Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana124
28. aug 2011

@vinka rozmer ti teraz neviem povedať lebo nie som doma, ale keď prídem tak ti napíšem aj rozmer (ale v podstate sú tie topánočky také veľké ako keď si tú šablónu vytlačíš na A4).
Tak č.5: je spodok topánočky, č.1,2: je bok topánočky (ja mám tie boky vyrezané v celku, teda mám ich spolu z jedného kusu), č.3: je jazyk, č.11,9: je spodný lem okolo bokov topánočky, č.10: je krúžok na boku v hornej časti. Č.4 som ja nepoužila, to sa používa keď robíš tenisky, to sa dáva na to č.3 a č.6 sa dáva do zadu kde sa ti spájajú č.1,2 . Tu je aj postup na botasky http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm...
Snáď som to napísala zrozumiteľne 🙂

mrka2
28. aug 2011

dievcata, ja vam tak zavidim tie krasne torticky pre detickyyyy 😔 😔 😔 ale fakt! tu je moj notebook, je to otras,ale na viac som sa nezmohla. nemam rada take torty,kde nemozem vyuzit svoju kreativitu 😝 😀

katulkaaaaaa
28. aug 2011

@lusil2005 ved su perfektne!!!
@anibas nadherne 🙂
@mrka2 je skvely,ja by som notbook ani neskusila nemala by som na to nervy 😀

dadka212
28. aug 2011

@mrka2 je krásny...ja by som sa na to nezmohla, tiež ma nebavia tie technické torty a hlavene 3D 😝 a teraz to všetci odo mňa chcú....urobím len to čo som slúbila a potom 3D nerobím, vôbec ma to nebaví 😖

mrka2
28. aug 2011

@dadka212
@katulkaaaaaa no ja tiez nemam na to nervy.. na tie technicke... no v poslednej dobe len take robim a uplne ma to odradilo od pecenia 😝 3D ma bavia,ale len zvieratka! 😀

dadka212
28. aug 2011

@mrka2 no ja ti verím 😀 tiež ma to nebaví a potom mám chuť prestať úplne piecť....

bzucinka2
28. aug 2011

@mrka2 stiham, ked pomaha muzicek a tento tyzden mali byt na prazdninach u maminy takze som mala najprv cele doobedia na pecenie a poobede sme sa chodili s detmi kupat, ale kedze ochoreli, tak posledne dva dni boli doma uplakane a to teda bolo 😝 ale dakujem za pochvalu 🙂

bzucinka2
28. aug 2011

@mrka2 ja som minule Notebook odmietla, na to nemam cas prplat sa s klavesami 🙂

baby krasne torticky, radost pozerat 🙂

jakelina
28. aug 2011

Přidávám dortík, který jsem si upekla k zítřejším narozeninám. V tom horku se mi to hrozně topilo, ale dnes už je chladněji, tak jsem jenom přilepila motýlky a dort je hotový. Je takový menší, váží 4200 g.

jakelina
28. aug 2011

@mrka2 ten je, já bych to vůbec nezvládla a jsem ráda, že to po mě nikdo nechce. Jedině ještě tak zavřený 😀 😀

mrka2
28. aug 2011

@jakelina je uplne nadherna!!! 😵 😵 😵
@bzucinka2 no ja som nevedela,ze co budem piect,len som pani slubila asi pred mesiacom,ze upeciem aj pre druhu dceru.no a ked prisla a vytiahla z vrecka obrazok s notebookom,skoro ma slahlo. ale som jej slubila,tak som nechcela byt hnusna... 😝 len som nevedela,ze to bude notebook. som si myslela,ze dievca take nebude chciet,ale spojila to aj so synovymi narodkami a to mi zamlcala 😠 😀

mrka2
28. aug 2011

@jakelina ja uz ani zavrety ani nijaky iny. 😝

jakelina
28. aug 2011

@mrka2 děkuju 😉

zdenallicka
28. aug 2011

Krásné dorty, holky.🙂 Já jsem byla z těch veder na nervy, všechno mi teklo, topilo se to, nedaly se mi dělat postavičky - kulička se mi roztékalam nedržela tvar.. Nakonec jsem musela šmoulinku i slona vyřezat..🙂 No a tady jsou dortíky..🙂
Ten první je sourozenecký a druhý je Harley Davidson...

