Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
3. jún 2011

@reruna no ja si tiez myslim,ze je mliecny lepsi,ale naozaj je s tym aj viac prace a dalsie minus a pre mna velmi velke,ze nie je biely,ale taky do zlta..a ovela tazsie sa spracuvava... no nic,zapriahnem asi manzela,nech mi ju urobi 😝 ja som vcera robila Noddyho a mam smartflex velvet a mi to tiez sadalo!!! som myslela,ze ked kupim taku drahu hmotu,ze mi to nieco aj vydrzi a prd 😠 tak ale zatial stoji, pekne tuhne,tak OK. hadam viac sadat nebude 🙂 WI som nemala,ale predpokladam,ze to je podobne ako ten smartflex 🙂

yamahafazer
3. jún 2011

@paja.o ,ale ved mas krasne torty tak sa nic nestresuj ved ti to ide super a ja som tiez potahovane zacala robit od minuleho roka od leta predtym som robievala len kremom zdobene ake sme sa v skole ucili a mliecny marcipan,ale teraz pouzivam WI alebo smartflex a to je ina parada stym robit aj ked uz je moznost si kupit vseliake vykrajovacky predtym ked som videla vseliake zahranicne torty len som rozmyslala ako to robia a ked vidim ake maju niektore tie kvety na drotikoch take nadherne ako zive fakt tie kvety niekdo tak vie krasne na drotikoch robit

lawli
3. jún 2011

@duplicka Ďakujem, sviečka je celá z MMF a v knižke mám korpus... 🙂

alti
3. jún 2011

@paja.o moc hezké dortíčky máš, chtěla jsem se zeptat jak jsi dělala na tom fotbalovým dortě ty branky máš je krásně pravidelný. Díky 😉

petusko
3. jún 2011

baby, ja som tiez mala smartflex, ze to bude super, ale mne sa to zdalo makke 😒 aj na kvietky. bud s tym nevem robit, alebo som zvyknuta na mmf, ze ten tuhne fakt hned. Smartflex je sice super tvarny, daju sa dodatocne opravit male chybicky, co sa na MMF neda, ale ze by sa mi s tym nejako extra dobre robilo, to nie.

lenocka23
3. jún 2011

pridavam moj dnesny prvy pokus s coko MMF... ozdobky su nic moc, prudka improvizacia za pochodu... 😉 (buduci tyzdne uz objednavam floral set a podobne.. 😀 )

mizulienka
3. jún 2011

@paja.o jaaj to este nemam na teraz tu tortu...az na 11.6. 😕 ale je to moja prva zakazka tak si robim zvieratka dopredu, asi som cudna, co? 😕 ale velmi mi zalezi, aby to aspon troska vyzeralo...a ja som taky detailista, ze to prerabam do nemoty 😠 no co uz...

lusil2005
3. jún 2011

@gumkacka1 ta cokohmota je vlastne cokoladove MMF. nad parou rozpustis 200g cokolady, pridas 3 cajove lyzicky smotany, 1 cajovu lyzicku masla a 1 cajovu lyzicku aromy. rozpustis, do toho pridas 180g marschmallow cukrikov, a ked sa roztopia a spoja s cokoladou, pridas 150g preosiateho cukru. vyklopis, premiesis a robis 😀 mne sa s tym super pracuje, aj ked to musim casto na par sekund supnut do mikrovlnky...

lusil2005
3. jún 2011

@lenocka23 kraaaasna!!!!

lusil2005
3. jún 2011

@gumkacka1
@reruna
@petusko
@yamahafazer
dakujeeeem! jezis to je dobryyy napad 😀 milujem taketo zlepsovaky 😵

mrka2
3. jún 2011

@lenocka23 krasne sa ti podarila 🙂

bzucinka2
4. jún 2011

prekrasne torticky, vsetky ste sikulky klobuk dole 🙂

hejdita
4. jún 2011

@mrka2 ona totiz potahovka z mlecneho marcipanu je chutnejsi takze kdyz uz to nekdo mel ten mlecny marcipan a dostane MMF tak je to uplne rozdil .... aj ja mam tak zakazniku jedna pani im robila z mlecneho marcipanu a ja sem jim urobila prvu dortu s MMF a nechutilo im to pry to vsetko vyhodili no a keby sa im nestehovala ta ich pani co jim pekla tak si daju zase k ni.... takze teraz co budu pect dort tak s mlecnym dufam ze sa mi to podari lebo ja s tym nepracujem 😀 ale skusala som si postavicku z mliecneho a v pohode a ked som ochutnala tak som ten zbytok zjeldla akze je to nebezpecne chutne ja to radsej ani nebudem nikomu hovorit 😀 ze budem robit tortu s mliecnym 😀 budem len im robit s mliecnym marcipanom 😅 😀 😅

