Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimusa94
8. sep 2013

Ahojte nevedel by mi niekto poradit nejaku dobru ananasovu plnku?? surne dakujem :/ 🙂

jorsulova
8. sep 2013

@yamahafazer naaaaaaadherna čipkova torticka, teda idem na nej oci nechat juuuj. Bola by si taka zlata ak by si si nasla trosticku casu, napisala by si mi do spravy ako na to, uz dlho pokukujem po tych krajkach ale este som sa nedostala k navodu ako na nu 🙂 dakujem veeelmi pekne jana

jorsulova
8. sep 2013

@sissmiss odflakla????? odpadnem. Takuto crepnikovu by som chcela na buduci rok spravit mamine k narodeninam, nasla si niekde navod ako na nu? alebo len tak z vlastnej kreativity a sikovnosti??? tie kvety no to si vobec neviem predstavit....

jper
8. sep 2013

@cat to jsou i ty víly tvoje tvorba - já se jich hrozně bála, tak jsem si je ještě netroufla dělat

cat
8. sep 2013

@jper nie nie, jedine tie víly som kupovala plastové z mimibazaru, aspoň jej ostanú ako hračky, to si neviem predstaviť tvarovať z fondánu.. veď len ten lesný domček som robila 3,5 hod.

jorsulova
8. sep 2013

baby nasla som tuto formu na krajky, strasne sa mi pacia tie krajky chcela by som sa ich naucit ale vobec sa v tom nevyznam, postup si niekde nastudujem. Co poviete na tuto formu? velka sada za vynimocne nizku cenu nie? pretoze vsetky tie formy su teda dost drahe? je toto nejaka ina? iny postup vyroby? dakujem
http://www.cukrarskyraj.sk/natlacna-krajka-xl3-...

sissmiss
8. sep 2013

@jorsulova vies co...tie kvety sa robia ovela jednoduchsie ako sa zda...ak mas cas. Ja som nejako popri deckach nestihala...robila som len tak, bez navodu, ako ma napadlo. Ale raz som uz kvety robila a to som si na nete nasla navod, teraz som to ale robila inak...asi si musim najst ten svoj sposob. A nevedela som to potiahnut kedze na stranach to ide do sikma... Nabuduce si najdem viac casu dufam a aj to lepsie spravim.

jorsulova
8. sep 2013

@sissmiss dakujem, musim aj niekde nastudovat navod... youtube to isti 🙂 to je moj sprievodca 🙂

mysiatkoo
8. sep 2013

@jorsulova to nie je forma na krajky, ale vykrajovacka na borduru... do toho nedas tu krajkovu hmotu..

motylek17
8. sep 2013

@lucula73 to fialove na tej torticke na spodu si ako docielila???

aduskatt
8. sep 2013

@jorsulova tuto mas aj s linkom na video, kde je ukazka pouzitia http://www.mnamuela.sk/p/1255

jakelina
8. sep 2013

@jorsulova tady tou krajkou normálně vykrojíš z potahovky, žádný návod nepotřebuješ. 😉

vladiella
8. sep 2013

@mamcas no, taku veselu inspi z netu ma napadlo, len ci to je vhodne??...

mamcas
8. sep 2013

@vladiella hehe to je vtipne, ale to teda asi nie je vhodne 😝 robim to svokrovmu kolegovi 😝

vladiella
8. sep 2013

@pipka davam do receptov i posupov vsetko, co si vsimnem, ze by sa ta hodilo... skoda, ze sa to tak nerobi automaticky 😅

vladiella
8. sep 2013

@mamcas 😅 😅 😅 tak aspon pre zaujimavost, co si ludia nechaju piect...

mysiatkoo
8. sep 2013

@mamcas napriklad nieco take?

1zaza
8. sep 2013

Ahojte, pridávam víkendovky a utekám dospávať, zajtra si kuknem vaše krásne tortuše, už sa teším 🙂

emilkaaa
8. sep 2013

@lamps len prave že ta pani vyslovene povedala že nechce len nohy ale celého ženicha... no však dufam že nejak si poradim a niečo som už aj hľadala len zajtra musi zavolať či to maju a ked ešte môžem poprosiť o radu keď robiš poschodovu tortu tak davaš tam nejake vyplne aby torta nespadla alebo ako to funguje. diky

lamps
8. sep 2013

@emilkaaa áno každá torta má svoju podložku a spodná torta musí byť vystužená pozri toto video https://www.facebook.com/photo.php?v=4066941860...

vlada111
8. sep 2013

Ahojte kočky, tak som sa nechala ukecať na Mášu a medveďa a tu je výsledok. Našla som len lesné, tak som si zaumienila urobiť nelesnú 😝

cucuc
8. sep 2013

@mamcas mozno taketo nieco...

akapulko
8. sep 2013

@vlada111 jedine co ma napada ze TY KOKSO AKO TO ROBIS? 😀 😀 😀 uuuuuuzasna jednoducha krasna.....

jorsulova
8. sep 2013

@jakelina
@aduskatt
@mysiatkoo ahaaaaaaa, ach jaj amater je amater 🙂 uz som si nastudovala videa, rozdiel medzi vykrajovackou bordur a vyrobou cipky 🙂 dakujem baby 🙂

jorsulova
8. sep 2013

@vlada111 ak mozem, tak hned posielam kamaratke na motivaciu, chysta sa na vyrobu torticky misa a masa. Je nadherna, boze ja sa mam este tooolko ucit, zavidim vam baby vase sikovne rucicky ....

levandulka3
8. sep 2013

@halienka presne tak obalila som mokru špajglu a šulala do tenka 😀 😀 😀 😀

levandulka3
8. sep 2013

@maya30 dakujem ale peknučká je aj tvoja a jasné že aj ostatné 😉

vlada111
8. sep 2013

@akapulko jéééj ďakujem, si zlatá

vlada111
8. sep 2013

@jorsulova ale čo si, aj my sme sa učili 😉 Pošli, ale budem rada ak aj ona niečo iné vymyslí 🙂

njonja
8. sep 2013

@daducha, @pristela a kocky ostatne, prosiiim, len pred troma dnami som sa vratila po 3 mesiacoch domov a ma tu uz cakala objednavka na malinke torticky. Ale na co ich polozit??? Na tortovu oblatku? Nerozpusti sa?
Dakujem za pomoc!!