Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. nov 2012

@dajna11 přesně jsi to napsala, taky bych chtěla mít takový talent, ale zase kdyby to uměli všichni, tak by to byla nuda. Musíme se spokojit s tím, co nám ten nahoře nadělil. Ale taky mi vadí, že zrovna na mě vyšly obě ruce levé a kdo má asi tu moji pravou?? No není třeba dlouho uvažovat, je hned kousek od nás u pristelky 😀 😀 😀

jakelina
3. nov 2012

@dm1 já jsem ho u nás v Lídlu nikdy neviděla. Budu hledat 😀 😀 😀

dm1
3. nov 2012

@jakelina ani ja odvtedy ☹ . aj ked este ho mam dost bola to ozaj velka rolka. Je to takato krasna jednofarebna zelena https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388... a takato zlta z druhej strany https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...

keby bola este ruzova pripadne fialova bolo by super. alebo bledunko modra

jakelina
3. nov 2012

@dm1 já jsem tam koupila jenom růžový, dvě role za 20 korun a byly tam myslím tři metry, ale je jenom jednostranný, dole je bílý. Bylo to v nějakém výprodeji jedna role jednobarvná a druhá se srdíčky.

janula.h
3. nov 2012

finitoooooooo konečne toto bolo ťažkéééé hrdlo v ohni nohy v prd... 😀 ach baby stojí nám to zato????

katulkaaaaaa
3. nov 2012

ahojte 🙂 minnie uz nechcem vidiet ja ten maly ksicht neviem spraviiiiit 😠 este ma caka jedna ,,neslusna " a mam fajront 😉

dajna11
3. nov 2012

@jakelina tak tak,ona má asi všetkych 1O rúk pravých 😀 😀

monikapo
3. nov 2012

@pristela ano, vraj aj babky su mlade:O))) dakujem 🙂

pristela
3. nov 2012

@dajna11
@jakelina vy ste trdelnice holky !!! toto dokaze kazdy ! naozaj len niekomu to trva mesiac vymodelovat a niekomu menej , a niekto potrebuje len aby ho niekto viedol. Vázne, ked som mala holky na kurzoch, pri ktorej som stala tak malovala sama a dokazala to co na predoslych štyroch kurzoch nie, je to ale o tom ze sa to musi ukazovat stale dokola len jednej, aby si to mohla skusat pod dozorom preto uuuplne chapem "drahe" kurzy na modelovanie kde sa ale berie male mnozstvo ucastniciek a da sa venovat kazdej zvlášť.

ale moooooooooc dakujem za pacitla aj bombove slova, fakt !!!! bo pubertak ma zas spucoval 😠 😠 😠 som mu tu stale strkala hmotu ze nech sa predvedie!!!!! skusil kvietok - neslo, skusil kliestikovat - neslo , pak skusil maslicky so silikonky a to uz slo tak vsetky na krstinovu torticku urobil on , ja ich len nalepila 😵 😵 😵

bzucinka2
3. nov 2012

@janula.h rozkosne zirafky 🙂

tak ste krasne porobili, ja som mala zvacsa detsky vikend, tak skritizujte 🙂

dadka212
3. nov 2012

@zklimekova náhodou, dcéra je pri mne a hovorí mi "kukaj mamina bááány" 😉

rapunzel1
3. nov 2012

@pristela ´v PE je otvorený druhý týždeň vedľa tesca, ja som tam už na ne tiež bola

pristela
3. nov 2012

@bzucinka2 jeeej , tu dvojku si s dovolením ukladááám 😵 super to vypadá 😵

pristela
3. nov 2012

@rapunzel1 kujeem , bezim kuknut som ani len netusil, ze tam nieco stavali ci co , super!

anibas
3. nov 2012

A ja kupujem rolky strieborné v Tescu - tuším 200x70 cm za 0,89 😉

dada2007
3. nov 2012

@pristela jj, v NR je KIk a už aj v PE 😉 ja tam tiež plánujem ísť na papier..........

