Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
28. júl 2011

ahojte pridávam svoju dnešnú...

mia1111
28. júl 2011

@dadka212 - krásna 😵 . Normálne by som sa do nej tak schuti zahryzla 😅

dadka212
28. júl 2011

@mia1111 😀 ďakujem 😵

jakelina
28. júl 2011

@lencza krásný rybář

jakelina
28. júl 2011

@dadka212 jahůdka je kouzelná 😉

daria77
28. júl 2011

@dadka212 krásna,spravila si mi chute,hneď by som si dala 😵

daria77
28. júl 2011

@lencza krásna,ten rybár nemá chybu 😉 😵

daria77
28. júl 2011

@dajna11 perfektné kvety 🙂 😵

eliska22
28. júl 2011

@dadka212 tá jahôdka, no na zjedenie 😉

dajna11
28. júl 2011

dakujem vám za like kočky,snád tie kvietky na torte neurazia....urobím mamičke tortičku s nimi. 🙂

zuzka.25
28. júl 2011

ahojte kočky, potrebujem od vás skúsených pekáriek radu.. chcela by som urobiť mojim dvojčatám tortu a chcem im na ňu napichnúť na drôtiky rôzne vykrojené ozdoby z marcipánu... chcem sa spýtať, že aké presne drôtiky kupujete, či je nutné, aby to boli len tie floristické drôtiky obaľované páskou, alebo môžem použiť aj takéto: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/floristic...
prípadne viem kúpiť nejaké drôtiky niekde v baumaxe, hornbachu, kvetinárstve?? nebude to závadné? 🙂
torta by mala vyrat takto nejako...

zuzka.25
28. júl 2011

...vyzerat....

jakelina
28. júl 2011

@zuzka.25 kup si opředené drátky v nějakém obchodě s pomůckami na dorty.
Vypadají takhle, záleží jakou chceš tloušťku. Jsou různé.
http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

katulkaaaaaa
28. júl 2011

@bzucinka2 ja som do formicky dala trosku solamylu,natlacila mmf dala do chladnicky na pol hodku a vytlacila,prvy raz neslo druhy uz v pohode 🙂

lusil2005
28. júl 2011

@zuzka.25 na toto by som kupila tak 22-24 drotiky... opradene nech sa ti to po nich nesmyka.

zlatat
28. júl 2011

čafte, som tu len na skok, som hrozne unavená, takže padám do postele.
Tu je moja tohtotýždňová tortička 😅

mizulienka
28. júl 2011

@dadka212 perfektna jahodka 🙂

@zlatat krasna krasna krasna...zboznujem zltu a v kombinacii s tymito kvietkami nema konkurenciu 🙂

zlatat
28. júl 2011

@mizulienka ďakujem, aj ja mám rada žltú 😅

lusil2005
28. júl 2011

@zlatat fakt neskutocna! nadhera.

mrka2
28. júl 2011

@zlatat nieco prenadherneeeee!!!

ja mam piect tortu na sobotu a ludkovia,mne sa taaaak nechceee... uz sedim 2 hodky za PC a nie a nie sa dokopat do kuchyne. 😖 mam pocit,ze ja s tym fakt coskoro seknem 😝

stankapk
28. júl 2011

ahojte kocky, s vami sa tu nemozem vobec porovnavat, ale dnes som robila pre moju mamu na meniny tortu. prvy krat som potahovala z mliecnej hmoty, a toto je moja druha potahovana torta z marshmallow, a musim povedat ze sa mi s tou hmotou robilo fakt vyborne. je uplne obycajna, ale aj tak som s tym spokojna. po par rokoch to snad bude lepsie 😅

katulkaaaaaa
28. júl 2011

@mrka2 😀 co sa deje? 😀 uz mas toho dost?ja tento tyzden nemam ziadnu tortu po dlhsej dobe a normalne si to uzivam ze nemusiiiim 😝 ale od buduceho tyzdna mam az do konca septembra aspon po jednej ,aby som nevysla z cviku

katulkaaaaaa
28. júl 2011

@stankapk krasna torticka podarila sa ti,ja mam rada tieto jednoduche 😉 @zlatat naaadhera,aj ja mam rada zltu 😉

katulkaaaaaa
28. júl 2011

@dadka212 do tej tvojej jahodky by som sa hned zakusla vyzera tak ,,zivo" perfektna je 😀 no zase mam chut na sladke idem sa z toho radsej vyspat 😝

mima595
28. júl 2011

@zuzka.25 - ja som si kupila v kveinarstve...a v pohode...teda dala mi ich pani zadarmo, lebo na nich nemala osobitny kod 🙂

weirdo
28. júl 2011

Ahojte baby,
tusim tu taketo valceky neboli, ale snad by sa dali vyuzit na tortovanie 😉
http://www.nomiland.sk/Shop/Vytvarne-potreby--V...

mizulienka
28. júl 2011

@mrka2 neverila by si, ale mne sa tiez tak strasnenechce...ja neviem, ci to je pocasim, alebo cim...vcera mi zmenili objednavku zo sobotu na piatok, takze dnes od rana take behacky, ze ani nepamatam, ci som jedla 😀
este ze muz prisiel skor z prace (rozumej uz o 18.00 😀 ) dal pozor na deti, aj tak mam este len naplnene torty, caka ma nocna.

@katulkaaaaaa tak ty si to zobrala zostra 🙂 ze kazdy tyzden objednavka, to je super 🙂 vidis, ty mas vo svojom okoli konkurenciu a este aj ty mas kolko roboty, mas krasne a aj chutne torty, ked mas tolko zakaznikov 😉

mizulienka
28. júl 2011

@erika107 vydrzi aj skoro tyzden 🙂 v chladnicke samozrejme 🙂

jakelina
28. júl 2011

@zlatat to je přepychová dorta, kdy ty to stíháš, všechny ty kytičky nadrátkovat???
@stankapk moc hezký povedený dortík a na řezu vypadá nádherně. 😉

katulkaaaaaa
28. júl 2011

@mizulienka dakujem 😉 no nejako sa mi to tak rozbehlo,ze sama neverim,zatial kamosky si objednavaju,a vies v kazdej rodine je oslava stale,zatial vsetkym torty chutili,aj dnes pani prisla vratit dosku,hovorila ze bola vyborna to tak vzdy potesi ked mas odozvu 😉 nakupila som zase nove pomocky tak sa tesim na skusanie,ale ked mam 3 torty na vikend vtedy ma to normalne nebavi a doma som zla vrrr,tak teraz som rada ze nemam nic 🙂