Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
6. nov 2011

@broucek2 jasné, ja som sa tiež inšpirovala 😉

lusil2005
6. nov 2011

@katy1979 juj teta, ved to je lahkô! na cibulke opecies kuracie maso - ja davam stehna ale mozes dat hocijake, poprasis sladkou paprikou a podlejes vodou. dusis tak 40 minut, a potom pridas zatrepku z hladkej muky, kyslej a slahackovej smotany. nechas zovriet a hotofka.

katy1979
6. nov 2011

@lusil2005 ja som to nikdy nerobila takze ja netusim ale toto si aj zapamatam. dakujem. budem musiet vyskusat.

vera_vila
6. nov 2011

Holky, prosím, pomůžete? Někde tu byl odkaz na úplně úžasný návod na růžičky a já ten odkaz nemůžu najít ☹ Nebyl to z jednotlivých lístků, ale z vykrajovátek ve tvaru kytičky... Děkuji za nasměrování...

V.

mizulienka
7. nov 2011

@vlada111 uplne nadherne su obidve, ten bocian je uplne premakany 🙂
@daducha prekrasne vsetky, ta s maslou je krasna, mozu lutovat, ze pre nu neboli

yamahafazer
7. nov 2011

@dm1 a ty sa nepodpisujes na torty?tak by si toho chlapa aspon skor presvedcila,ze je tvoja ja som sa zo zaciatku nepodpisovala,ale som zacala
@vlada111 tie su krasne
@lusil2005 prosim das mi stranku na ten bailaci papier co ste objednavali ?dakujem 🙂
inak si sikula teda stihnut tortu loptu upiect aby aj drzala by som sa bala keby som ju nemala aspon jeden den zachladenu
@daducha krasne a teda tie malinke torticky ani mne by sa veru robit nechcelo raz co som robila len malinku trojposchodku a to teda bola babracka

yamahafazer
7. nov 2011

ja uz po obchodoch ani nepozeram lebo zas by som nieco zbadala a zas by som to chcela tak racej nic nekupujem lebo ja by som vsetko chcela 😀
inak moja mala je taka pomocnicka sme vcera spolu piekli bublaninu mi vykostkovavala ceresne a aj cesto miesala ja jej uz nechavam vsetko robit a sme hovorili,ze ked bude velka budeme spolu torty piect 😀
moja je zvyknuta na to,ze spolu pecieme ona mi miesa co jej dam aj mi vie formy vymastit a modeluje si a vykrajuje takze sa zabavi to som zas rada,ze sa o vsetko zaujima ,ze vsetko by mi chcela pomahat len ma zacne jedovat ked mi zacne jest potahovku to jej nechcem dovolit

evelin116
7. nov 2011

@vlada111 co pridavas do marcipanu aby bol taky bielucky? je to marcipan vsak?

zlatat
7. nov 2011

@vera_vila niekde na TOM som ho videla, pohrab sa tam medzi postupmi

Ozaj holky a čo s tým pravým marcipánom ?

zlatat
7. nov 2011

@vlada111 úúžasné tortičky - tá bocianová sa mi strašne páči

zlatat
7. nov 2011

@dm1 tieto valčeky mám a sú skveléééé

zlatat
7. nov 2011

@mizulienka tú poslednú krajku mám a moc ju nepoužívam - len na 1 tortu som ju dala

mizulienka
7. nov 2011

@zlatat no vidis a ja sa za nimi tak plasim...toniekedy tak je, ze niecovelmi chces a ked to mas, tak potom nic 😠
keby som nemala narodky, tak by som si ju asi nekupila aj ked sa mi strasne pacia tie krajky, ale zasa na druhej strane,nemam asi tolko toriet pre dospelych, ci ju vobec vyuzijem 😕

mizulienka
7. nov 2011

@zlatat sa ti zda, ze je prilis vysoka, da sa dat okolo torty v pohode?