jakelina
28. aug 2011

@zdenallicka jsou krásné

zdenallicka
28. aug 2011

A dotaz - jak byste udělaly tento dort? Mám objednávku a jsem v koncích... Půjčila jsem si od neteře panenku, že si odliju obličej a podle toho to pak vytvaruju, ale nevím nevím..:p

zdenallicka
28. aug 2011

@jakelina Díky..🙂 Ten HD mi dal teda zabrat..😝

bzucinka2
28. aug 2011

@mrka2 tak parada, ja sa vzdy pytam co to ma byt dopredu, tento tyzden ma bude cakat traktor 😝
@jakelina krasna 🙂
@zdenallicka suprove 🙂
@zdenallicka a aka ma byt velka? keby slo o malinku tak ja som robila lienky z babatka 😉

zdenallicka
28. aug 2011

No, ona má být takhle velká.. :( A já ani miminko nemám.. Podle mě má aspoň 40cm.. Ten list vypadá veliký...

mia1111
28. aug 2011

@jakelina - odpadáááááávam, krásna tortička 😵 😵 😵 . Ty máš zajtra narodeniny? Tak prajem všetko najlepšie 😵 😵 😵

mia1111
28. aug 2011

@mrka2 - tak notebook by som nezvládla ani za nič... Si šikulka, klobúk dole 🙂 .

jakelina
28. aug 2011

@mia1111 děkuju za přání, ano mám zítra narozeniny a věk raději tajím 😒 😠 😀

mia1111
28. aug 2011

@mariann2 - perfektné 😉
@79zuzana - jéééj, veľmi pekné torty, tá ružová je super 😉
@lusil2005 - no mne sa "prsaté" torty až doteraz nejak moc nepáčili, lebo tie odhalené bradavky ma nejak neuchvátili, ale táto tvoja je super, ukladám pre inšpiráciu, lebo je sexi a krásne urobená 😉
@tica - super, nádherná lienka 😉
@anibas - kráááásne tortičky, tá s bocianikom je neskutočne pekná 😵

mia1111
28. aug 2011

@jakelina - vek nie je dôležitý, keď si budeš hovoriť, že máš stále 20, tak budeš mať 20 a basta 😀 . Ukladám si Tvoju tortičku, je krásna... ja mám rada jednoduché zdobenie, Tvoja torta ma uchvátila... skúsim dakedy urobiť niečo podobné, ak Ti to nevadí 😉 ...

mia1111
28. aug 2011

@jakelina - tak aspoň virtuálne Ti posielam k narodeninkám kúsok Tiramisu, čo som večer robila 😉. Happy Birthday to You 😵

jakelina
28. aug 2011

@mia1111 to je od tebe milé. Děkuju a vypadá to fakt lákavě. Dala bych si . 😉 Já se na dvacet i cítím, jinak bychom si ve čtyřiceti letech nepořídili miminko. 😀
A dortík si klidně ulož, já jsem ho taky dělala podle dortu, co jsem našla na internetu a zaujal mě.

vlada111
28. aug 2011

@anibas toho bociana milujem, aj ja sa na takého chystám o dva mesiace. Snáď sa mi podarí ako tebe 😉

zdenallicka
28. aug 2011

@jakelina Všechno dobré..🙂

vlada111
28. aug 2011

@jakelina takéto niečo som včera obdivovala na nete. Je krásna.

vlada111
28. aug 2011

@jakelina a skoro som zabudla, všetko najlepšie, nech ti to pečie 😀