Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
23. nov 2012

@muffinka8 to víš, že něco obšlehnu z netu 😀 😝 ani nevíš, kolik jich nepovedených s radostí slupli naši kluci 😀

jinak holky, právě před chvílí jsem si opařila marcošem celý zápěstí, jak jsem ho vytáhla z mw, tak jsem do něj zajela rukou, že ho propracuju a ono ouvej, mám puchejř 4x2 cm, au au

nika82
23. nov 2012

@vecernicci potrebujem bielu zafarbit na krasnu zelenu hraskovu

vecernicci
23. nov 2012

@nika82 já na zeleno barvím gelovkama, buď wiltonkou, leaf green, nebo sugarflair mint green nebo party green a někdy je míchám s troškou bitter lemon 😉

sisix
23. nov 2012

@vecernicci co pouzivas na zdobeni? Mas glazuru nebo si slehas sama? A pouzivas spicky nebo jen sacky, ktere si zastrihnes? Nejak mi to zdobeni nejde ale mozna to bude jen rukama. A co marodi? My mame ant na anginu ale uz mladej chce fungovat jako, ze je zdravej a ma ant od vcera.Kupodivu mu to hned zabralo a je temer bez teplot. Kde berou tu energii to nechapu. 😒

sisix
23. nov 2012

@vecernicci juj to me boli za tebe.At je to rychle zahoji

aduskatt
23. nov 2012

@vecernicci nerooooooooob 🙂 OK oK, do stredy upeciem aj ja.................dnes nevladzem.btw, druhy krat zelam dobre ranko🙂 som si lahla k spravam...........

lamps
23. nov 2012

@cestovatelkaandrea jeeej, ďakujem za pochvalu, ale čoby si takého neurobila, nie je to nič tak ťažké len to chce trpezlivosť a pohrať sa s tým. Ja som prvého sloníka zničila, zgúľala do guľky a začala odznova. A Balerina Angelina nie je taká ťažká postavička, ale ak si na ňu netrúfaš, skús ju urobiť ako 2D obrázok, kuk foto - inšpirácia z netu

vecernicci
23. nov 2012

@sisix to víš, komu není rady, tomu není pomoci 😝 už jsem se takhle spálila párkrát, ale myslíš, že do toho marcoše nehrábnu příště zas 😀
no nic, jdu si hodit sprchu a jdu do hajan, na dnešek jsem spala asi jen dvě hoďky, tak jsem ko
a zítra ještě vyfotím poslední dortík, 3D včelí medvídek 😉 pak sem hodím foto, takže brouu noc 🙂

nika82
23. nov 2012

@vecernicci cize touto http://www.peciem.sk/peciem/eshop/1-1-Farby/1-2... a je to pekny davas jej vela do marcipanu ci nie

vecernicci
23. nov 2012

@sisix naši kluci měli to samý, už jsou akční 😝
a zdobím glazurou, jde to s ní líp a druhý den jen prošleháš co ti zbylo a jedeš dál, to bych s bílkama neudělala 😝
a používám takový ty zavíratelný sáčky z papírnictví, jen ustřihnu špičku a jedu 😉

vecernicci
23. nov 2012

@nika82 jj, to je ona, tak je pěkná a dej trochu, postupně přidávej až jak budeš chtít sytý odstín 😉

lucula73
23. nov 2012

@79zuzana Zuzka prosím ťa a kde je ten recept?ja by som tiež skúsila 🙂

nika82
23. nov 2012

@vecernicci Ďakujem ti

dm1
23. nov 2012

@lussy23 inspiracie z netu a jeden moj

eliska22
23. nov 2012

@maya30 tá je krásna 😵

kacenika
23. nov 2012

@vecernicci nadherne medovnicky, normalne ma prepadla vianocna nostalgia 😵 .. Ja by som to s mojimi roztrasenymi rukami nedala 🙄 .. nech sa Ti ruka skoro zahoji 😉
@dm1 krasa! A pochval sa ktory je Tvoj 😉 ?

dm1
23. nov 2012

@kacenika tie posledne 2 obrazky 😉

sisix
23. nov 2012

@vecernicci zaviratelny sacky? Hi hi vubec nevim o cem mluvis.Budu se muset na to optat ale pochybuju, ze to u nas sezenu. 😒 Glazuru mam doma. Brou

jankaferancova
23. nov 2012

moja dnešná 🙂

monikapo
23. nov 2012

@dm1 ono je to na imunitu aj cajik aj medik, ja mam tiez uz liekov plne hrste a veru som si povedala dost, bola som na operacii ruky a asi pojdem aj na druhu,lebo mi to pomohlo,ale dovtedy ma tlacili liekmi doktori a veru aj plet aj vsetko sa mi pokazilo, az teraz citim ,ze sa z toho dostavam, aj na pecen som si bylinne kvapky kupila a veru ak nie si alergik, tak med je vseliek velikyyy ,treba vyskusat,,, a nech sa to uz vylieci a dobre je :O) 😉

dagmarkaaa
23. nov 2012

Ahoj holky mam laicky dotaz. Delam dort z bebe susenek tt vlacek a chci to potahnout hmotou marcipanovou.muzu ttopotahnout tak jak to je nebo je treba to pred potahnutim omazat kremem? Dost mi ho zbylo.

