Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
14. okt 2011

@katy1979 no tak to aj ja...prípadne si tú tortu nechám, je čokoládová také lúbime 😀

alenv
14. okt 2011

@pristela tak to nevím byla to nějaká z Kauflandu.. a obal už je v popelnici 😀 no když jsem na to sahala tak to uplně ledové nebylo to je fakt ☹ ale to jsem nevěděla.. jinak ztužovače jsem tam dala hned podle návodu na balíčku.. holky to je věda 😀

vlada111
14. okt 2011

@dm1 @kalkulkaaaaaa prepáčte kočky, ale ja s vašim plánom nesúhlasím. Treba si určite vypýtať toľko koľko vyšla, pri tortách sa ťažko plánuje cena na knapp. Až potom, čo by sa začali ohrádzať by som dala kompromisnú cenu, nie 25 EUR. Ja by som sa nebála, treba to skúsiť a netreba sklopiť uši 😉

79zuzana
14. okt 2011

dievcata, vecer som rozpustila v pol litry slahacky (47%) 250 gramov lidlovej cokolady, dnes som to chcela mixovat, ale to bolo take huste, ze sa to takmer dalo krajat, tak som to len akoze 10 sekund mixovala, nechcel mi krutit mixer 😀 😀 😀 a horko tazko natrela na tortu.Bolo to take huste,ze sa ani nedalo natierat,normalne mi to tahalo korpus.Tak som to len tak jemne ukladala na tortu a jemnucko roztahovala dokoola. To je normalne? to ma takto fungovat? este som taku slahacku nerobila 😲

vlada111
14. okt 2011

@dadka212 no ja by som si nikdy nedala takú predlohu ako je tá zelená. Ty si sa toho zhostila vynikajúco, urobila si ju jednoduchú, čistú, elegantnú. Môžeš byť spokojná 😉

dadka212
14. okt 2011

@vlada111 ďakujem Vladi si zlatá, mne sa tiež nepáči tá zelená...to nie je môj šialok kávy ani to čo som ja urobila sa mi nejako nepáči, ale tak proti gustu...

yamahafazer
14. okt 2011

moje dnesne

reruna
14. okt 2011

@79zuzana a jakou jsi měla šlehačku?

lucula73
14. okt 2011

dievčatá prosím vás,ak zmiešam mmf so smartflexom,pojde mi to ofarbiť na červeno?alebo to radšej nemám miešať...potrebujem na lienku červenú 😉 .mám gelovku aj práškovú...
ďakujem za radu 🙂

vlada111
14. okt 2011

@dadka212 toto mám šťastie, že torty robím len pre známych a tí to nechávajú na mňa 😉

dadka212
14. okt 2011

@vlada111 no toto je pani ktorú mi dohodil kamarát....
@lucula73 niektoré miešajú ja som mmf miešala len s pdt a to som nechala biele...

yamahafazer
14. okt 2011

@pristela tak ta je uplne perfektna si strasne sikovna ty vies nadherne malovat a tie krasne farby no myslim,ze pani bude nadsena
ja uz musim tiez skusit to malovanie niekedy a malujes iba cisto na hmotu?

yamahafazer
14. okt 2011

@dm1 no dufam,ze sa najdu niake priestory uz by som rada isla na niaky cukrarsky zraz a hlavne na kvietky chcem vidiet ako sa robia na drotikoch.Len este zalezi od datumu a potom aby sme boli zdravy lebo toto pocasie je otras mala je soplava a uz aj mna to chyta 😠

dm1
14. okt 2011

@vlada111 ved ja viem ze sa neda presne odhadnut ja som predtym pisala ze zalezi ked mi niekto napise ze chce DO 25 eur tak mu nemozem dat viac lebo chce za max.25 eur proste maju taky rozpocet. vtedy radsej robim mensiu aby som to nepresvihla a ak sa stane moja chyba. Ak sa bavime o torte cca. okolo 25 tak tam samozrejme kludne zapocitam ak vyjde viac ale vacsinou sa trafim +/- 0,5kg a tak aj ratam. Ono to ma clovek uz v oku a skoro vzdy sa trafim tak aby som nepresvihla. Ked ozaj netusim kolko bude pri 3D tortach vazit tak tam na to upozornim ze to moze lietaj aj kilo hore dole ale vacsinou rovno nadsadim mierne odhad vahy aby som mala rezervu. Ono nemozem chciet od niekoho aby zaplatil zrazu o 20% viac ako sme sa dohodli. Na zaciatku som hovorila ze netusim kolko to bude vazit napr. tu poslednu obr tortu na zaciatku som jej povedala ze nech s tym rata ze to este neviem odhadnut ze moze mat isto cez 10 mozno aj 12kg a nakoniec mala 14kg a v pohode to zobrala lebo som ju upozornila ze fakt netusim a moze mat ovela viac. Na zaciatku som ozaj nemala sajnu a 2 torty som jednej naraz robila a dokopy som presvihla vahu cez 3kg no to jej nemozem nechat predsa zaplatit o 700Sk viac ako sme sa dohodli nie 😕 ved to je strasne moc penazi. Len som jej povedala ako sa veci maju a ze nabuduce to nebude za tu cenu ze som to prestrelila neodhadla

