Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
16. júl 2011

@daria77 jasne odfotim 😝

lamps
16. júl 2011

@daria77 podstatné je, že sa krém zachráni a potom v torte spapá 😀 😵 😀

katy1979
16. júl 2011

@katulkaaaaaa vidim ze ty si si dala tiez zabijacky vikend. len ja po tomto zhone zrazu neviem co so sebou.

@daria77 no kedy to stiham no ked je cas. za posledne dva dni som spala tak kazdu noc tri hodiny

mrka2
16. júl 2011

ahojte, opat prekrasne torticky pribudli 😵 nestacim sa cudovat! krasa

tu je este moja posledna a mam dost 😝

vinka
16. júl 2011

@katusap ahoj.Tak keby som ja takú urobila prvú tak si fotku zarámujem miesto svadobnej nad postel 😀 😀 😀 Moja ani zdaleka tak krásna nebola

monaberuska1
16. júl 2011

holky teda nádherný dorty,, já vás tady vůbec nestíhám..jsem íplný začátečník právě.. chtěla jsem se zeptat jak děláte tu vodu?? to je úžasný.... třeba ten dort jako bazén 🙂 ♥

a vy všichni pečete jako pro někoho??? nebo jen když jsou narozeniny atd...? chtěla bych ted dělat dort pro babičku a dědu mají 50 let výročí.. a nic mě nějak nenapadá..neporadili by jste?? 🙂

ikula2
16. júl 2011

@zlatat a bezlepkove torty tam mas inu cenu?

Ja tiez pridam moju krstinovu, bola na zelanie jednoducha, nechceli velmi vyzdobu.

ikula2
16. júl 2011

@broucek2 ta je krasna tie ruzicky sa mi veelmi pacia
@katusap super tie topanocky su naspapanie 😉 vela napadov a sikovne ruky prajem na zaciatok super 😉
@zuzana124 svadobna je nadherna a ta krabicka je ako jahodka na zaver 🙂

lenocka23
16. júl 2011

@vladka1 nastastie aj na Slovensku, takze pondelok alebo utorok ficim do Lidlu aj ja... 😀

vlada111
16. júl 2011

@katulkaaaaaa niečo mi to pripomína 😀 . Vydarené 🙂

lamps
16. júl 2011

tu je moja dnešná, len tak ku nedeľnej kávičke. Potrebovala som minúť zostatky MMF, tak som sa realizovala. Asi sem prestanem aj chodiť 😀, lebo vždy, keď sem nakuknem chytí ma veľká chuť niečo vytvoriť 😀 😀 😀.

ivanulienka81
16. júl 2011

@katusap je pekna, vsak keby si videla moju prvu 😅

weirdo
16. júl 2011

Dievcence, prosim Vas, ako docielim "telovu" farbu? Dakujem 🙂

katy1979
16. júl 2011

@weirdo a ake mas farby doma? skus dat hnedu ked mas. ja farbim normalne telovou popr. troska hnedej

weirdo
16. júl 2011

@katy1979 - mam rozne, ale telovu ani hnedu nie, ale hnedu chcem kupit. Som nevedela, ze sa da kupit aj telova 😕

vlada111
16. júl 2011

@weirdo ja dávam trošinku červenej a trošinku žltej. Ale naozaj málinko a postupne keď treba pridávam. Posielam detail postavičky, kde som to tak miešala.

lencza
16. júl 2011

mám dotaz...........když chci mít MMF modrou jako voda, stačí když si koupím ty modrobílé bonbony a použiju jen tu modrou část? já s MMF ještě nikdy nepracovala a docela mě to láká zkusit, nebo je můžu nechat celé i s tím bílým? nebude to pak hodně světlé?

broucek2
16. júl 2011

@monaberuska1 peču pro rodinu, jen 2 dorty jsem pekla na objednávku, ale bylo to pro známé rodiny. Na prodej si netroufám. Co takhle srdce nebo dvě propojená srdíčka

lusil2005
16. júl 2011

Zienky, straaaaaaaaaaaaasne moc vam dakujem za vsetky pochvaly!!!! Torta nakonieck prezila cestu bez ujmy, manzel tiez. A bola vyborna! Bola som strasne rada ze mala uspech!
@vinka parohy su z MMF. vnutri je drotik v tvare parohov omotany paskou ako ked robis kyticu kvetov, a na tom MMF. a do mmf je zospodu zapichnuta spajdla a jej druha cast je zapichnuta v torte.

