Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
3. júl 2011

@eliska22 to by som kupila bud sprej alebo praskovu

eliska22
3. júl 2011

@anjelicek26 a ten zlatý sprej sa dá použiť len na kvietky, že by som ich nastriekala, keď už budú hotové?

anjelicek26
3. júl 2011

@eliska22 - suseda robi profi torty a ona tym strieka cele torty a vyzera to super, ja som skusala len ruzovy sprej a krasne to ukazalo, a robila som tym velku plochu...

eliska22
3. júl 2011

@anjelicek26 pýtam sa ako debil. ale potom je tá torta jednofarebná, nie? vôbec si to neviem predstaviť

katy1979
3. júl 2011

@eliska22 ja aj kvety farbim az ked su hotove praskovymi farbami mne sa to paci viac

eliska22
3. júl 2011

@katy1979 ja som tiež tak teraz robila orchideu, tiež nasucho to farbíš ?

anjelicek26
3. júl 2011

Tuto tortu robila suseda Saske pred tyzdnom na party na narodky, je striekana sprejom, povodne bola biela...

katy1979
3. júl 2011

@eliska22 hej nasucho so stetcom

eliska22
3. júl 2011

@anjelicek26
@katy1979 ďakujem kočky, už len zohnať tie farby 😝 zatiaľ čo pozerám som nenašla zlatú asi nakoniec kúpim tú práškovú 😎

daria77
3. júl 2011

Ahojte,teda mám čo dobiehať v čítaní 😀 ,vždy aspoň nakuknem a pokochám sa vašimi úžasnými tortičkami 🙂
Rozmýšľala som,či sem pridám tie moje,predsa sa ešte len učím a je čo zlepšovať 😅 ,ale aj snaha sa cení,no nie? 😕
Tie kačky sú moja tretia poťahovaná torta,ale prvá 3Dtorta a srdiečko je pre maminu k narodeninám,trošku netradičná s labuťami,ale chcela som si ich vyskúšať 😀

daria77
3. júl 2011

no krásne,ešte sa mi to odoslalo dolu hlavou ☹

zuzana124
3. júl 2011

Ahojte tak ja pridávam moju včerajšiu, prvý krát som robila krstinovú. Baby vy tu vždy toho toľko popíšete a popridávate svoje dielka že mám vždy čo doháňať. Takže idem čítať a laikovať 🙂

dadka212
3. júl 2011

@dada78 ďakujem Adelka 🙂
@lussy23 no my sme si našli systém s deckami a už to celkom ide, už nemám ani taký bordel v kuchyni 😀 a 3 boli na sobotu a 2 na nedelu takže sa dalo...a ďakujem krásne 🙂

lusil2005
3. júl 2011

@zuzana124 tak taaaa je nadherna! 😲

dajna11
3. júl 2011

@lussy23 dakujem moc.

lussy23
3. júl 2011

@zuzana124 - nádherné. Aj ja mám robiť krstinovú, ozdoby mám hotové, už len čakám kedy sa mamička rozhodne dcérku pokrstiť. 🙂
@daria77 - nádhermé tortičky
@anjelicek26 - krásna

eliska22
3. júl 2011

@daria77 tretia a hneď kačky 😕 krásne, ja by som si na tú kačku ešte asi netrúfla, ale už dlho poškuľujem po niečom takom, možno dcérke urobím v októbri k meninám, to bude rok čo som začala piecť 😉

daria77
3. júl 2011

@eliska22 Ďakujem,malý mal obrovskú radosť z tých kačiek,malý videl foto tortičky od : fukylove,tá mala nádherné kačky,tak som mu sľúbila,že mu také podobné spravím 🙂 ....no a to foto je už po nájazde malého,hladkal ich,mojkal a búchal po hlave 😅 ,bol fakt šťastný,ani rozkrájať ich nechcel 🙂
ja som začala robiť marcipánové torty v máji,zatiaľ som ich urobila len štyri 😅 ,pre rodinu kačky ako tretiu a to srdiečko ako štvrtú poťahovanú tortu 🙂
Myslím si ,že by si ju spravila bez problémov 😉 a omnoho krajšiu 🙂

daria77
3. júl 2011

Ďakujem babenky za všetky "lajky",ste super 😉

jakelina
3. júl 2011

@daria77 jsi šikovná, čtyři dorty a hned taková krása. 😉

cicimotinka
3. júl 2011

...tak, žienky - šikuľky, môj košík síce nebol taký super ako vaše tortičky, ale urobil óóóóbrovskú radosť mojej babičke, ktorú som tým rozplakala... vankúšik pre maminu bol tiež úspešný a po oboch sa len tak zaprášilo a veľmi chutili... i keď sa obávam, že to bol môj posledný košík, nakoľko som pár minút po polnoci skončila prilepená ku košíku a v snahe odlepiť sa som to popaprala... no celá ja... 😎 asi by som mala ostať pri plienkových tortách... 😀 😀 😀 tie nelepia... 😀 😀 😀

mrka2
3. júl 2011

@cicimotinka wow, perfektny kosik a tie ihlice s tym pletenim... no nemam slov. len pekne pokracuj aj v marcipanovych tortickach, nikto okrem nas nevie,ze si sa tam prilepila 😀

cicimotinka
3. júl 2011

@mrka2 ďakujem... tak budem pokračovať ak ma nenabonzujete... 😀 😀 😀

dm1
3. júl 2011

@vlada111 tak ta sa teda podarila!!! a nemas zac ked budem vediet vzdy rada poradim 😉

daria77
3. júl 2011

@jakelina Ďakujem moc 🙂 ,ale pamätám si na tvoje ,napr notebook alebo topánku 😵 ,rozmýšľala som ,že spravím synovcovi notebook k promociam,ale neviem,neviem,či by som nepohorela 😅 a tie posledné Bart pri tabuli alebo tričko tie boli krásne,staršiemu synovi sa veľmi páčili,ten by chcel všetky spraviť ,ale najmä dinosaurov,teraz neviem,ktorá maminka ich robila 😅 ,nuž ,ale narodky,či meniny má len raz za rok 😀,tak si musí dobre premysieť,čo si vyberie.......
Teraz sa teším,že mi prídu kostice a potom si začnem objednávať ďalšie pomôcky klieštiky atď a potom sa možno polepším a tortičiek bude viacej 😅 ,lebo si zatiaľ pomáham len s tým,čo nájdem v kuchyni 🙂

lenocka23
3. júl 2011

@cicimotinka ten kosik je paradny... inspirovala si ma, nachystam taky pre svokru.. 😉 (mam skoro rok na trening.. 😉 )

cicimotinka
3. júl 2011

@lenocka23 to som rada, nech sa Ti dielo podarí... 😉

gabika11
3. júl 2011

@lamps ano ,robila som to lisom na cesnak, a slo to v pohode 😉
Uz som nafotila aj konecnu podobu torticky, este som ju dozdobovala u mamky, prve fotky su robene v letnej kuchyni, takze to pozadie nevyzera velmi vabne 😉

lamps
3. júl 2011

@gabika11 ďakujem, s pozadím sa netráp, tu aj tak každá pozeráme na tortičky 😉 . No s tým lisom to ešte vyskúšam, ale musím si asi urobiť mäkšiu MMF hmotu, aby som sa tak nenarobila 😒 . Čím si poťahovala tortu ty?

gabika11
3. júl 2011

@lamps mozno je to aj lisom, ja mam novy lis na cesnak s vyberatelnym vnutrom od Tescomy, tak mozno tym... spodny korpus je otiahnuty cistym MMF, a napriklad vlasky krtka som robila z cokoMMF, a aj toto slo pekne 😉