dm1
14. okt 2011

@yamahafazer ona to chce dat na vikend 25-26.11 ale chce nedelu a to ja nemozem 😝 . Tak treba lobovat za sobotu 😎 . No len som zvedava kto sa podujme predvadzat ci ona niekoho zozenie alebo ako

79zuzana
14. okt 2011

@reruna to bola 47% slahacka... vola sa to Double fresh cream 😉 🙂 🙂

vlada111
14. okt 2011

@dm1 ja to chápem, ale niekto je otvorený debate a netreba sa hneď zľaknúť a pýtať tých 25 EUR. Povedala by som otvorene ako sa veci majú a povedala by som koľko stojí táto pre nich a uvidela by som reakcie. Až potom by som ponúkla kompromis 😉

reruna
14. okt 2011

@79zuzana aha, tak to potom asi bylo proto takové husté, já normálně používám max těch 33%

mrka2
14. okt 2011

@dadka212 krasna. no ja milujem take vymyslacky... 😠 ja mam tiez jednu taku vymyslacku zakaznicku,ale to keby si videla... no sa ti rozum zastavi 😝 pekne si to vymyslela, tak isto sa jej bude pacit 🙂

katy1979
14. okt 2011

@79zuzana bud menej percentnu slahacku alebo menej cokolady.

79zuzana
14. okt 2011

@reruna @katy1979 dakujem... nabuduce asi dam menej cokolady ;) alebo menej percentnu slahacku

dadka212
14. okt 2011

@mrka2 keby nebola od dobrého kamaráta tak kašlem na ňu, nemám rada ak niekto takto vymýšla, čo všetko sa mu nepáči...potom sa aj bojím tú tortu odovzdať...

yamahafazer
14. okt 2011

@dm1 no to by mne vyhovovalo zatial len neviem este ci nebude mat nase krsniatko oslavu prvych narodenin lebo ten ma 21 a svagrina este presne nevie kedy mu to spravi.Inak zatial mne je jedno co sobota alebo nedela,ale ked tebe radsej sobota tak aj ja sa dam na sobotu.To by sa tam zislo par dobrych bab co vie robit krasne kvietky.Lebo inak sa mi tam ani neoplati ist ja len hlavne kvoli tym kvetom.

katy1979
14. okt 2011

@dadka212 este si pre nu teta nebola? mne by z toho bolo pol dna zle a okusala by som si vsetky nechty

dadka212
14. okt 2011

@katy1979 ešte nebola...mala prísť okolo 14-tej tak dúfam, príde...

dm1
14. okt 2011

@vlada111 ved jasne kazda ako jej vyhovuje robi 😉 . Len ja som taka svacnuta aj mm mi stale nadava aj teraz mi vyslo tato torta nieco cez 14,5kg a ja som to zaokruhlila nadol o 3 eur dole na celu sumu 😝 . Aj ked som robila prvu cokotortu a zlu cokohmotu som mala aj to popraskalo pri spodu tak som im povedala ze kvoli tomu 1kg dole z ceny ale on povedal ze neee v ziadnom pripade este aj tringelt nechal. Ja sa bojim pytat viac skor to nechavam na nich ze poviem ako sa veci maju a nech sami zvazia...

vlada111
14. okt 2011

@dm1 presne tak, vy ste kočky veľmi dobré, až moc a ľudia to väčšinou ani neocenia ☹

alenv
14. okt 2011

@mizulienka
@dm1
@katy1979
@lusil2005
@reruna holky díky moc..dala jsem to do toho mrazáku.. máme velikej a hodně mrazí, tak to za chvilku bylo až tuhý dala jsem to pak ještě do ledničky, začla ted šlehat a povedlo se 🙂 krásná konzistence, super.. díky díky

dm1
14. okt 2011

@vlada111 asi mas pravdu aj mm mi to stale hovori 😝

tu je moj nocno-ranny vytvor 😅 . Pre poriadok uvadzam ze TO NIE JE MOJ NAPAD je na zelanie podla foto. Zial ich je na nete tolko ze netusim kto to vymyslel 🤐

mizulienka
14. okt 2011

pridavam moju dnesnu 🙂