zlatat
7. nov 2011

@mizulienka na tejto torte ju mám - http://bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk/album/bezl... možno, keby bola bielej farby ako poťahovka, tak by to vyzeralo lepšie - ťažko povedať. Kamoške sa torta moc páčila, ja som s ňou veľmi nebola spokojná

janulkamartinko
7. nov 2011

@lussy23 v tej rucke je obaleny drotik 🙂

@mia114 dakujem 🙂

lamps
7. nov 2011

@vlada111 Vladi, tie sú nádherné 😅 😅 😅 😅 , normálne mám z nich lepšiu náladu, úplne super 😅 😅 😅 😅

sofi07
7. nov 2011

ahojte, som mala minuly tyzden 3 torty, dost zaberak teraz pre mna, plus este ked mam choru Anetku a este aj okolo stavby musim behat. vsetky boli pre muzovu rodinu. z tej detskej som sa dost vytesovala, reakcia vsak bola dost vlazna ☹ . myslim, ze sa im zdala asi draha. mala skoro 7 kg zobrala som 40 eur. nedavno som im robila jednoduchu svadobnu za 25 eur, tak asi cakali rovnaku cenu.

reruna
7. nov 2011

@sofi07 a foto? a nebyli jste dohodnutí předem na té dětské - jak bude velká a že bude tentokrát dražší? vždyť jsi jim to dala za polovic skoro, co bys normálně dostala.... ani tak se jim to nelíbilo?
@vlada111 teda ty jsou krásné! tam není nikde žádná chyba, nádherně potáhlé🙂
@evelin116 myslím, že@ vlada111 nepoužívá marcipán, ale smartflex, ten je krásně bílý

sofi07
7. nov 2011

a este fotky..

sofi07
7. nov 2011

@reruna oni nepovedali, ze sa im nepacilo alebo ze neboli spokojni, ale som to vycitila...len take strohe reakcie....ked brali povedali, ze krasna a potom do mailu, ze torta "bola vyborna, dakujeme".predtym mi poslali 3-riadkovy mail plus este aj volali.nic, kaslat na to, len ma to tak zamrzelo ☹

dadka212
7. nov 2011

@vlada111 prekrásne torty, že waaau 😵

dadka212
7. nov 2011

@sofi07 sú prekrásne, tiež sa mi zdajú niekedy tie reakcie také zvláštne...hlavne keď poviem cenu 😝

lusil2005
7. nov 2011

@yamahafazer a to tam bola jogurtovo - slahackova plnka! nic pevne maslove... 😀 ale lopta tuhla v mraznicke.

lusil2005
7. nov 2011

@zlatat prosim ta posli mi do ip adresu, dnes idem na postu tak ti ho rovno poslem...

broucek2
7. nov 2011

@vera_vila viděla jsem ho i youtube, ale to asi teď nenajdu

eliska22
7. nov 2011

@vlada111 nádhera 😵 😵 😵 😵 tá s tým bocianom sa mi hrozne páči - uložila som si na inšpiráciu 😉

mrka2
7. nov 2011

@vlada111 tie su uplne nadherne, krasne!!!
@daducha uzasne, skoda,ze si po nu neprisli, stale som pevne dufala 😒 ,ale aspon ste si pochutili. vies co, ja som tiez nikdy nejedla moje torty,ale raz mi svagrina doniesla na kostovku,lebo som ju urobila velku a normalne,ze mnam,aka dobra 😀 😀 😀

@sofi07 krasne, obdivujem ta,ze este s takym bruskom sa ti chce...mne sa uz daavno nechce,ale tiez pre rodinu este peciem a tie reakcie.. 😠 😠 😠 uz to beru ako samozrejmost. skor by sa cudovali,keby som ziadnu tortu neupiekla 😝 😔 a samozrejme zadarmo - ako dar. a ani jeej, dakujem. 😝 no mozno dakujem,ale tiez tak vlazne.. 🙄 a tiez ma to dost mrzi. u cudzich som zvyknuta,ze nevzdychaju nad mojimi tortami,ale tak pri rodine ta to predsa len mrzi 😔

lusil2005
7. nov 2011

@mrka2 ono vacsinou je to JEEEEJ dolezitejsie ako to "dakujem" ze? 😅 to poznam! Mna vcera strasne potesil ten co si prisiel pre tortu, a paradoxne to bola ta rychla lopta s ktorou som moc nebola spokojna. Strasne ju vychvalil, este aj na FB potom pisal ze krajsiu nazivo este nevidel a lepsiu nejedol (asi toho moc nevidel ze? 😀 ) no ale potesilo ma to velmi. a pridali sa tam dalsi dvaja CHLAPI co mali odomna torty a tiez ma vychvalili. tak som tu chodila vecer po byte a narazala som do stien ako som mala vysoko dvihnuty nos 😀

dadka212
7. nov 2011

Mne včera povedali, že tá torta je úplne úžasná, hotové umelecké dielo 😵 to velmi poteší, hlavne, keď sa mne nepáčila 😅