Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
20. okt 2010

Karin 21 myslím, že mandle nerozsekáš tak najemno, ako keď ich lisuješ. Keď budeš mať vaľkať, asi tam budeš mať malinké hrčky-môj názor. A k tej MW čítala som, že varenie je škodlivé - ohrievanie neviem, no myslím, že alergie a ekzémy atď je najmä z ovzdušia, stravy atď. Neexsistuje po rôznych katastrófach myslím ekologických, aby bol úplne čistý vzduch a čisté bio potaviny - je to vec pohľadu a názoru každého z nás.

rybca
20. okt 2010

@daniz suhlasim s tebou

k tomu orechovemu kremu, ked nie je uplne husty, drzi vahu korpusu a moze ist pod MMF?

mojmu chlapovi MMF tiez nechuti, dava ju bokom, a mne chuti len ked je natenko vyvalana a niekedy aj ja necham, ale budem s nou robit nadalej, bo sa mi s nou dobre robi

daniz
20. okt 2010

Rybca, smelo , v pohode aj pod MMF. A skúšala som aj pod želatínovú aj pod varnú. Držalo....ako .... 😀 😀 😀 😀

hejdita
20. okt 2010

@daniz hej tak davam kakaovy korpus a na TOM som sa docitala ze banany su k tomu prefektne ale ze sa tam nehodi marmelada tak neviem....ty davas??? marmeladu? do takejto kombinacie???
a tyyyym paaadom mi ostanu broskyne prositm vaas dievcata hodia sa broskyne k parizskemu kremu???? no budu musiet 😅 😀 😀 😀 😀

rybca
20. okt 2010

@hejdita cak nemusi byt ovocie nutne v torte, ne?

renat2
20. okt 2010

@zdenallicka moc děkuji, to bych mohla zvládnout 😉

hejdita
20. okt 2010

nooo nemusi ale sme sa na ovoci prave dohodli ze dam 😒 no ja skusim na kusku piskoty s kremom a kuskkom broskyne a hotovo uvidim ako to bude chutit aj ked mne chuti asi vsetko okrem leca 😝 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
20. okt 2010

tak po celem dni mixovania a pecenia budem za desat minut piect posledny 11 korpus 😝 😀
@alionuska ty mas doma aspon 3 truby multifunkcne a 4 robotov a este aj v komore cernosku schovanu 😀 😀 😀 😀 😀 obdivujem ako stihnes napiect za cely den tolko korpusov na tolko tort a to ja idem robyt len dve 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
20. okt 2010

a este otazka jak to mam skladovat??? kam to mam dat do ceho zabalit??? staci do lednice a omotat potravinarskou foliia az to vychladne????? do zitrka......zitra rano naplnim a pujdu to potahovat.....

lussy23
20. okt 2010

@alionuska - Veď ja som sa tiež čudovala, čo to trepe! Ani jedna torta, ktorú v škole ona ozdobovala, nebola taká krásna ako tie vaše, ja ju ani nemám rada!
Tá Fiffi je krásna, neviem či by takú urobila.

zdenallicka
20. okt 2010

První traktor, zajíček, listnaté stromy a houbičky...🙂

mrka2
20. okt 2010

ahojte sikulky, chcem robit mliecny marcipan zo suseneho mlieka a za ten svet nemozem ani v jednom obchode najst mandlovu aromu!!! maju tisic druhov,ale mandlovu nie. neviete, bude to nechutne,ked to urobim bez nej? 😅
@zdenallicka kraaasna torticka. zajko je perfektny 😀 😀 a ako si urobila ten traktor taky leskly? vyzera to super! 😵

zdenallicka
20. okt 2010

@mrka2 Děkuji..🙂 Malovala jsem rozstřiženou houbičkou na nádobí po povrchu rozředěnou gelovou barvou RED RED..

mrka2
20. okt 2010

@zdenallicka a s cim si ju riedila? s alkoholom,ci s cim sa to riedi??? 😕

zdenallicka
20. okt 2010

@mrka2 Má se ředit alkoholem, ale já jsem ji naředila vodou..🙂 Šlo to krásně a ani to nelepí...

mrka2
20. okt 2010

@zdenallicka fakt? tak ja mam doma len fialovu a ciernu gelovku,ale neda mi to a pri najblizsej prilezitosti vyskusam. dik za tip 😉

dajulik
20. okt 2010

@bianca ved si mala tiez krasnu prvu torticku... ta moje je sikovne vyfotena, ze nevidno tie nepresnosti 😀

a baby dakujem za pochvalu, ja som ani necakala, ze mi tak pekne torta vyjde, som mala radost a ked mi ju pochvalil aj ocko, tak to uz je co povedat 😀