yamahafazer
4. jún 2011

@hejdita ja som tiez robievala len s mliecneho taky sme sa v skole ucili a chutovo je to mnamka MMF unas nikomu nechuti ,ale WI alebo smartflex ten zatial vsetkym chutil to je uplne ine ako MMF .Len ztoho mliecneho sa tazsie robi lebo rychlo schne to sa neda porovnat stymi kupovanymi hmotami s tymi sa mi najlepsie robi

katulkaaaaaa
4. jún 2011

dobre rano pridavam foto mojej prvej 3D torty prasiatka 🙂 dufam ze sa oslavencovi bude pacit

jakelina
4. jún 2011

@katulkaaaaaa úúúžasné 😉

gumkacka1
4. jún 2011

@lusil2005 dakujem za typ, urcite vyskusam. Lebo ja som tu cokoladovu hmotu robila len z cokolady a kukuricneho sirupu, este ozdoby sa dali robit, ale potahovanie hruuuuuza. A bola dost matna. Tato tvoja vyzera super. A je aj chutovo dobra? Chuti cokoladovo?

lusil2005
4. jún 2011

@gumkacka1 chuti uplne cokoladovo 😀 na torte som ju este nejedla, na to sa chystam dnes tak dam vediet. ale ked som z nej zdibala, bola fajn.

lusil2005
4. jún 2011

@katulkaaaaaa prasiatko je uuuuplne suprove!!! 😵

daducha
4. jún 2011

Ahojte,

len pridam prve 3 tohtotyzdnove a utekam, docitam a poobdivujem vecer.Krasny slnieckovy den 😵

mrka2
4. jún 2011

@hejdita no no,presne... ja tiez len jej budem robit ten mliecny a nikomu nepoviem,ze viem aj ten 😀 ale ja prakticky potrebujem stale bielu,takze mliecny naozaj malokedy by som aj tak robila... neboj,podari sa ti, ved to nie je ziadna veda 😉 na postavicky je super,lebo rychlo schne 🙂
@katulkaaaaaa mnam mnam... krasne 🙂
@daducha jejo,krasota!!!

lamps
4. jún 2011

@daducha úžasné tortičky, radosť pozrieť 🙂 🙂 🙂 😉

ikula2
4. jún 2011

Dievcata potrebujeeeem POMOC robila som dnes kosik na zakazku a zacala sa mi topit homota mam na jej take vlhke kvapocky vody a neviem co s nimi ☹ ☹ . Potahovala som K2 a PDT. Da sa tomu nejako pomoct, ale co mam robit???? ☹ Prosim

mrka2
4. jún 2011

@ikula2 mne sa to stalo tiez,ked som robila farmu,mala som zmiesanu PDT a K2 no a hroza! nechcem ta strasit,ale mne sa to cele roztieklo... v chladnicke vydrzalo,ale len co som polozila na stol,tak sa pekne krasne vsetko zviezlo... ☹ este ze to bolo pre nas... dala si dost masla pod potahovku? lebo ja asi nie,ale urcite v takej horucave neodporucam PDT! ten je dobry len na zimu. dufam,ze ti prezije. nechaj ju v chladnicke,nevytahuj ju furt von a po tortu nech si pridu vecer,ked nebude tak horuco. 😔

lussy23
4. jún 2011

@eliska22 - krásnučké torty. Lenke Všetko naj, veľa zdravia a úspechov v škole
@yamahafazer - nádhera
@petusko - krásne tortičky
@yamahafazer - jej to je zlaté
@mrka2 - velmi krásna @daducha - nádherné torty
@katulkaaaaaa - waw, nádhera
@lenocka23 - veľmi peknučká torta 🙂
@paja.o - nádherné torty
@adka_praha - krásne torty
@tica - to vyzerá veľmi dobre a a chutne =) krásny košík

lussy23
4. jún 2011

dúfam, že som na nikoho nezabudla

mrka2
4. jún 2011

@lussy23 dakujem,ty si taka dobra dusa,ze kazdeho osobne menujes 😀

lussy23
4. jún 2011

@mrka2 😀 😀

ikula2
4. jún 2011

@mrka2 juj ☹ no tak teraz len dufam, ze neztecie. Zatial mi na nej vsetko drzi hadam to nebude take kriticke. Nuz na forach som sa docitala iba to ze cez leto sa doma neda piect 😖 jedine s klimou.
Tak ja nechapem ako to robite vy odbornicky co peciete uz dlho to mate doma klimu???? Ako ja chapem aj tu tortu ze je to riadny sok v chladnice ma 5st. a vonku v kuchyni 25st.

fukylove
4. jún 2011

@ikula2 - Ivka - iba sa ti to trosku orosilo na povrchu alebo to mas cele take ze by sa roztekalo? lebo ja som vcera robila babiku s PDT a uplne bez problemov.... a ak mas na povrchu rosu, tak to moze byt aj z toho prechodu z chladnicky do tepla... to by ale mohlo samo zmiznut 😉