Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
12. jan 2013

@mariann2 ti šišinuje ???? no opovazila by si sa !!!!! 😀 neboj absolut nemam dokonale torty, ja prosto nemozem mat hladke trebars postavicky, ani ked kreslím nešolícham na hladko , ale už som sa s tym zmierila že u mňa mi to oko a ruky nedovolia ja tam prosto tie ryhy musím dať 😀 ale na vasich tortach na tom idem oči vyočiť 😅 a strasne moc sa mi to páči 😵

@dm1 no to neviem , ale dosla som na to , ze ja mozem robit len v strese /casovom/ nejak sa neiem donutit dopredu nachystat a toboz neviem odhadnut buduci vyzor dopredu 😝

babulky vy ste na mna dnes takeeeee zlateee, aj nohy ma prestali boliet 😀 dakujem !!!

mayka
12. jan 2013

@njonja nadherna. Robis krasne torty. Asi je tym ludom luto ju aj narezat. Ale verim ze ta to mrzi, hlavne kvoli malemu. 😒 Ved nato ta torta bola robena aby sa na oslave nakrajala. 😔

monikapo
12. jan 2013

Konecne prva v tomto roku... riadnu prestavocku som si dala.... skoro som ju ani nedorobila, leniva soooom 😒

pristela
12. jan 2013

@njonja prosim ta taku nadheru absolut nerezuuuuuuu !!!!! vsak do toho by som nezarezala ani ja, bombova je , uz aj ukaz foto čo ma pod suknou 😀 😀 😀 😀 😀 teda ano aj prsa ma zaujali 😅 , ale predsa len ..... 😀 😀 😀 😀 😀

mayka
12. jan 2013

baby prosim vas existuje nejake video ako sa farby potahovka gelovymi farbami? 😀 Viem blba otazka ale ked ja neviem docielit ked mam cervenu aby bola fest cervena. Vzdy je len taka slabo cervena. 😀 😀 😀 A ked miesim tu hmotu co farbim tak sa mi hrozne lepi v rukach. Poradte ako nato. 😀 No co vam poviem som amater jak hrom.

zsuzsu
12. jan 2013

@pristela nadhera tiez 🙂 ved to bolo skoda rozrezat ☹ 😉 a ten pes.. no nema chybu ako tam vykonava svoju potrebu 😀

mariann2
12. jan 2013

@njonja no, nech sa páči, ďalšia tortičkárka, pri ktorej strácam reč, perfektná tortička, nikdy by som neverila, že v torte je možné stvárniť vietor 😲

njonja
12. jan 2013

@mariann2 jeeeeeej !!! Ty si uzasna! Ze si to tam videla🙂 Som to naschval nepovedala, ze ci to je vidiet🙂

lamps
12. jan 2013

@mayka ruky si môžeš trochu pomastiť cerou alebo maslom, červená sa farbí dosť ťažko, treba jej dať veľa a lepšie farbia extra gelovky. A ak farbíš MMF to na peknú červenú ani nezafarbíš. Ja dávam ku červenej aj trošičku čiernej, aby nebola do pomarančova, ale aby bola pekná červená

dm1
12. jan 2013

@njonja ty brdo ona normalne ze vlaje vo vetre super to je! no poznam jednych ktory oslavuju na 2x a prvy den s jednou rodinou sa s tortou len odfotia a nekrajaju a druhy den ked sa odfotia s druhymi uz aj nakrajaju 😝

njonja
12. jan 2013

@pristela pocuj, k tym prsam! Mi mm hovoril, ze ja neviem spravit nesexi zenu 😀 😀 ze ved to je detska oslava, nie prono🙂 Pod suknou nema nic, je tak vytvrdnuta, len to nemam sfotene. Je tam len vietoooooor🙂

mayka
12. jan 2013

@pristela 😀 😀 😀 taxikar je najviac.

