Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
9. nov 2011

@lamps myslím, že to vôbec nebude vadiť 😉

mariann2
9. nov 2011

@mia114 čo tak urobiť vežičky zo zmrzlinových kornútkov?

mizulienka
9. nov 2011

@mia114 viem, ze baby robia vezicky na hrad z kornutku od zmrzliny, len rozmyslam, ci ti nebude kornutok velky, ked mas hrad len 11x11cm 😒

mariann2
9. nov 2011

@mizulienka veď môže dať len časť kornútka, nie celý, nie?

mizulienka
9. nov 2011

@mariann2 rozmyslame rovnako 🙂

adka_praha
9. nov 2011

a mohli by ste mi este poradit, odkial objednavate? kde je to cenovo navyhodnejsie? 😕 velmi pekne dakujem... strasne ste zlate, hlavne na cloveka, co sa vam tu len sem tam privtrie... 😅 😵

dadka212
9. nov 2011

@adka_praha myslíš PDT? ja objednávam z cukrarskepotreby.eu aj poštovné má fajn
ak potrebujem rýchlo tak z peceniehrou.sk to mám na druhý deň doma kuriérom poštou už neposielajú

adka_praha
9. nov 2011

@dadka212 viem, ze peceniehrou su ultra rychly, par krat som si objednavala od nich... 🙂 a to PDT neni teda nejake moc tuhe? to len to druhe PDcosi? 🙂 chcem si odrazu kupit vacsie mnozstvo, sa aj vacsinou oplati cenovo viac, ako po kile objednavat a cosi by to malo vydrzat (?) a nechce sa mi objednavat vzdy do rychla hmotu, ked mi pojde nejaka torta- co je posledny mesiac akosi ze 0 bodov- okrem tej pre svagra... ☹

dadka212
9. nov 2011

@adka_praha ja dávam do mikrovlnky a pohodička 😉 všetky hmoty dávam nahriať, či WI, PDT. PDTŠ, SFV...ja sa s tým jedovať nebudem, akurát keď bolo vonku 35 stupňov netrebalo dávať nahriať 😀

adka_praha
9. nov 2011

@dadka212 😀 jaaaj jasne, skvele... 😵 no ked bolo vonku 35 tak mi nedrzalo nic, okrem tej hlupej cukrikovej... 😅 chceli v lete stojacu vilu a hmmm, hold smola teta, jedine tak ked si z dreva vystruhate... 😅 nakoniec chceli kitty... 😅

cestovatelkaandrea
9. nov 2011

tak baby na december som dostala prvu zakazku na tortu. budem robit piratsku tortu. pred tym sebe na narodky dve a pre drobcovu kamaratku Kitty macku. uz sa tesim.
Takto by mala vyzerat ta piratska torta

dm1
9. nov 2011

@cestovatelkaandrea ta je super to by ma bavilo 😵

dadka212
9. nov 2011

@dm1 ozi dík za recept na piškótu 😵

erika107
9. nov 2011

chcela by som sa opytat ci uz niektora robila hallo kitty torticku a mala len 1,5 kg. mala by byt takato... je to mozne aj taku malu urobit...a z kolkych vajicok by ste robili korpus? dakujem

anibas
9. nov 2011

@lamps určite sa podobá - zlatunká je, len trošku zmenši nosík 😉

anibas
9. nov 2011

@lamps ja som raz robila Zvonilku a nemala topánky - som musela narýchlo dorábať 😀 😀 😀

anibas
9. nov 2011

@cestovatelkaandrea veľmi pekná je- potom nezabudni pridať tvoj originál 🙂 🙂

anibas
9. nov 2011

@erika107 1,5 kg môže byť akurát hlavička bez telíčka 😀 😀 😀 to ani pekne nevyrežeš - ani nepotiahneš - ak robím zo 6 vajec na celý plech - rozrežem na 4 štvorce a 3x plním - tak váži cca 1,4 kg 😉

erika107
9. nov 2011

Ja som jej hovorila ze najmensiu tak 2,5-3 kg viem vykuzlit taku Kittinku ... bola by velka ako plech

lussy23
9. nov 2011

@mia114 krásne muffinky. To sú tam šarkany?
@chita - krásne @bzucinka2 - nádherné

lussy23
9. nov 2011

@dadka212 . parádna @katulkaaaaaa - krásne
@tamichloe - úžasne potiahnuté na prvú

zivika
9. nov 2011

@janulkamartinko na zaciatok skusim len nejake kvietocky a abecedu, uvidim ako mi to pojde 🙂 skusim teda tie kvietky z toho smarflexu, marcipanom len potiahnem...dakujem za rady 😉

lussy23
9. nov 2011

@adka_praha - krásna @lamps krásna víla a podobá sa.

jakelina
9. nov 2011

@erika107 já jsem na sobotu dělala tady tu a vážila 3 kila. Bylo to z 12 vajíček, tak jedině z 6 a udělat ji nižší. Já jsem měla na sobě tři pláty. Kdybys dala jenom dva pláty a vyřezala jenom pidi kittinku nebo se s nimi domluv jenom na hlavu.

lamps
9. nov 2011

@anibas 😀 ďakujem, ja som na ňu pozerala a nevedela som prísť na to, čo mi na nej nesedí. Už podstúpila plastiku - noštek som jej zmenšila, ale topánky jej obúvať už nebudem, položím ich na tortu vedľa nej, akože si vetrá nohy 😀. Dve z mojich štyroch ratolestí majú hnačky, tak to tu mám dosť kruté 😝.

dadka212
9. nov 2011

@erika107 ja som robila takúto a mala presne 1,9kg piekla som 2 pláty z 3 vajec, tie som rozrezala na polovicu a dala som na seba 3, ten štvrtý som použila na potretie toriet...

benjik
9. nov 2011

Holky,kdo to nemáte daleko do Štětí, tak čongové nad tescem mají ty vypichovače a naznačovače v sadách od 39,-
Jiank všem ahoj,my jsme konečně přestěhovaný a od víkendu mám i zprovozněnou troubu,takže se brzo k vám zase přidám.

mrka2
9. nov 2011

@lamps super krasna je. mozno trosku mensi nos by som jej dala 😅 ale jasne,ze sa podoba. 😉

mrka2
9. nov 2011

@benjik ahoj, vitaj naspat 🙂

benjik
9. nov 2011

@mrka2 díky