀 😀 😀. Ja zo seba ten pocit nemám 😀