Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
18. aug 2011

@lamps krásný vláček, podle čeho jsi ho dělala?, uvažuju o něčem takovém, kluci budou mít v září narozky, tak už přemýšlím....
@anibas gratulu k vítězství na FB o nejkrásnější svatební dort 🙂

reruna
18. aug 2011

@lamps ta mašinka je celá z hmoty? z čeh ojsi to dělala?

gabika11
18. aug 2011

@ikula2 aj mne ma dojst objednany rafik kruh s priemerom 30 cm, som si minule merala, kolko ma plech, tak ma 30 cm, takze keby som kupila vacsi, tak mi nevojde do rury 😉 . a tiez to bude prvykrat co budem piect v rafiku...

lamps
18. aug 2011

@reruna ďakujem 😵 😵 😵. Robila tom ho sčasti podľa tohto postupu: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... a sčasti podľa vlastnej fantázie a mojich schopností 😀.

reruna
18. aug 2011

@lamps díky

gabika11
18. aug 2011

Kocky, asi st eminule prehliadli moju otazku, ale chcem sa spytat, ci mate skusenosti s pridavanim toho prasku do hmoty a potom modelovanim? Lebo som ju objednala, chcel aosm povodne gumu cagaranth kupit, ale v tomto internetovom obchode ju nemali...
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
a ci je pravda, ze je to ozaj nejedle?
I ked moje skusenosti s vymodelovanymi vecami su take, ze sa malokedy zvyknu zjest, lebo este mam u mamky v chladnice vymodelovanych krtkov, aj mysku a zajacika, stvrdlo to teda pekne 😀

evena
18. aug 2011

ahoj holky, měla bych dělat dort (klasický kulatý) pro bývalého paragána k šedesátinám ... nemáte nějaký nápad s touto tématikou?

dm1
18. aug 2011

@gabika11 ja skusenost nemam ale viem ze ela1 to pouziva na kvety. A je to fakt nejedle ako pisu 😉

dadka212
18. aug 2011

ahojte,
som našla v jednom e-shope aj gumené obrusy 😀
http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/5...

lamps
18. aug 2011

@reruna robila som ho z MMF len červená a čierna je z WI.

helen1007
18. aug 2011

@lamps to je úplná paráda 🙂

vlada111
18. aug 2011

@lamps pekne si sa s tým vyhrala, klobúk dole 🙂

lamps
18. aug 2011

@vlada111 veľmi pekne ďakujem 😅 😎 😉

dadka212
18. aug 2011

kočky prosíííím poraďte mi...
mám robiť takéhoto macka alebo podobného, len neviem ako ho upiecť čo najefektívnejšie.... či v miskách, či na plechu a vyrezať a dotvarovať alebo ako? ďakujem

dadka212
18. aug 2011

ešte fotka 😀

lenocka23
18. aug 2011

@dadka212 podla mna na plechu a odrezkami dotvarovat.. v miske mozno hlavu, mala by si s nou menej roboty.. 😉

lussy23
18. aug 2011

@helen1007 - krásna torta, to je mačička? @alicc - nádherná torta @marci2305 - je nádherná
@dadka212 - podarené autičko, je krásne
@vlada111 - nádhera, ako nozajstné
@gumkacka1 - krásnučká

helen1007
18. aug 2011

@lussy23 to je forma macka, ale kedže sa mi nedarilo zafarbiť dobre marcipán tak som vrch upravila iba kúpenou ozdobou

lussy23
18. aug 2011

@bici - nádhera @lamps @reruna - krásne torty

gumkacka1
18. aug 2011

babulky, chcem spravit zahradku z mmf. co by som mohla pouzit ako hlinu?

peroli
18. aug 2011

@gumkacka1 nevím co ti poradí holky ale já bych asi nadrobila nějaké korpusové odřezky (samozřejmě tmavé - kakové) nebo třeba nějakej čokoládovej muffin apod.. 😉

dm1
18. aug 2011

@gumkacka1 da sa rozne - bud korpus tmavy, granko, cokolada nastruhat alebo nastruhat hnedu hmotu

gumkacka1
18. aug 2011

toto je moja dnesna krstinova.

gumkacka1
18. aug 2011
dm1
18. aug 2011

@dadka212 ten je krasny som myslela ze tvoj az teraz citam lne ze mas spravit. Ja by som upiekla na plechu tie odrezky by boli akurat tak na dotvarovanie. Uplne idealna by bola taka ta forma silikonova na macka co byvava v lidly

jakelina
18. aug 2011

Moje dnešní dortíky. Pro kamarádku jsem ještě dělala medvídka na dort. Jinak to byly takové jednoduché rychlovky. Ta Luscinie je pro syna, končí ve sboru a tak ho bere na rozloučenou se sbormistrem.

jakelina
18. aug 2011

@gumkacka1 ten je nádherný. 😉

luci79
18. aug 2011

@lamps, @jakelina, @dadka212, @gumkacka1 krasne torticky 😵
...a moja dnesna, taka narychlo 😝

lencza
18. aug 2011

@jakelina na to písmo máš nějakou formičku?

mrka2
18. aug 2011

@lamps tak to si pis,ze sa oslavencovi bude pacit! je super! 😵
@jakelina krasna ta pivonia. aj ja som robila,ako som uz spominala, ale z obycajneho srdiecka a myslim,ze to je tiez velmi pekne. dnes dokoncim tortu,tak potom hodim foto 🙂