Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
24. okt 2010

Torta pre môjho športovca. 😉 To som dnes zbúchala. 🙂 Juj fajná je karamelová ale neviem prečo mi karamel nestuhol.

alionuska
24. okt 2010

@kitchima som to natrela s kakaom z lidla a ciernu gelovku som do toho pridala..a trosku vody..a bolo to skoro uplne cierne🙂

bzucinka2
24. okt 2010

@rybca dakujem🙂

bzucinka2
24. okt 2010

@vinka super, jednoducha a pekna 🙂

anibas
24. okt 2010

Dievčatá - ĎAKUJEM 😵 😵 😵 😵 - babka je ručne vyrezávaná z MMF a WI

@vinka blahoželáme - určite si hrdá na svojho šikovníčka 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

zuzana0409
24. okt 2010

ahojte prosim vas neviete mi poradit nejaku jednoduchu tortu hellou kitty (len tvár)pre dceru na meniny ...aj s postupom a ako na ten marcipan...dakujem...

vinka
24. okt 2010

@bzucinka2
@anibas dakujem baby.No nič iné ma nenapadlo tak medaile narobiť.a nemala som zlatú tak som žltú zmiešala s broskyňovou perleťou 😀 😀 😀 Jasné,že som hrdá.No ktorá mamina by nebola.Kedže je to aj moja zásluha lebo som ho od malinkatého malička k tomu viedla.Asi preto,že ja sama plávať neviem.A syna mám šampiona. 😀 😀 😀

janca13
24. okt 2010

Ahojte! 😉 Každý deň si popozerám vaše krásne výtvory a musím sa priznať že som už dve torty urobila podľa vašich obrázkov no nemala som odvahu ich sem dať.Prvá kabelka bola pekná no tá druhá kt.som robila, mi do rána po bokoch stiekla (bola len pre kamarátku takže neva) marcipán som robila z cukríkov .Tie boky som tiež potrela krémom tak si myslím,že asi preto.A ešte ak môžem by som chcela vedieť či aj korpus zvrchu niečim potierate ked máte tie tortičky také rovné,lebo mne bolo vidieť každý hrbolček.Dakujem 😉

dm1
24. okt 2010

@janca13 ja potieram pod potah tenku vrstvu kremu len musi byt maslovy. Ked nedas nic potah nema na com drzat. A fotky kludne daj ved kazda sme nejako zacinali a aj sme sem davali foto aby sme si pripadne poradili co urobit inak

bzucinka2
24. okt 2010

@janca13 ja potieram lekvarom a drzi v pohode 🙂

dm1
24. okt 2010

@janca13 a jasne ked nemas maslovy krem alebo ti nezostalo mozes aj lekvarom ako bzucinka2 pise alebo nutelou, alebo len vyslahanym maslom s cukrom. ale musis niecim aspon trosku nech chyti potah a budes to mat potom aj rovnejsie a nebudu tak vidiet hrbole

monkula
24. okt 2010

@alionuska to kakao z Lidlu je perfektné, že? Skoro čierne, na pečenie perfektné 😉

zdenallicka
24. okt 2010

@monkula Napiš mi, prosím, značku/název toho kakaa...🙂

maca77
24. okt 2010

tak ja pridávam moju dnešnú ... bolo to len pre nás,ku káve 🙂

vinka
24. okt 2010

@maca77 krásna.Fakt pekná. 😉

maca77
24. okt 2010

@vinka Ďakujem 🙂 konečne som si kúpila aj klieštiky, tak som skúšala ... a pozerám že si pridala aj tvoju... vôbec nevyzerá na to že si ju zbúchala, parádna je 😉 🙂

vinka
24. okt 2010

@maca77 no to som dnes na rýchlo naplnila ani nestihla vytuhnúť už som ju poťahovala a zdobila lebo mladý bol na ceste domov. 😀

sisa.b
24. okt 2010

tak tu je moja robota za posledne tri dni 😝 ta posledna fakt makacka v poslednej chvili 😒

lukika
25. okt 2010

sisa.b to je krása. Alionuška prosím je veľký rozdiel medzi tou malou a veľkou písanou abecedou otáznik, lebo na pecenie hrou si chcem objednať gelové farby vilton a tam majú iba malú abecedu. Ty si mi dala super link na abecedu veľkú na cukrarske potreby .eu ale ak si budem objednávať odtiaľ aj odtiaľ tak budem platiť dvoje poštovné. Chcela by som vedieť či je dobrá aj tá malá abeceda. ĆI si nemám objednať tú malú alebo kašlať na poštovné a abecedu objednať z cukr. potreby a farby z pečenie hrou otáznik

misa1982
25. okt 2010

Ahojky tak jsem delala svuj prvni potahovany

zdenallicka
25. okt 2010

Krása, holky... 😵

A chtěla jsem se zeptat - když předáváte dort, říkáte těm zákazníkům, aby vám dali vědět, jak jim chutnalo??? Pořád tu říkáte, jak vám psali, nebo volali a mně nikdo nepíše ani nevolá... ale někteří doporučují a vracejí se.. ale okamžitou zpětnou vazbu nemám..☹

hejdita
25. okt 2010

@lukika http://shop.svetpeceni.cz/detail.html?id=171442 tak ta druha odspodu s tou sa robia tie lemy 😉

viera6
25. okt 2010

Ahojte 🙂 prave som sem nakukla a teda ...klobuk dole...mate všetky nadherne tortičky!!!! 😉 🙂 ja robievam tiež občas, no s nepravim marcipanom.Chcem si objednat K2-1kg dievčata na aku velku tortu tato hmota zhruba vyjde?Budem robit na plechu ako knihu.Dakujem 😵

hejdita
25. okt 2010

a torticky peknucke vsetkyyy 😵 😵 😵 😵

hejdita
25. okt 2010

@viera6 tak ked robim MMF tak si obycajne z davky a pol robim na velku takze nieco cez kilo to bude a valkam na 2-3mm tak uvidis 😕 🙂 😉

lussy23
25. okt 2010

@vinka - krásne
@misa1982 - úžasná torta
@sisa.b - nádherné. Lopta, macko Puf i tá maliarska.
@maca77 - zlaté

viera6
25. okt 2010

@hejdita dakujem.. a ty si robiš doma K2?

hejdita
25. okt 2010

nie ja robim MMF to je hmota z marschmallow a tak z davky a pol je asi 1,4 to da kedze maju tie cukriky hmotnost okolo 180 gramov a dava sa tam okolo 600-700g cukru 🙂

lenkamt
25. okt 2010

@viera6 podľa mňa ti to vyjde v pohode, mne kilo k2 vyšlo na obdlžnikovú tortu aj na notebook - takže vlastne 3xobdlžnikova torta 😉

ja som tu taký občumovateľ, s deťmi sa nevieme vynadívať na Vaše tortičky, staršia najnovšie chce kabelku a dvojičky šreka na narodky, tak to neviem ako to idem zvládnuť😀

ja som naposledy robila marcipán zo sušeného mlieka /v pekárničke/ a toto je výsledok,

vinka
25. okt 2010

@misa1982 to má byť prvý? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Kriste tom jak bude vyzerať 20-tý 😕 😕 No fakt kráááása