@katrin21 - mramorovy korpus rob tak, ako ti hodila @gabkazabka, presne tak som to robila aj ja... a chces aj ten recept?

bzucinka2
20. okt 2010

ahojte ako vzdy vsetky torticky krasne 🙂
aljonuska malinkej cmuk k narodeninkam 🙂
ani mne nechuti hmota MMF ale ani sa mi s nou dobre nerobilo, ked som to skusala, asi to chcelo len prax, s K2 sa mi robi super a rychlo, takze je to vecou chuti a zrucnosti mozno 🙂

ozaj baby mramorovy korpus sa da urobit aj na obdlznikovu tortu, tiez sa to tam tak pekne rozleje? 😅

reruna
20. okt 2010

@bzucinka2 ano rozleje 🙂

janka_pn
20. okt 2010

@mrka2 ja som robila bez a chutilo mi to 😵

bianca
20. okt 2010

@mrka2 ja uz som skusala a pomarancovu a citronovu aromu a citron bol super

@zdenallicka kraaaaaaaasna

zlatat
20. okt 2010

@katrin21 jéj, takú som už raz robila ( tuším sa volá Brnenská )- to bola vtedy moja úplne prvá poťahovaná torta
Tortičky sa vám veeľmi podarili - všetky sú nádherné.

Ja práve skúšam ľalie - dnes mi prišli formičky z Hawrton Hill, tak držte palce, aby sa mi zadarili

monkula
20. okt 2010

mne sa tá raketa veľmi nepodarila.. 😅
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/monkula/albu...

lucula73
20. okt 2010

ahojte šikulky

prosím vás,nikdy som nepiekla inú ako okruhlu tortu a moj synovec che vláčik Tomáš,....ako to potiahnem,ten všeliaký tvar ,to sa mi podarí v jednom kuse ,lebo neviem si to dobre predstaviť...hlavne na tej akože zadnej strane vláčika.... 😠
ďakujem krásne.

bzucinka2
20. okt 2010

@reruna dakujem tak vyskusam 🙂
@monkula preco, ved je pekna 🙂
ja som si na zajtrajsiu tortu kupila aj visnovu aromu, tak som zvedava ako sa mi podari 🙂

danciacik
20. okt 2010

ahojte kočky. Ja som dnes celý deň makala ale neviem vôbec posúdiť či sa bude páčiť. Zajtra ránosi po ňu prídu.

mrka2
20. okt 2010

@monkula nahodou je ta raketa perfektna!!! a mas zlate deti 😀

@bianca tak to si ma veeelmi potesila, lebo som rozmyslala,ze kupim jahodovu,ze co to urobi,podla mna to bude tiez fajne, ale ked bude citron, tak skusim aj ten 😉

no a dievcata
@bianca @janka_pn ked uz ste skusali ten marcipan, ja som kupila plnotucne susene mlieko,lebo maju akciu v Agre a teraz som citala na nete,ze nie je plnotucne dobre davat. 😠 nerobili ste nahodou aj z toho? lebo maju len plnotucne a odtucnene.
a este sa chcem opytat,ci ste robili ten recept, co tam ide len med a voda? ci treba kupit aj nejaky specialny sirup? lebo v pondelok som pozerala Primu, relaciu Prostreno a tam robila z marcipanu torticky a vravela,ze tam dava este nejaky sirup, teraz uz nepamatam aky,ale ja som nasla tento recept... http://www.dobrenapady.info/falosny-marcipan-rc... a zda sa mi jednoduchy 😅

hejdita
20. okt 2010

@mrka2 sirup asi mysli kukuricny alebo psenicny da sa kupit v zdravej vyzive 😉 trocha to tu hmotu urobi akoby viac pruznu......ja som davala ale teraz uz nedavam dosiel 😀

janka_pn
20. okt 2010

@mrka2 aj ja som robila podla priblizne rovnakeho receptu, len cukru som dala trosku viac a namiesto medu som dala ten kukuricny sirup, ale ak by som ho nahodou nemala, tak by som dala urcite bez strachu med. s tym plnotucnym som nerobila, ale asi by som si to skusila cele natrenovat najskor na polovicnej davke a ten olej by som asi vynechala, nakolko je to mlieko "tucnejsie" 😉