Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
9. aug 2011

@dm1 jaj tak to ano som to nedocitala cele...fuha tak tam s vahou bude asi problem...mam rada takych zakaznikov ,chceme nadhernu velku tortu,aby vazila kilo a stala 9eur 😀

gabika11
9. aug 2011

@mia1111 praveze v jednoduchosti a cistych liniach je krasa, podla mna je ta troticka dokonala 😉 . Mna ta torotmania tak chytla, ze vas novembrovky uz riadne zanedbavam a po veceroch len nuram v tejto teme a po nete 😉

mia1111
9. aug 2011

@gabika11 - inak, ja za posledné 4dni tiež novembrovky nič-moc ☹ . Ale polepším sa, sľubujeeeem 😉 . A už som párkrát spomínala, že aj mne sa viac páčia jednoduché veci (aj torty), ale každému sa páči niečo iné, tak snáď ju neofrflú 😀

dajulik
9. aug 2011

ahoj holky, teda vy jste fakt hotový cukrářky, já tady radši ani svoje další výtvory nedávám 🙂
mám otázku - nemáte někdo nějaký obrázek nebo postup jak vymodelovat postavičku kočičky na dort? mám první dort na objednávku, naštěstí je to kámoška ségry, tak jsem řekla, že to fakt nebude dokonalý, bude normálně kulatý, ale malá ujíždí na kočičkách, tak chtějí na dort kočičku, buď udělám jen hlavu kočičky a nebo bych chtěla figurku, ale moje představa je nulová, nebo spíš se bojím toho, že se mi to nepovede, tak potřebuju pomoc 🙂
díky

reruna
9. aug 2011

@mia1111 teda na poprvé nádhera, máš krásně rovnou potahovku , zarovnanou, krásná kitty, fakt paráda, už tam nic nedávej, je krásný

reruna
9. aug 2011

@mizulienka ty perličky mi dělají to samé jako tobě, mám sice formu jen plastovou, ale nahoře mi taky zůstává ta hmota zarovnaná, tak to zkusím, jak radila @dm1 pořádně to tam natlačit a setřít, jen nemám stěrku, tak asi nožem....
Dnes jsem zkoušela udělat čokoládové mmf, ale nějak se mi ta konzistence nepozdává a ani mi to kupodivu nechutná... tak jsem ještě vyzkoušela tu čokoládovou hmotu - čookoláda a kukuřičný sirup, a ta se mi pozdává mnohem více, i chutná líp, tak zítra zkusím potáhnout jednou z nich, uvidím, kterou to půjde líp

mia1111
9. aug 2011

@reruna - moc ďakujem 😉 . No snáď bude jedlá 😅

lussy23
9. aug 2011

@katy1979 - joj to ma nenapadlo veru 🙂 🙂

fiorela
9. aug 2011

Ahojte žienky, minule som jedla takú výbornú tortu na svadbe, neviem z čoho vlastne bolo to cesto, ale bolo to veľa tenučkých plátov, ako keby boli nakukladané na sebe palacinky, možno to bol marcipán, neviem - ale strááášne dobréééé. Priniesla ju jedna pani z okolia Topoľčian. Nepoznáte niektorá niečo také?

lucik...
9. aug 2011

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala, taky peču dorty 🙂 Jen teda pro rodinu a známé, ale baví mě to 😉

@katulkaaaaaa můžu se zeptat proč ti ta písmenka nevyhovují? Já zrovna na tyhle koukala, moc se mi líbí

mizulienka
9. aug 2011

@katulkaaaaaa @dm1 dakujem za rady, napisala som zakaznicke, ze aka je situacia 🙂 ze budem musiet rozmery upravit aby som sa zmestila do tych 5 kg...a kolko navrhujete rozmery....spodok 26 a vrch nejakych 16? dakujem

jakelina
9. aug 2011

@mia1111 dort máš nádherný. 😉

vlada111
9. aug 2011

@katulkaaaaaa toto je postup, je super, ale ja namáčam každý plát pred tým než ho stočím. Je to prácnejšie, ale torta je zaručene vlhká. Keď som ju polievala už hotovú, nedotalo sa to do celej piškóty.http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19937. Ja sirup robím tak, že dám aj kocku masla do rozvaru a pomarančovú a citr. kôru a šťavu. Je to tak super.

