Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
9. sep 2011

@mizulienka ja uz ju mam veru dlho ale pouzila som to len raz. z MMF mi to neslo resp. nemam nato nervy iba so sugarveilom som skusala

mizulienka
9. sep 2011

@dm1 jeej dani ty si myslela tu cellshapes? ja som myslela, ze myslis, ten ornament 😕 mne dnes uz nacisto sibe,budem rada, ked si tu tortu zajtra odnesu...teda, ked ju dokoncim.

@ikula2 nie, nemame, mame iba "moja samoska" obchod a tam to nemaju.

eliska22
9. sep 2011

baby ja som tú svadobnú tortu nakoniec úplne preplácala a domrvila ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ vôbec sa mi nepáči....mala byť s tými ľaliami taká jednoduchá, ale ľalie neprežili prenos a rozpadli sa ☹ ☹ ☹ ☹ rozhodla som sa, že svadobné už nerobím, len pre detičky.......

mizulienka
9. sep 2011

@eliska22 urcite je pekna, daj foto 🙂 mne sa tiez dneska vobec nedari, uz sa bojim vecera, ked budem potahovat, ze co to bude 😕

katulkaaaaaa
9. sep 2011

@kiya davam aj nedavam zltka,je to rovnako dobre aj bez neho 🙂
@yamahafazer nadhera!!!!
@matatara nadherne 🙂

eliska22
9. sep 2011

@mizulienka no odfotila som ju, segra bola kuknúť a nahovorila ma nech tam dám mašľu, tak mi ju aj urobila - ona je kvetinárka 😝 tak dávam foto s mašľou a bez mašle 😅 torta je preto celá marhuľková, lebo taká bola požiadavka....neviem, či mám ešte dorobiť kvety, kočky poraďte, lebo mne je do plaču ☹ teraz kukám, že s tou mašľou to na fotke vyzerá divne 😖 v skutočnosti je to také iné 😅 krajšie 😕

katulkaaaaaa
9. sep 2011

pre maleho hasica 🙂

katulkaaaaaa
9. sep 2011

na stretavku zo skoly po 30 rokoch 🙂

katulkaaaaaa
9. sep 2011

@eliska22 ja neviem mne sa viac paci bez masle,podla mna je tam kvietkov dost je krasna 🙂

mizulienka
9. sep 2011

@katulkaaaaaa moj Misko tuka do obrazovky a ze mamina hasicske auto, paradne sa ti podarilo 🙂
@eliska22 mne sa paci, co je na nej zle...asi viac bez tej masle,ale to aj fotka moze ukazat inac, ako v skutocti.

katulkaaaaaa
9. sep 2011

@mizulienka dakujem ze pozdravujem Miska 🙂 mne sa praveze vobec nepacilo,sa mi zdalo nizske aj ked som robila az zo 4 platov,nabuduce spravim inu kabinu 😀
dnes som dostala tringelt 4eura navyse,ako to potesi 😝

mia1111
9. sep 2011

@eliska22 - aj mne sa viac páči bez mašle a už by som tam nič ani nedávala - je krááááásna 😉

broucek2
9. sep 2011

@eliska22 mně osobně se víc líbí bez mašle - jinak příjemná barva

monika76
9. sep 2011

@ikula2 ďakujem 🙂

kiya
9. sep 2011

@reruna @dm1
to uz nezistim, obal som vysmarila, akcna... ale urcite mate pravdu, ze to nebude original...kupovala som to v normalnej kuchynke, ktora je u nas uz 105 rokov na tom istom mieste 🙂 ale zmiatol ma presne ten obal, taky farebny, to oni fakt okopcia aj obal dokonca aj na takej hluposti ako su kostice na modelovanie?? tak mne sa nestihnu zlomit, leda, ze by sa mi vecer podaril potah a ja by som chytila vasen na pecenie a zdobenie tort... ale to mne nehrozi....🙂 ako som uz pisala asi zostanu dcerke na plastelinu... ale baby ja vam tohoto konicka tak zavidim... vase torty su setky take krasne....

kiya
9. sep 2011

@katulkaaaaaa je uuzasny.. dokonca aj muz povedal, a to on cokoladovy nemusi 🙂 dakujem... idem plnit 🙂 do vecera bude tuhnut a potom skusim potiahnut, len neviem ci si neskocim kupit aj cokoladu na polevu ak sa mi nepodari potah 🙂

anjelicek26
9. sep 2011

@mizulienka - mascarpone nemozes dat do mraznicky, inak ti to zrazi cely krem 🤐

mizulienka
9. sep 2011

@anjelicek26 tak a zahada vyriesena,ja som si myslela, ze to je tym mascarpone rozmrazenym 😠

mizulienka
9. sep 2011

baby urobila som novy zaklad, mate uz niektora skusenost s tym, ze nestal celu noc v chldnicke, ale ze ste ho slahali skor?

katulkaaaaaa
9. sep 2011

@mizulienka luci aky krem?

mizulienka
9. sep 2011

@katulkaaaaaa slahacka, biela coko a do toho budem pridavat to mascarpone...ale ci ten zaklad slahacka coko vyslaham aj skor ako tych 24 hodin

katulkaaaaaa
9. sep 2011

@mizulienka to je vlastne ako ja robim falosni parizsky....slahacka s cukrom ,coko,cera....ja som predtym cakala cca 12 hodin teraz spravim zaklad a za dve hodky vyslaham s maslom,a nevidim ziaden rozdiel,tak si myslim ze v pohode mozes...to sa trapis s tou svadobnou?

mizulienka
9. sep 2011

@katulkaaaaaa ani mi nehovor, musim si dat troska prestavku, idem s detvakmi von, lebo fakt sa mi nic nedari...co chytim pokazim...hrozim sa vecera, co to bude 😕 😨

katulkaaaaaa
9. sep 2011

@mizulienka chod sa troska odreagovat,neboj ti to zvladnes,len si treba trosku prevetrat hlavu 😉

pipka
9. sep 2011

@eliska22 mne sa zda bez tej masle krajsia 😵 a vobec nemusis byt nespokojna, je naadhernaaaa 😎

bzucinka2
9. sep 2011

@matatara krasny vysledok 🙂
@yamahafazer paradne 🙂
@lusil2005 to som rada 🙂
@monika76 ta je uzasne vesela, krasnucka 🙂

bzucinka2
9. sep 2011

@katulkaaaaaa super 🙂
@eliska22 tiez sa pripajam k nazorom, ze je uplne v pohode ta torta a tiez bez masle , hoci foto mozno skresluje 🙂 neviem co stresujes 🙂

mrka2
9. sep 2011

@eliska22 krasna, ja by som maslu nedavala, je krasna aj bez nej 😉
@katulkaaaaaa super torty! 😵

vlada111
9. sep 2011

@dm1 fúha, už som na ňu zvedavá. Ja robím tú svadobnú nakoniec takú, že prvé a tretie sú rovnaké s stredné je najvyššie, tak dúfam, že zámer bude ok 🙂

dadka212
9. sep 2011

@eliska22 podla mňa je krásna, ale bez mašle 😉

@katulkaaaaaa krásne tortičky 🙂