Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
27. nov 2011

@vecernicci naaaadhernyyy 😵

vecernicci
27. nov 2011

@zuba
@pipka děkuji děvčátka 😵 😵

alenv
27. nov 2011

@vecernicci no teda krása krása

alenv
27. nov 2011

@lusil2005 ty bláho.. jak to zvládáš, dvě dětičky jedno uplně prtavounký a ještě celou noc pečeš 😕 😕 😕 😕 dá se potom fungovat? Já bych měla vše uplně rozhozené..dort je užasný

dada2007
27. nov 2011

..............baby, ja vám strašne mooooooooooc ďakujem za všetky lajky!!!!!!!!!!!!!! cmúúúúúúk 😵

miciatko
27. nov 2011

@vecernicci nadherne

mia114
27. nov 2011

ahojte
moja dnesna torticka, chceli taku ako som uz robila, len trosku som ju zmenila.

bzucinka2
27. nov 2011

@yamahafazer u nas sme aj vyrabali a nie len pozerali a to da asi najviac 🙂
ale tak kazdy si zorganizuje ako chce, niekto chce skor zarobit, iny naucit 🙂

@vecernicci ty si uz macherka profi medovnickarka 🙂

mia1111
27. nov 2011

@vecernicci - ja odpadnem, náááádherné svietniky 😵 😵 😵 , škoda že nebývaš bližšie, hneď by som si u Teba jeden zajednala....

jakelina
27. nov 2011

Celý víkend jsem tady nebyla, dortů přibylo fakt hodně a samá nádhera a krásné perníky taky.
Já jsem dělala jenom jeden ovocný a dnes dopoledne jsem stříhala výzdobu do oken. 😀 😀
Naštěstí teď nikdo moc dort nechce, jenom na čtvrtek mám malinký čokoládový. Začnu už péct cukroví na vánoce, takové ty druhy, co se musí odležet.

reruna
27. nov 2011

@jakelina krásná výzdoba a dortík mňam🙂
Všem moc děkuju za liky 🙂

mizulienka
27. nov 2011

baby prvy krat robim obdlznikovu tortu...budem vecer potahovat, mam si nanieco dat pozor?

ked plnite tortu, ako davate jednotlive platy na seba? lebo ja som ich prenasala tak, ze som podchytila cez stredok a nejak pridrziavala konce,a le aj tak sa mi na niektorych miestach natrhol 😠 mate na to nejake finticky?

reruna
27. nov 2011

@lusil2005 já se ti divím, že takovou zakázku vezmeš, dvě děti, z toho jedno takhle malinké - já když si vzpomenu, jak jsem vstávala každé 2 hodiny na kojení, tak ještě dělat přes noc dort, tak jsem mrtvá a ty ještě takovou nádheru, ty jsi fakt supermanka 😅

mizulienka
27. nov 2011

@jakelina ta ovocna vyzera mnam 🙂 a vyzdoba super, si mala nejake sablony?

jakelina
27. nov 2011

@mizulienka našla jsem si to na internetu, dělala jsem stejnou i vloni. 😉 Ovocná byla s krémem s mascarpone, tak mňam.

lucula73
27. nov 2011

@mizulienka ahoj,ešte som sa chcela spýtať,aký korpus sa hodí k tomu kremu,čo si včera hodila ten orechový? 😉
určite ho vyskúšam,mm bude mať narodky zanedlho,rozmýšľam aký korpus 😕

mizulienka
27. nov 2011

@lucula73 ja som robila obycajny vanilkovy...ale podla mna ja coko by sa k tomu hodil @lamps spominala, ze ona robi kakaovy.

vera_vila
27. nov 2011

@mizulienka Já jsem dělala obdélníkovou dvakrát a jedinou fintu, kterou jsem měla na přenášení korpusů, tak tu, že jsem si od syna půjčila podložku na modelování plastelínou (takovou umělohmotnou, pevnější) a tou jsem si ten plát nabrala, přenesla na vedlejší plech, namazala první plát a pak to tou podložkou zase nabrala a pomalu sesunula na krém... Už to používám i na kulaté korpusy...

mizulienka
27. nov 2011

@vera_vila aha super, to je dobra finticka 🙂)) dakujem.

mizulienka
27. nov 2011

@vera_vila a ako sa ti potahovala? tie kraje isli dobre?

alenv
27. nov 2011

holky na co dáváte dorty a čím obalujete ten podnos?

jakelina
27. nov 2011

@alenv na karton a obaluju papírem a celofánem.

anibas
27. nov 2011

@vecernicci neskutočne krááásny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vera_vila
27. nov 2011

@mizulienka Potahovala jsem ji jednou MMF a jednou FM a obojí se potahovalo dobře... Neměla jsem okraje úplně ostré, ale zaoblené a šlo to super (nemám formu, tak jsem pekla v pekáči). Tak ať se daří a pak se pochlub výsledkem...

vera_vila
27. nov 2011

@jakelina A karton kupuješ někde zvlášť, nebo posbíráš krabice v obchodě, nebo kde ty kartony berete?

jakelina
27. nov 2011

@vera_vila v obchodě, takové ty pevnější krabice a slepuju někdy dva na sebe.

mrka2
27. nov 2011

@anibas odoslala som ti ziadost o priatelstvo na FB,ak dovolis. bozinku, ty mas take krasne tie torty!!!! aaach 😵 😵 😵

lusil2005
27. nov 2011

@vera_vila najlepsie kartony su v obchode tie co su pod ovocim a zeleninou. oni su take tvrdene. udrzi to uplne v pohode aj 7kg torty.

lusil2005
27. nov 2011

Zienkyyyyy ocujte 😅 Ako by ste robili takuto tortu? http://www.google.sk/imgres?q=brachiosaurus&hl=...
ci rovno poslat do kelu? Ani nebudem spominat ze ma mat do dvoch kil... 😒

mima595
27. nov 2011

@lusil2005 - ak si dobre pamatam, tak nieco podobne robila sofia, ale jej sa potom zlomil v krku, tak mu dala do pusy kost, akože ma hlavu pri zemi a loví, aj chvost podopierala kamenom