Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
2. nov 2010

@anibas a to je aká podložka? 😕

vinka
2. nov 2010

Aha a to je ako miesto valčeka?_dobre som pochopila? 😕

henikav
2. nov 2010

@vinka
@anibas ja ju mam tu podlozku a je fakt fantastickaaaaaaaaaaaaaaaa

henikav
2. nov 2010

@vinka na tom sa vyvalka a mas vzorovanu tortu, pozri na tej svadobnej co som ju vcera ci predvcerom sem hodila

anibas
2. nov 2010

@henikav ahoj Heni - veď to, že vyzerá super 😉

anibas
2. nov 2010
dajna11
2. nov 2010

ahojte baby...mám prosbu kedže ste také pekárky. 😉 😉 keby som potrebovala upiecť korpus tvaru polgule...a nemám formu ale ani by som nechcela kupovať tortovú formu,čím by som to mohla nahradiť?v čom upiecť čo má doma človek?nejaké misy alebo čo?nemáte skusenosti?

anibas
2. nov 2010

nevidno dobre - malé foto 😠 😠 😠

anibas
2. nov 2010

@dajna11 obyčajná plechová miska - môže byť aj poľská - na spodok malé koliesko papiera na pečenie, boky orežeš a vyklopíš

daniela12
2. nov 2010

ahoj tady mas stranku www.dorty od ludka.cz 🙂

henikav
2. nov 2010
vinka
2. nov 2010

Jasné myslela som si,že je to ako valček.Dík za info babenky. 😉
@dajna11 kludne do misky nerezovej ak máš doma.Ak nie v obchode eurovom to kúpiš za euro alebo dva. 😉

hejdita
2. nov 2010

@dajna11 a ja ked sm robila tortu s kopacakom tak som to upiekla normalne v malom hrnci a potom dotvarovala puncovinou a bolo 😉 🙂

elise
2. nov 2010

ahojte babulky, prepáčte že vám tu idem, aj ked stále obdivujem vaše nádherné výtvory 😉 ale v kauflande maju marcipán dr.otkera mate stým dáke skusenosti? je zabalený v sáčku a je na dotyk mäkký. chcela by som ho k vianociam na pečenie. 😉

dajna11
2. nov 2010

@anibas hej?lebo neviem či to v takom plechovom vandlíku...miske 😉 prepečie....z vnutra.

dajna11
2. nov 2010

@hejdita puncovina to je korpus,džem,krém že??,dobre sa z toho tvaruje?lebo aj to budem potrebovať na labky🙂)

vinka
2. nov 2010

@dajna11 super sa z toho tvaruje.Ak máš riedké dodáš piškoty alebo korpus čo máš.Ak je hustý dodáš džem a je to 😉

dajna11
2. nov 2010

@vinka juj dakujem,lebo som sa rozhodla pre ovečku a tak potrebujem dve polgule na telo a hlavu...no a potom dorobiť nohy a to už z tej punčoviny......snád to bude ok.

hejdita
2. nov 2010

a este tam mozes trocha rumu supsnut 😉 😀 a je to mnam v podstate sa z toho robievaju rumove gulky plnene treba visnou a bud obalene kokosom ci poliate cokoladou v kosickoch 😝 😝 😝 😝 🙂 a pracuje sa s tym dobre

meinkonka
2. nov 2010

@vinka vinka prosim ta, kde som urobila chybu, ked mi v rure vyrastol korpus himalaje 😒 . a to uz peciem druhy, lebo chcem 3 platy a z jedneho by to nevyslo a tento je rovnaky 😒

anibas
2. nov 2010

@meinkonka vysoká teplota - najprv musíš rúru nahriať na 200, znížiš na 180 - vložíš korpus - pečieš krátko - podľa počtu vajíčok a tak znížiš na 160 - vyrastie kopec ak je vysoká teplota a pečie sa prudko.
@dajna11 budeš piecť dlhšie - čím vyššie cesto - tým dlhšie pečieš - 1-2 cm asi 10 min, 8 cm asi 45 min v elekt. rúre

monkula
2. nov 2010

@meinkonka a ja by som Ti ešte poradila, aby si pri pečení korpusu dala na dno papier na pečenie, alebo vymazať len dno, boky nie, cesto sa na boky nalepí a nebude rásť..
A viete, čo sa stáva mne? že mi cesto po vybratí z rúry spľasne a "zvráskavie" 😅

meinkonka
2. nov 2010

@anibas dakujem. no teda ja som piekla na 180 podla receptu a fakt mi to riadne vytrielilo 😝 . a prosim ta s tou cenou torty mi nevies poradit? prosiiiiiiiiiiiiiiim

vinka
2. nov 2010

@meinkonka no ja pečiem torty na 150 stupnov a mi nevybuchne.Je rovné a krásne hore

meinkonka
2. nov 2010

@vinka mne sa to zdalo malo stupnov a v inych receptoch bolo vsade 180 a nechcela som, aby sa velmi ususil korpus. ale nabuduce dam na radu odbornicky 😉

a poradite mi prosiiiiiiiiiim niektora s tou cenou za tortu???

vinka
2. nov 2010

@meinkonka ja niesom odborníčka.To skôr @alionuska je odborníčka.Ja som to tu čítala baby to písali skúsila som a fakt mi vyšiel krásny korpus.a od vtedy pečiem iba takto.

alex21
2. nov 2010

ahojte
Kocky neviete mi poradit mam urobit 2 torty pre 10 a12 rocnych chalanov. Maju to byt okruhle s piemerom 26 cm. A jedinu podmienku co mi dal ze tam mam napisat "tatinkov milacik" a "tatinkov synacik", motiv a vsetky ozdoby necha na mna. Vraj nema nijaku predstavu a nedostala som z neho ani co radi robia chalani alebo ake maju hobby nic. Nemaju ziaden sviatok nic, len im slubil ze ked sa vrati z Holandska, tam chodi pracovat, ze im donesie torty.

henikav
2. nov 2010

@meinkonka myslim ze baby beru tak 8-10 eur za kilo, ak si nahodou v zahranici, tak aj viac

henikav
2. nov 2010

@alex21 co tak veselych smajlikov?? 😉 😵