eliska22
9. aug 2011

@mia1111 krásne sa ti tortička vydarila, len tak ďalej a určite bude dobrá 😉

dm1
9. aug 2011

@lucik... ja tie pismenka mam a robi sa mi s nimi dobre vlastne ako aj s ostatnymi

dm1
9. aug 2011

@mizulienka no pri maslovej ano ale vobec netusim ako pri slahackovych naplnach tie su lahsie takze v tomto moc neporadim veru 😉

katulkaaaaaa
9. aug 2011

@lucik... nie asi som sa zle vyjadrila ,mam tie pismenka pouzivam ich ale chcela by som este ine,viac sa mi pacia co maju baby na tortach 🙂 takze ak sa ti pacia kludne objednaj 😉

daducha
9. aug 2011

@fiorela no mohla to byt doboska, ak bol medzi tymi platmi coko krem 😉

bzucinka2
9. aug 2011

@lencza tak si super nakupila u nas take vietnamci nemaju ☹

bzucinka2
9. aug 2011

@lucula73 tu pilku najdes na korunaplus za nizsiu cenu 🙂

mia114
9. aug 2011

ahojte, tak baba co som jej minule robila tortu s tou vyrivkou chce aj teraz na sobotu tortu zase na 50tku ale zene, pre 20ludi, tak zase dumam co spravit 😅 a hlavne aku velku,kruh formu mam najvacsiu 26 a to je asi malo, bo taku som robila teraz jej, a tak neviem aku mam urobit velku:o(

mia1111
9. aug 2011

@jakelina, @eliska22 - ďakujem 😉

mrka2
9. aug 2011

ahojte dievcata, robite niektora aj plnku,co sa slaha nad parou? minule som ju robila,je vynikajuca,ale bola strasne riedka.. 😠 normalne mi vytekala z torty,ale chutovo bola mnam. tak teraz neviem,kde som urobila chybu. ja mam taky recept,ze 3 vajcia slaham s 15 dkg cukru,potom pridam cokoladu a a kakao a napokon zaslaham aj maslo. no isto bola vyborna,len nebola taka tuha. keby som tam dala orechy,tak by bola isto akurat,ale takto... ako robite vy?

katy1979
9. aug 2011

@mrka2 ja robim podla bohusa na 6 vajec 350g cukru, 2vanilkove cukre a pol kila masla. vzdy je husty a cokoladovy mi veelmi chuti aj ked paradoxne ja coko torty nemusim

mrka2
9. aug 2011

@katy1979 a kedy davas cokoladu?

katy1979
9. aug 2011

@mrka2 akonahle to dam nad paru tak postupne pridavam. takze na zaciatku. orechy oprazene zasa az na konci ak davam salko tak toi az vtedy ked davam maslo t.j. ked je vsetko vychladnute.

vlada111
9. aug 2011

@zuzana124 uf, zabila by som ich. 😠

jakelina
9. aug 2011

Zkoušela jsem ornamenty z té vadné formy. Paní majitelka obchodu mi psala, že ji mám ještě než ji pošlu na výměnu vyzkoušet, když už ji mám doma. Je moc příjemná, sama mi volala, že už přišla a jako dárek za čekání mi poslala jednu prachovou barvu zdarma. Potěšílo to a dnes nic neřešila, hned mi řekla, že to vyreklamuje.
Jenom to nejde vyfotit. Tak takové špatné fotky a první nepodarky 😀

vlada111
9. aug 2011

@mizulienka ja si myslím, že to bude viac. Aj ovocie je ťažké, aj plnka. Neviem, neviem...

mrka2
9. aug 2011

@katy1979 ahaaa,dakujem pekne. idem si opisat. a mozem dat aj menej cukru? nevies? 🙂