dm1
16. júl 2011

@cigaretka5 som rada tiez ze ste boli s tortou spokojni nakoniec ale neda mi este poznamku k tomu. My sme vtedy vyjadrili prekvapenie ze tak lacno kvoli tomu ze prave vieme co stoja suroviny a pomocky ktore su ale neskutocne drahe a uz vobec nehovorim o zlozitejsom modelovani a dratkovani kvietkov. Je mylna predstava sa domnievat ze ak su suroviny 12 eur tak potom zisk je 8 eur tak to nie je ani omylom. Na tortu treba farby a ine pomocky, vodu, elektrinu a to vobec nehovorim o praci. Zisk je pri tortach velmi relativny a klamlivy pojem veru mna dnes cakala v schranke faktura za elektirku a prvykrat v zivote mame nedoplatok za pol roka 60 eur samozrejme spotreba zvysena len pecenim skoro ma porazilo.... a to fakt o vode ani nehovorim.... Ja som vlastne dost dlho robila torty len tak ze za peniaze som rovno nakupila pomocky

reruna
17. júl 2011

@monaberuska1 já peču jen pro rodinu, na výročí svatby jsem dělala rodičům srdce s kytičkama
@lencza já bych to nechala v celku ty šmoulíky, ale jestli se ti s tím chce piplat, tak to zkus ořezat, když tam necháš i tu bílou číat budeš mít i tak pěknou modrou
@weirdo jestli děláš mmf, tak z takových těch barevných bonbonů - žlutá, růžová a oranžová vyjde pěkná tělová bez barvení

reruna
17. júl 2011

@monika_123 já dávám jen 1 máslo a je to tuhé dost, nemám ráda moc máslové, vyzkoušej nejdřív to jedno a když se ti to nebude zdát, tak přidej, ale tuhé je to fakt dost

monaberuska1
17. júl 2011

@broucek2
@reruna moc děkuji 🙂 tak asi to srdíčko bude nejlepší 🙂 jen se ještě zeptám..si tady mezi vámi připadám úplně blbě 😀 ale jak lepíte třeba ty postavičky a nebo ty vykrojené srdíčka na dorty?? aby to drželo?

zlatat
17. júl 2011

@ikula2 jasné, musím mať pri bezlepkových tortách inú cenu, veď suroviny sú neporovnateľne drahšie ako pri lepkových

reruna
17. júl 2011

@monaberuska1 lepím vodou, větší věci můžeš lepit třeba bílkem, nebo roztopenou bílou čokoládou, abys měla jistotu, nebo na to jexistuje takové jedlé lepidlo,ale to nemám. Pak taky můžeš použít párátko třeba na růžičky z boku a zapíchnout je, aby nespadly.

Jo a jak jste tu psaly u šlehačkách, tak já používám většinou max 31 %, protože je u nás těžké sehnat tu 33%, a žádné problémy s vyšleháním jsem zatím neměla, ale používám radši ztužovač

dadka212
17. júl 2011

@monika_123 ja dávam jedno maslo a to robím krém z 0,7l mlieka a 2 zl. klasov

lencza
17. júl 2011

@reruna díky moc........ právě že se mi s tím nechce moc patlat, tak je asi nechám v celku

ilijanka
17. júl 2011

ahojte, nedá mi nezapojiť sa k diskusii o cene za tortu... Ja som zatiaľ robila len pár pre moju rodinu a do práce, ale teda cena 10 eur za kilo torty sa mi zdá ešte dosť málo, veď len koľko stoja suroviny a to si robím doma poťahovku z MMF, keby som ju mala kupovať tak vyjde kilo 4-7 euro, čo stačí na jednu malú okrúhlu tortu, pri jednej torte strávim aj 3 hodiny minimálne a to už naozaj nehovorím o nákladoch za elektrinu a plyn...
My teraz ideme stavať dom a vybavujeme všetko možné okolo toho a ja sa nestačím čudovať, čo všade od nás pýtajú- len za geometrický plán sme zaplatili 300 eur, čo si dovolím tvrdiť, že namohlo dotyčnému trvať viac ako 5 hodín práce, a to už naozaj nehovorím o cenách remeselníkov, tí nejdú väčšinou pod 6-7 eur za hodinu práce, o kaderníčkach už ani nehovorím, tak neviem prečo sa niektorí ľudia čudujú, keď si za takéto náročné torty zapýtate tých pár eur 🙄 Naozaj, keď sa niekomu nepáči, nech si kúpi lacnejšiu alebo skúsi vyrobiť sám a potom nech hovorí niečo 😠

broucek2
17. júl 2011

@monaberuska1 postavičky většinou trochou vody a kytičky a srdíčka vůbec, přímo z vykrajovátek je dávám na dort a ono to přilne. Mám i potravinářské lepidlo, ale to jsem ještě nepoužila
@ilijanka když si vezmu jen svou poslední svatební, tak suroviny přišly na 1 200,- a dort vážil cc10 kg, takže prodaný měl být kolem 2 500,-, tak to bych měla hodinovou sazbu kolem 50,-Kč a to nepočítám energii, náklady na pořízení forem, vykrajovátek a jen vyztiúžení a podkladový papír stálo dalších cca 220,- Kč To bych si nevidělala ani na slanou vodu, i když já to dělám jen pro rodinu a známé.

broucek2
17. júl 2011

@ikula2 děkuji, ale z toho marcipánu nejsou tak pekně ztenšené jako z jiných hmot, přeci jen se s ním nedají dělat úplné dětaily