Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
11. júl 2011

@daria77 u nas maju rubino aj v tescu.

daria77
11. júl 2011

@lusil2005 ani v tescu nie sú..majú tam všetko možné,aj tie malé ružičky,čo tu už niektorá mamina spomínala,ale rubino nemajú,ani nemali a to vždy snorím,keď idem do tesca 😅

ellise
11. júl 2011

poslední dvě co jsem dělala, na Vás holky nemám, ale jsem ráda že jsem to zvládla

katy1979
11. júl 2011

@ellise vsak su krasne tak ake ze na vas nemam

katulkaaaaaa
11. júl 2011

@lusil2005 jeeeeeeeeeeeeeeeej dakujeme za super spravu idem nakupovat do zasoby 😝

mrka2
11. júl 2011

@lusil2005 😲 😲 😲 ja som si az teraz vsimla,ze si v 38.tyzdni!!! ja odpadnem z teba,to este vladzes? ja som sa uz len gulala a fucala v takom tt 😀 😀 😀 strasne si sikovna 🙂 inak ja pouzivam teraz tu PDT special a je fakt super,len kym to vyvalkam,tak mam dost 😝 si to musim nahriat v mikrovlnke,lebo inak by som mala normalne svalovku. ale som spokojna 🙂

zlatat
11. júl 2011

@jakelina ja používam iba WI - no aj ten sa mi v týchto desných horúčavách rosí, ale netečie, len sa mi lepí - v chladničke potom pekne vyschne ale keď sa vyberie, koniec
Mala som na skúšku aj PDT špeciál, no pri mojej vysokej vlhkosti bola aj táto mäkká ( dokonca aj v zime, ostatné kočky nadávali, že ju nevládzu vyvaľkať a ja v pohode, bola ako normálna PDT ) a keď mi ostala zafarbená, tak po nejakom čase sa z nej stala žuvačka - mala som riadne nervy, takže aj napriek všetkému ostávam pri WI

lusil2005
11. júl 2011

@mrka2 no ja idem teraz PDT farbit na cierno... syto cierno!!! tiez asi skoncim s nervami v kybli, lebo som nezohnala extra ciernu gelovku. mam len obycajnu gelovku, a ciernu praskovu farbu. nejako to skombinujem, a snad to dobre dopadne 😅
a guuuulam sa aj ja! hlavne v takomto teple 😒 sladkych 20 stupnov by bola uuuplna idilka! 😀

zlatat
11. júl 2011

@daducha ďakujem ti veľmi pekne ... aj teraz po večeroch si chystám kvietky. O dva týždne budem robiť tortičku pre našu pediatričku - bude mať meniny, tak jej zároveň aj poďakujem za všetko, čo pre nás robí - hrozne mi teraz pomohla - aj po psychickej stránke, tak sa jej chcem zavďaiť super tortičkou ... dúfam, že sa mi kytica podarí taká, akú si ju predstavujem

zlatat
11. júl 2011

@lusil2005 pridaj si tam aj kakao - pomôže ti vo farbení ... ja najskôr zafarbím na hnedo a až potom na ierno a takto miniem menej gelovky

jakelina
11. júl 2011

@zlatat děkuju, já jsem teď z toho paf. No uvidím vyzkouším, už se těším, že nebudu jednou muset dělat hmotu z bonbonů a budu mít ušetřenou práci. 😀 😀 Koupila jsem si jenom dvě kila a k tomu pár nezbytností 😀 😀 a zase 800,- korun utracených. 😒 😉 Potom dám hlášení, jak se mi s tím dělalo.

zlatat
11. júl 2011

@lussy23 ďakujem

jakelina
11. júl 2011

@zlatat to jsou smutné starosti, ze srdce přeju moooooooooooc zdravíčka 😉

zlatat
11. júl 2011

@jakelina ani mi nehovor - zajtra mi príde balík z cukrárskych potrieb za 60 € 😒

zlatat
11. júl 2011

@jakelina ??? Na čo myslíš?

jakelina
11. júl 2011

@zlatat já jsem to myslela, že od srdce to přeju, ne že má někdo problémy ze srdcem. 😒 😀

lusil2005
11. júl 2011

@zlatat no, ja mam cukrarske pomocky priamo v BA!!! som tam zas nechala dnes 50 eur 😅

jakelina
11. júl 2011

@lusil2005 to je taky hrůza, já si zase říkám, když už platím poštovné, tak si vezmu ještě tohle a tohle a pak vidím kolik to je peněz a zase mažu z košíku. 😀 😀

jakelina
11. júl 2011

@ellise obě krásné, šikulka

ikula2
11. júl 2011

@mrka2 pozeram ze pises PDT special ja som sa riaaadne zapotila kym som ju vyvalkala, uz som myslela ze som vadna