cestovatelkaandrea
23. nov 2012

@lamps dik, inspiracii som si postahovala dost. len aby mi to uz vyslo. vsak ak nebudem nieco vediet urobit, tak pridem sem po radu 😉

lamps
23. nov 2012

@cestovatelkaandrea 😀 😀 😀 kľudne sa pýtaj a neboj, určite sa tortička podarí 😉

dm1
23. nov 2012

@dagmarkaaa zalezi aky krem tam mas. jasne je lepsie obmazat aby to bolo rovnejsie bez hrbolcov ale nie kazdy krem je vhodny pod potahovu hmotu

rapunzel1
23. nov 2012

baby moje musím sa vám posťažovať.... inak sa mi nedá, dnes som mala deň "D", ráno som si stiahla teplotu na chladničke... reku nemusí mraziť takmer... hm, všetko mi tam zvlhlo, lístky na ružiach zmäkli, niektoré kvietky dokonca odpadli... pridala som jej a dala utierky ....som zvedavá ako prežila cestu a bude zajtra na oslave...šla som do lídla na cukríky, heru, čoko... samozrejme nič nemali, že prídte ráno...hm, akoby som bývala za rohom, deti choré, 4 noci som nespala len piekla a nosila na rukách malých...prídem domov z mesta, deti jak čerti,všetky postele nahádzané na kopu, že ako bunkre, šaty všade, hračky tiež, nikoho to neštvalo, keď som ich chcela unormálniť z besnenia a uložiť spať, tak malá mi od toho čo sa jedovala ogrcala postel aj seba, do všetkého sa ešte zamontovala moja mama, no hádka jak lusk, že čo jačím a ja vyčerpaná, decká neposlúchli jediné slovo, mne v hlave až hučalo... ešte, že sa nakoniec nejak zázrakom ukludnili a zalahli a zaspali... konečná nemám v sebe štipku energie a kuchyňa je ešte ako po výbuchu, čo deti večerali, rozhádzali... ☹

79zuzana
23. nov 2012

rapunzel1 @pralinka25
@12321 baby moje, to nie je žiadna veda, to zvládnete ľavou zadnou... cesto je: 3 dl vody dať zovrieť do hrnca s 150 g herry, keď sa rozpustí, tak vmiešať 170 g múky a lyžička sódy bikarbony, v recepte je pôvodne polohrubá, ale s hladkou sú lepšie, miešať pokiaľ sa cesto neoddeľuje od stien hrnca, bude to taká hustá masa nalepená na varchu, nechať vychladnúť a zamixovať 4 vajcia mne sa osvedčil tyčový mixér, ale v pohode aj s klasika metličkami. Nastriekať na plech a piecť na 165 stupňov cca 45min až hodinu, záleží od rúry, ja mám robín na svojej aj na maminej a každá pečie inak. plnky: 1. 0,5l mlieka, puding extra vanilka,cukor, 2 vajíčka´-klasika pudingová, 2.skaramelizovaný cukor zaliaty šľahačkou a vyšľahať,3.vyšľahaná dosladená šľahačka. poleva: skaramelizovaný cukor, zaliat trochou vody, a vmiešavať práškový cukor, kým to nie je akurát husté a omáčať. Parížske rožky sú toť:http://www.akosatorobi.sk/video/2703/parizske-rozky-re..., ale pečiem na 90tke asi 40 minút, niekedy viac a plnku robím. žltka čo mi zostali cukor 1žltko/50g cukru kryštál, hoooodne kakaa palmarin, alebo maslo, a šľahačka 33%, všetko šľahám spolu nad parou do zhustnutia, tak 30 minút, a robím aj karamelovú verziu s plnkou ako do marlenky. Skúste to nie je to také ťažké a môžete mlsať celý deň
14. nov o 00:27 • 2 deti • Odpovedz • Páči sa mi to • • Pošli IP •

79zuzana
23. nov 2012

@lucula73 predchadajuci recept bol pre teba 🙂

bambula1307
23. nov 2012

@dm1 juj krasne su tie tvoje chaupky, sikovna zienka si Danka 😉

dagmarkaaa
23. nov 2012

@dm1 dik. Krem je 1 puding 1 maslo a cukr. To by slo?

dm1
23. nov 2012

@dagmarkaaa pod potah moze ist aj pudingovy krem ale musi byt pomer mlieka a masla 1:1. cize ked si robila puding z pol litra mlieka musis dat 500 g masla. Kludne ak mas menej zaslahaj do toho zbytku este maslo, cukor a obmaz to pekne okolo