Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
28. feb 2013

@dadka212 ti nechuti ani jeden bo tam je maslo 😝 😀 😀
@mamina1978 ja tam nakydala kokosu o hodne vela nez v recepte bo furt to bolo take nijake 😝 ale aj zakaznicka pak vravela že ich neoslovil a že už ho nebudu chciet /davala som im ho do 3poschodky/ a to mali na oslave 25ludí 😀 ale je to presne ako @mamina1978 píše sto ludi sto chutí 😀 😀 ja som prosto v pribináčikovom kraji 😝 😝 😝

dadka212
28. feb 2013

@pristela asi preto 😀 😀

pipka
28. feb 2013

@nika222 v pohode moja, ved to nie je tvoja vina 😉

skratka som skusila a poucila som sa 😝
uz len v tortomanii nakupujem 😉 tam vidim co beriem a mozem si to hned skontrolovat 😉

vecernicci
28. feb 2013

@pristela já zase dělám furt ten karamelový a jogurtový, pudinkovomáslové minimálně 😉

pristela
28. feb 2013

@vecernicci no ja maslove nelubim , tak ich ani moc neponukam 😀 😀 zbožńujem dva ales nimi sa zle robi takze ich zbožnujem len pre seba 😀 😀

pralinka25
28. feb 2013

ja som rozmyslala urobit kokosovy tak ze uvarit kokos v slahacke nechat vychladnut a potom vyslahat bud s mascarpone alebo s tvarohom a pridat kokosove ole. lebo tiez maslove nemusime. len nemam obet na ktorej by som to otestovala lebo u nas kokos nikto nema rad. ja by som aj zjedla s ananasom ale sama si to cele nezjem ☹

blcha
28. feb 2013

ahojte babulky tak sa hlasim s dalsou tortickou prave si bola aj panicka pre nu normalne som mala nervy ze ci sa bude pacit je to len druha na zakazku takze sa vzdy bojim ☹ ☹ ☹ ale nastastie sa pacila bola spokojna tak snad im bude zajtra aj chutit 😉 tu su fotecky torticka mala 5,8kg korpus orechovy a pribinacik pol vanilkovy pol cokoladovy banany cucoriedky a jahody 😉

vecernicci
28. feb 2013

@blcha super dortík 😉

vecernicci
28. feb 2013

jinak tady jsou moje včerejší a v lednici mám další čtyři, jen se dokopat je vyfotit 😝 😝 jsem ko a to mám ještě zdobit 6 perníkových vajec a asi 50 perníčků 😖

blcha
28. feb 2013

@vecernicci dakujem a tvoje prasa je uplne super 😉 ja som rada ze nakoniec som ho nemusela robit 😉

baby buduci tyzden bude rok co som robila svoju prvu torticku dcerka bude mat 5 rokov a ja vobec netusim ze aku jej spravim torticku a ona tiez nevie co chce ona chce vsetko tak fakt neviem ze co ale len neaku malu budem robit aby sa to zjedlo a chcem vyskusat neake nove plnky lebo aj mne ten pribinak uz lezie na nervy len neviem ze aky maslove nic nechcem to nelubime spominate neaku karamelovu kde najdem recept???

benjik
28. feb 2013

@ajka82 krásná víla Zvonilka

benjik
28. feb 2013

Ahoj holky,sem tam vás pročtu.Bavíte se tu o krémech.Zkusila jste některá čokobellu? Na dortomanii je vychvalovaná,tak se na ni chystám.
http://fialapraha.cz/eshop/naplne_a_kremy

vecernicci
28. feb 2013

@blcha já ani nevěděl, že ho budu dělat, byla to taková rychlovka 😉

mimcak
28. feb 2013

@vecernicci na stránke 4616 je ten vzorec na futbalku

pristela
28. feb 2013

jeej holky to je ake chutne v tych miskách upecene 😀 😀 😀 som sa bala ze sa mi na ne nalepí ale vsak to z nich odskakuje samé 😀

@vecernicci jakelinka mi posielala na mail vypocet na futbalku tak ak chces daj adresu a prepošlem ti a tu je aj stranka ako na nu co mi holky tusin @lamps posielala aj tam je vypočet : http://tortyodmamy.sme.sk/lopta-futbalova ja už som pripravila draheho, ze zajtra bude počítať 😀 😀 😀

anibas
28. feb 2013

@lokalistin krásna tortička - aj pekné pozadie na fotenie 😉 😉 😉 😉 😉

dada2007
28. feb 2013

@pristela ja ked napíšem všetky plnky čo mám v ponuke(mám to napísané už to len kopírujem každému) tak každý.....bože.......nevieme si vybrať 😀 😀 😀 moja mamča zbožnuje karamelovú, MM kávovú, ocino zožerie akúkolvek 😅 a najčastejšie mi ide pribinák pre deti, parížska šlahačka a z maslových -čokoládová...... najhoršie je, ked zákazník povie-poradte mi-čo vám chutí najviac? 😅 😕
....ozaj, vieš čo som robila tú karamelovú? ked si bola u mna a doniesla mi jedno salko...tak som to zmiešala z pudingom....nevedeli si ju vychváliť...a hned objednali s takou istou plnkou na máj 😉

dada2007
28. feb 2013

@jakelina kráááásna je ta raketa.......uvažujem, že ako si ju robila, ked má len 2,5kg 😕

pristela
28. feb 2013

@dada2007 😀 to mas skoro ako u mna 😀 jj , salko + puding robievam aj ja do marlenky trebars ale ja davam karamel puding uvareny v karamelovom mlieku , ted idem davat do tej futbalky karamel ale bez salka bo to by sa mi neoplatilo by som ho tam cele neminula 😖

dada2007
28. feb 2013

@pristela šak sme z jednej doliny 😅 😀 😀 😀
.....aj ked, aby som netrepala do vetra......teraz v utorok som robila ananásovú plnku s ananásom...aj rafaelo už raz chceli.....aj vanilkovú nad parou....aj čoko z ľadových gaštanov......jasnééé viac krát som robila mascarpone, aj nutelovú....a tak....

monikapo
28. feb 2013

Po kurze kvetinkovania, to u nas vyzera ako v kvetinarstve,konecne 🙂

dada2007
28. feb 2013

@pristela vieš čo je sranda....že ako si dala tú tortu s tou mačkou a myšou..........tak píšeš,že v tvojich začiatkoch......klikla som.......a to bolo vtedy.......ked som ja spravila prvú poťahovanú a začala som sa sem pridávať.......a všetky baby ti chválili tu tortu.....hlavne tu myš-že vyzerá ako živá.........kokso.....ako keby to včera bolo...... 😉

zuzana92101
28. feb 2013

@muffinka8 ten recept na roladu vyzera mnamkovo a krasne, ukladam si, urcite skusim 😉

zuzana92101
28. feb 2013

@jakelina ta tenisova torticka je krasna, moja neterka hra tenis, tak mozno sa cez leto budem inspirovat 😉

lucka_o
28. feb 2013

babyyyy prosim poradte nejaku tortu pre segru k narodkam 🙂)))) nieco pekne jednoposchodove...dakujeeeeeeem 🙂

timotejkabrejkova
28. feb 2013

@luciahromadkova Ďakujem za informácie.

pristela
28. feb 2013

@dada2007 ja nepamatam 😀 😀 😀 hold som už stará ☹ ☹ ☹

timotejkabrejkova
28. feb 2013
lucka_o
28. feb 2013
reruna
28. feb 2013

@blcha karamelový krém já dělám uvařené salko a máslo, dá se to smíchat i s pudinkem nebo je to dobré i smíchané s krémem z moučné kaše