Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
5. aug 2011

prispievam svojimi dnešnými tortičkami a to som okrem nich ešte zavárala s mm 10 kg broskýň a večer ešte zdobila mame jednu tortu a poťahovala, rozumej ona upiekla a ja dokončila 😀 😝 😝 😝
inak nikdy som nechápala, keĎ ste písali, že ste zabudli odfotiť tortu, že ako sa to môže stať a ja dnes som skoro tiež zabudla, už s nimi odchádzali a pýtajú sa a už máš odfotené 😀 tak som fotila na schodoch pred domom 😀

vejinka
5. aug 2011

no nic ja musim ist spat..majte sa kocky ved ja vas kuknem zajtra co a ako ste popisali 😉

bianca
5. aug 2011

cafte kocky

@mrka2 noznicky manikurove a strihaj chlpky.Pojde to neboj.Ja tak striham aj stromy aj zvieratka

eliska22
5. aug 2011

@vejinka ja som ešte nerobila z práškovej šľahačky, tak neviem, ale myslím, že to je jedno 🙂 tu je link na recept podľa ktorého som ju robila http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821&use... korpus som robila mramorový a na druhú kakaový, keďže som robila dve 🙂

fatima30
5. aug 2011

@dajna11
citala som aj husty lekvar,tak to dam asi skor. ozaj nevies este kde su dobre linky na videa ako vyrabat,alebo obrazkove postupy n a kvety postavicky zvieratka....okremyoutube,

lenocka23
5. aug 2011

@vejinka dakujem kraaaasne.. 🙂

bianca
5. aug 2011

@fatima30 chces len videa alebo staci aj obrazkove postupy?Ak ti staci to tak tu najdes vsetko len ttreba preklikat

http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm...

fatima30
5. aug 2011

@bianca
tuto stranku poznam je perfektna dakujem bianca a este nejake????

lusil2005
5. aug 2011

uff baby, tak kvetinky listky a lalia su hotove, teraz sa uz len modlit nech to do nedele uschne 🤐 idem este uvarit slahacku s cokinou, ale korpus az zajtra upeciem, dnes sa mi uz baaaars nechce 😀

vlada111
5. aug 2011

@dadka212 ďakujem, si zlatá. Len tie kvety nie a nie🙂

eliska22
5. aug 2011

@lusil2005 ty si exotka 😀 ale šikovná 😉

lenocka23
5. aug 2011

@lusil2005 ty uz by si si mala dat oddych a nie este torty stvarat... 😝 😀 😀

fatima30
5. aug 2011

@bianca
dakujem super stranky

bzucinka2
5. aug 2011

@dajna11 ze mnau 😀

fatima30
5. aug 2011

@fatima30
ozaj bianca porad kolko dopredu sa maju urobit postavicky alebo dekoracie na tortu?

bzucinka2
5. aug 2011

@fatima30 aj na torty od mamy mas postupy 😉 alebo dortomanie.cz

vlada111
5. aug 2011

@yamahafazer tak to je iná sranda, že niekto dá robiť tortu k pol roku a rovno polovičnú 😀

fatima30
5. aug 2011

@bzucinka2
diki ale to uz mam prejdene🙂)))

daducha
5. aug 2011

@vejinka dakujem, som zvedava ako to manzel najde, ma hrooozne zly orientacny zmysel 😀 .NO este ze ma mna 😉

vlada111
5. aug 2011

@desmodka a ešte sa dá niečo cez teba kúpiť. resp. mňa na ebay odrádza poštovné.

lusil2005
5. aug 2011

@lenocka23 ale ved oddychovala som cely tyzden. teraz uz by som rada rodit, takze som akcna! 😀

ikula2
5. aug 2011

@mrka2 teda ta lopta sa ti vydarila, vacsinou kazdy urobi taku polku sa mi to paci take cele. Ak ta mozem poprosit ja idem robit globus a zvazujem velkost mozes mi napist priemer formy v ktorej si robila tu loptu? A aka bola vaha?
Aj tie topky su super, no vydarena 🙂
@dajna11 veelmi pekny napad s tou jednotkou aj s tym macikom take jemnucke 😉

bianca
5. aug 2011

@fatima30 neni za co.Ono vsetko uz ma kazdy asi popozerane ale tak snad pomoze aspon trosku

mrka2
5. aug 2011

@vejinka kaslem ja na chlpy, aj tak to bude blbo vyzerat,lebo to su take tenulilinke chlpky a to nehroziii 😝 tu mas plnky na gastanove pyre http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301 a http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821 ja som robila tu prvu no a je naozaj mnam.

mrka2
5. aug 2011

@ikula2 mam 2 nerezove misky, maju priemer 16 cm,ale nedavala som cesto az do vrchu,tak bude mensi priemer. neviem,kolko lopta vazila,ale cela torta mala 3,3 kg. 🙂

mrka2
5. aug 2011

no tu je moja torticka, niet sa s cim chvalit,ale je mi to naozaj uz jedno... v podstate je to na zelanie zakaznika, ja by som pre vcelara urobila uuuplne inu... no a tu vcelu ani komentovat netreba... 😝 😀 aspon uz nevyzera ako mravec 😝 kridla su z platkovej zelatiny,ale nevidno to dobre.

svetielkoand
5. aug 2011

@mrka2 podarila sa ti aj tá včela úplne perfektne 😉 😵

mrka2
5. aug 2011

@svetielkoand no ked prizmurim oci,tak hej 😀

svetielkoand
5. aug 2011

@mrka2 ja ani zmurit nemusim - skutocne sa mi paci 🙂 ja som dnes urobila prvy krat v zivote hmotu z MMF, tak si tu z nej modelujem ruzicky - tiez prvy krat v zivote a kukam fotky vasich torticiek 🙂