zlatat
11. júl 2011

@jakelina noo keď som si to ešte raz poriadne prečítala, tak som pochopila ... už som unavená, tak to na mne vidno. Deti sú OK ( až na malého ktorého furt bolia kĺbiky, ale to trvá už skoro dva roky ) - len ja som mala ženské problémy a pediatrička bola moja bútľavá vŕba a moc mi pomohla už len tým, že som sa jej mohla zdôveriť a porozprávať, aj sa ma zakaždým pýtala ako sa mám, proste je moc starostlivá a chcela by som sa jej trošku odvďačiť

anjelicek26
11. júl 2011

@zlatat - ja som dnes nasla na nete lacne vykrajovatka, pomocky, zehlicku maju len za 3,50 tak som konecne objednala, 6 baleni roznych 3 vykorajovatiek za 16 libier, tesiiim sa z toho, aj taky valcek s potlacou aj otlacatka aj kadeco ineho, aj taky ten polystyren na tvarovanie kvetin, neviem, idem kuknut fakturu, kolko budem platit 😅 Ale tesim sa ako malaaaaaa.

lusil2005
11. júl 2011

Zienky? pouzivate niekto do kremu pod potahovku aj odrezky? tuto to vyzera perfektne! http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...
aj ked - asi som naivna ked si myslim ze ked tam dam odrezky, budem mat tu tortu taku krasnu rovnu ako je na tych obrazkoch ze? 😅

zlatat
11. júl 2011

@lusil2005 ja som ich teraz použila prvýkrát, kˇd som robila 3D vláčika Thomasa a sa mi zdalo, že som mala boky rovnejšie. Skúsim to aj teraz, keď budem robiť tortičku - bude plnená tvarohovo-smotanovou plnkou, tak možno ušetrím krém - ale zase chcú ju maličkú, max. 2,5 kg, tak sa bojím, že keď tam dám odrezky, tak bude ťažšia

jakelina
11. júl 2011

@zlatat dortík bude určitě úžasný a taková paní doktorka to je poklad. Buď ráda, že ji máte. Ať už slyšíš jenom samé pozitivní zprávy, myslím na Tebe. 😉

anjelicek26
11. júl 2011

@lusil2005 - ja neviem, ja mam pocit, ze to zavesi skor na zenuske, co tu tortu uhladza a nie na tom, cim je ta torta natreta 😕 A odrezky u nas neostavaju, dcerka likviduje 😅

cigaretka5
11. júl 2011

baby nechcela som vas urazit ak si beriee za tortu viac, je to len a len vasa vec, Ja mam tiez hodinovu sadzbu za svoje sluzby a niekomu sa zda vela inemu malo.
uprimne dost som sa vystrasila, ked ste ma tu podaktore presviedcali ze torta za taku cenu bude tak povediac fejk. ALe bola mnamka , ja teda torty nemusim ale tato bola fakt ze supko.
Neratala som kolko vidu suroviny a energie , ale podla mna ak ju vidu suroviny 12 evri ako pisete a 8 ma zisk , v sume to nie je vela ale ak to preratame na percenta , tiez to nie je malo.....................
Teta to robi hlavne preto ze ju to bavi a tiez si uvedomuje ze ak by si vypytala viac v tomto regione jej to nikto neda. Ona ide politikou co ide malo slovakov radsej viac sa mensou marzou ako sa nabalit za pol roka a po mne potopa

zlatat
11. júl 2011

@jakelina ďakujem, áno je to veľký poklad - neviem si predstaviť, že by sme ju nemali ... hocikedy jej môžem zavolať na súkromný mobil, hoci aj o ôsmej večer, keď majú deti horúčky, alebo im je niečo a ja si neviem rady, alebo keď je neskoro a nechcem moc otravovať, tak aspoň pošlem sms a ona mi zakaždým odpovie, poradí,... v podstate mi je skoro ako druhá mama.

@anjelicek26 no ked sa ti podarí tak poskladať tortu, že boky nemáš na 100% rovné, pomocou tohto minieš trochu menej maslového krému - proste lepšie zakryje nerovnosti ako samotný krém - mám to odskúšané, ale len na 3D torte, nie na okrúhlej

lusil2005
11. júl 2011

@zlatat tiez sa mi to zda take "pevnejsie" a tym padom lahsie urovnatelne... ale na druhej strane neviem ci by som tym "netrhala" krem ked je taky trosku vzdusnejsi, slahackovy alebo tak. no uvidim.
teraz idem tvarovat s puncovinou, tak som zvedava ako sa s nou bude robit 🤐

anjelicek26
11. júl 2011

@cigaretka5 - my zijeme v anglicku, tak ceny su asi ine, mna trochu fascinuje davat 1,60 libry za jedno maslo a v nemecku davam 85 centov 😕 Na slovensku fakt netusim, ale rozdiel to je...

@zlatat - super, ze mas taku doktorku, ja mam taku na gynde, je to uzasny clovek, vzdy poradi, vzdy je na mobile keby volaco.

Ja som sa este k 3D torte nedostala, ale tak raz urcite 😵 😵 😵

Inak tieto vykrajovatka som dnes objednala okrem ineho 😵
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...