anibas
3. nov 2012

No a môj štátny sviatok a dovolenka : (samozrejme v kuchyni - a kolená bolia ...... ) 😀 😀 😀

rachel36a
3. nov 2012

@lussy23 ďakujem...

pristela
3. nov 2012

@yamahafazer mám , ale des fotky 😝 ta foto s malym / zla foto viem ale fuurt sa hybal sa nedalo lepsie ☹/ ... sa strasne s nou chcel odfotit , postavicka nebola taka velka ako vypada na foto , to len maly stoji vzadu 😀 mala do 20cm , bola cela z hmoty MMF a smartflexu v sukni mala punčovinu a je aj foto pre @njonja ako vznikala hlavicka zial viac som akosik nefotila bo som ju stale menila a bolo by to milion foto ☹ skoda ze neviem video natocit a pustit tak rychlo ako byvaju postupy na youtube ☹

marci2305
3. nov 2012

@pristela Kráááásna 😉 😀 😲

yamahafazer
3. nov 2012

@pristela nadhera ty mas velky talent 😵 inak to je dost velika postavicka ja som taku veliku este nerobila iba pre malu ovecku ,ale ta bola z burizonovej hmoty,ale takto postavicku este nie.

aj vsetky ostatne mate nadherne torticky zasa krasa pozerat 🙂 ja som tento tyzden nic nemala konecne som si aj odpocinula 🙂 ,ale akurat ideme modelovat s malou lebo uz tolko chce modelovat na torty tak uz ideme na to 🙂

bzucinka2
3. nov 2012

@pristela samozrejme, kludne si uloz , som rada, ked bude moja torticka, v tvojej tortoteke 🙂
@anibas wauw ta posledna nema chybu, krasne vsetky 🙂

muffinka8
3. nov 2012

Ahojte, potrebujem netradičnú 😅 radu.
Zvyčajne chceme aby nám vymodelované veci, či veci z formičiek rýchlo uschli. Ale ja by som potrebovala opak. Chcem ozdobiť tortu ornamentami zo sil.formy, ale nebudem mať čas robiť ich až keď bude torta hotová, potrebujem si ich nachystať dopredu tak asi deň dva. Ako alebo kde ich mám dať, aby mi nestvrdli, ale boli aspoň trochu ohybné a dali sa pekne dať na bok torty? 😕

muffinka8
3. nov 2012

A práve mi muž hovorí ... pozri aké torty tam robia (kukáme JOJ) šak sprav za 4500 dolárov aj ty, ti pomôžem 😀 😀

pristela
3. nov 2012

@yamahafazer ja mala volnu ruku tak som si dovolila 😀

aj ted sa tesim tiez mam buduci vikend vsetko podla seba aj plnky 😀 😀 a uz viem coooo, strasne som to chcela robit 😵 som tu vzdy slintala ked ste robili vy 😵 bude to sice kopia ale nevadiiii , som rozmyslala nad vankusikmi s korunkou alebo klietkou s vtacikmi a vyhrava klietka 😵 😵 😵
sa mi niektorí ludia už neboja a nechávaju na mna- to ako sen , len este je takých stále málo 🙄

pristela
3. nov 2012

@muffinka8 asi jedine zabalit poriadne do sáčku a sup este do nejakeho vedierka vakuuovo zatvorit ako hmoty

monikad1
3. nov 2012
anibas
3. nov 2012

@muffinka8 a keby bola torta hranatá ???? 😅 😅

sisinka76
3. nov 2012

ahojte 😉 babulky,ktora z Vas pecie aj na objednavku? z BRATISLAVY. potrebujem na 17.11. tortu,mame dvojitu oslavu, starsi syn 6 rokov a mladsi 3. prosim, ozvite sa mi,aj do IP 🙂 DAKUJEM

jakelina
3. nov 2012

@monikad1 krásné 😉