dm1
12. jan 2013

@lamps ty brdo sak ja zo severu tusim 😀

njonja
12. jan 2013

@lamps , @dm a vsetky moje ostatne.....dakujem krasne kocky🙂

dm1
12. jan 2013

@njonja no pekne na detsku oslavu prsnata a este aj na ostro 😀 . ale genialna je veru ten vietor tam je neskutocny 😵

rapunzel1
12. jan 2013

@jakelina ďakujem veľmi pekne, ma to pekne potrápilo....

mariann2
12. jan 2013

@njonja ja len nepochopím, ako to robíš, ja mám občas problém, aby mi postavička stála a nieže toto... a inak aj fotíš úplne krásne, tá torta na kvalitnej fotke vynikne naozaj inak

rapunzel1
12. jan 2013

@pristela ďakovala a všetko najlepšie "veľkému" chlapovi, dostal krásnu tortušu, tak už môže mať 7 rokov 😉

lamps
12. jan 2013

@dm1 no budeš to musieť nejako vykerovať a potom trúb, aby som okno stihla otvoriť 😀 😀 😀

mayka
12. jan 2013

@lamps no ja som sa snazila tak zafarbit wilton farbou potahovku smartflex velvet, akoze ja zatial len take pokusy robim v ramci rodinnych oslav. 😀 Ale som uplne, ze zaciatocnicka. 😀 SOm myslela ze ked mam take speci farby a potahovku tak to pojde samo zafarbit . 😀 😀 😀 A vy vsetky mate tie farby na torte tak krasne syte.

njonja
12. jan 2013

@mariann2 moja, ona povodne mala zdvihnutu ruku a ta rybka sa o nu "obtierala" tak zlahka, ale pri vpichovani do torty som jej tu ruku urazila☹ a tajomstvo je len v schunti ..treba ich nechat dobre preschnut a postupne robit... radsej niekolko dni po troskach...
@dm1 ze naostro 😀 😀 😀 😀 ale v podstate mas recht🙂

mariann2
12. jan 2013

ženy moje, ja vás tak luuubim, sedím tu a rehnim sa, je mi tak ľahko na duši, ste perfektné 🙂

zsuzsu
12. jan 2013

ja ani neviem ci mam pridat to moje strasidlo , po takych nadhernych tortach, ale dam, aspon sa zasmejete. 😀 Robila som to len pre nas na doma, chcela som vyskusat robit psika 😀 krem je mascarpone cokoladove a slahacka, plus jahody a banany. aspon ten krem sa mi podaril. A nemala som hnedu farbu tak som to farbila s kakaom ale ne a ne nafarbit tu hmotu 😎 ale aspon uz viem kde a co robit do buducna 😀 ved clovek sa uci na vlastnych chybach, na ne? 😀

lamps
12. jan 2013

@mayka ale neboj, to pôjde, aj my sa so všeličím trápime 😀 😀 😀, musíš dávať tej farby pomaly pridávať, pridávať pokým nemáš taký odtieň, aký chceš. A ja sa tiež nepokladám za pokročilú v tortičkárstve

pralinka25
12. jan 2013

@zsuzsu ved je perfektny. ja tiez farbim hnedu kakaom. ale tym holandskym to farbi na tmavo.

nefertiti16
12. jan 2013

@zsuzsu ten je prekrásny..........tiež by som mala takého robiť, synovi sa páčia zvieratká, ale akosi sa mi do neho nechce pustiť 😝 ...........bojím sa tarovania - v tomto nie som až taká dobrá 😲 ☹

verunkah
12. jan 2013

@pristela to je dokonalý!!! smekám před Tebou 😵

nefertiti16
12. jan 2013

@gabina275s suprováááá waw ......práve som našla inšpiráciu pre moju neterku na budúci týždeň 😉

zsuzsu
12. jan 2013

@nefertiti16 no je to sranda 😀 dotvarovala s puncovinou, ja som mala troska problem ked som to potahovala, pri nohach pri tych zahyboch sa to trhalo 😠 druhy krat bude lepsi 😀

pipka
12. jan 2013

@lamps no hned jak dozehlim som tam 😝 😝 😝 😝 a ze uz ledva zijem nad tym, sa mi az z gebule pari 🙄 🙄 😀