Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
13. jan 2012

@ikula2 http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/7-1... mám tento set @mia1111 robila som cera farba cukor, ale nebolo to nič moc, maskovala som nedostatky kvietkami, chce to cvik

pristela
13. jan 2012

@lamps šalieš ? 😀 😀 malovanie mas super! Akurat mrkam na fb na com ju to mas polozenu? mne sa taak strasne pacia kruhove podnosy, ale kupovat ich no neviem , nikto mi to nevracia 😠 a zas kruh neobalis tak krasne , americania to maju krasne len nechapem ako to maju urobene 🙄
ja mam objednavku ale az na februar na malovanu tortu 😅 som sa tesila pokial neprisla ta spominana"perla" medzi objednavkami, takze zas len dalsi stres 🙄

lamps
13. jan 2012

@pristela ja som niekde videla, že oni potiahnu tortu a aj tú podložku pod ňou. Hrany podložky potom obtiahnu nejakou vhodnou stužkou. Neviem, či som to napísala tak, aby sa to dalo aj pochopiť.
Ja som zaviedla taký systém, že keď dávam tortu s takouto podložkou a je predpoklad, že mi ju nevrátia zarátam si ju do ceny torty.
A akú "perlu" objednávku si dostala?

pristela
13. jan 2012

@lamps jo jo pochopila som 😀
aale holka si objednala torticku na svoju 30tku, tazko vymamit od nej aku prichut, pak tvar torty, potom ze by chcela malovanu , tak som sa potesila a poslala som jej kooopec stranok s uuzasnymi tortickami aj malovanymi a ona mi odpisala ze popozerala, niektore pekne , ale nic moc podla jej gusta co by sa jej pacilo 😨 😨 😨 😨 pritom na tom flikry su neskutocne krasy!!! a ted no maluj jej tortu ☹ ☹ tak som do nej rypala ze aspon co ma rada ci kvety ci co, nakonie ze ornamenty,kruhova , ruzovo hneda kombinacia ,ale ze nech su tienovane, a aby cela torta vypadala tak aby z nej ludia padli na zadok 😕 no ale ako to urobit ked tie nadhery na nete sa jej zdali slabe ??? 😕

lamps
13. jan 2012

noooo, to poteší, keď niekto ani sám nevie, čo chce. Ale neboj ty tromfneš aj flikra 😀 a padnú na zadok nielen ľudia, ale aj ona sama. Inak nechápem z niektorých ľudí.
Doma mám tiež riadne číslo - môj najstarší synátor bude mať budúci týždeň 11 rokov a dal požiadavku na tortu so šablozubým tigrom, ktorú potom zmenil na tortu s mamutom a neandrtálcom 😀. Mňa z neho asi trafí ...

pristela
13. jan 2012

@lamps na mna uz nieco napadlo len neviem co to urobi v reale, no isto to flickr netromfne!
😀 😀 😀 😀 😀 chalan je dobryyy, tesim saaaa 😀 😀 povedz mu ze sablozuby tiger je lepsi na to som zvedava 😀 😀 😀
moj druhy bude mat zaciatkom aprila 13 rokov 😕 a tiez som zvedava aku tortu si vyberie 🙄

lamps
13. jan 2012

@pristela no ja predpokladám, že on mi ešte zmení tému torty 😀, ale fičí aj na dinosauroch, tie by som možno aj zvládla nejako vymodelovať. Len ak sa mu niečo nebude na nich pozdávať to bude riadna kritika 🙂. Mne stále nie je celkom jasné, kam chodia deti na nápady

pristela
13. jan 2012

@lamps čo deti 😀 ale keby si vedela co mne vsetko chodi po rozume 😀 v aprily /vsak kedyze inokedy 😀 /mam narodky a teda neviem, neviem 😅 😅 😅

lamps
13. jan 2012

no tak to sme na tom podobne, len ja nie som aprílová 😀, aprílový je môj manželík a ten na aprílového ani nevyzerá 😀

vera_vila
14. jan 2012

@peroli já objednávám na www.timidekor.cz (ale zrovna extra výběr tam nemají) a pak jsem objednávala na www.malatkovi.cz a na http://www.cukrar-shop.wbs.cz/

vera_vila
14. jan 2012

@peroli jo, to je jedna z těch, na které jsem se taky dívala, že bych do nich investovala... Protože dneska jsem kontury na Kitty musela malovat, jelikož jsem zaboha nemohla dosáhnout černého odstínu...

pristela
14. jan 2012

@lamps 😅 ved ani ja nevyzerám 😅 som úúúplne normálna 😅 😵

vera_vila
14. jan 2012

@alenv Tak to je bomba, jsi strašná šikula...

vera_vila
14. jan 2012

Tak děvčata, před chvílí jsem dokončila tu Kitty, ale teda moc spokojená s ní nejsem... Každopádně kontury jsou malované, protože se mi nepodařil dostatečný odstín černé... Na nožičkách mi trochu prosvítá tmavý korpus, asi jsem málo pomazala zvenku... Nejdřív vypadala, že má useknutnou hlavu, tak jsem konturu u krhu domalovala kousek dovnitř do toho spoje... Mám 2,2 kg... A hlavně jsem absolutně nebyla schopná nabarvit WI...

Jak barvíte WI gelovkama Wilton? Fialová byla modrá, světle růžová byla tělová a bordó jakási dohněda. Růžovou jsem nakonec dosáhla díky práškové malinové z drogerie a fialovou a žlutou jsem použila zbytky, co jsem měla z mléčného marcipánu. Já tomu prostě nerozumím...

mrka2
14. jan 2012

@mariann2 tie husle 😲 perfektneeee 😵 😵 😵

yamahafazer
14. jan 2012

@vera_vila ved sa ti krasne podarila,ale to nechapem tie farby ,ze ti farbia niako divno

yamahafazer
14. jan 2012

@alenv ta je perfektna uplne super 🙂 mas byt praveze spokojna
@dm1 peknucka je aj ked sa nedarilo neni poznat a kedy ides uz do prace od pondelka?a ako maly lubi sa mu v skolke?mne moju nechcu zobrat az od septembra pojde lebo tu je totalne plno vela deti neni miesto volne a ja idem od aprila do roboty
@lamps krasne sa zdokonalujes perfektna je taka bezchybna

yamahafazer
14. jan 2012

@mariann2 tie husle su dokonale

vsetky torticky su krasne co ste popridavali ja budem este len dnes piect a plnit lebo to mam az na zajtra tortu

viera6
14. jan 2012

Šikulky , ste tu tak krásne tortičky popridávali nejdem ani všetky menovať A-Z bo by stránka nestačila 🙂 ja vas tak obdivujem ako to stíhate mne sa pri mojom poklade neda skoro nič 😒
Pridávam môj košík s popraskaných platov 🙂

viera6
14. jan 2012

no a nakoniec som zistila,že je treba dat ešte jeden kvietok bo bol nepárny počet 🙂

viera6
14. jan 2012
viera6
14. jan 2012

mam otázočku? toto je moja tretia tortička potahovana MMF.. do teraz som robila s nepravým marcipánom...len MMF mi ostane také veľmi lesklé až narosene na torte a neviem prečo popritom ho vôbec ničím nepotieram 😔

alenv
14. jan 2012

@vera_vila můžeš být absolutně spokojená je nádherná

lamps
14. jan 2012

@yamahafazer 😅 ďakujem, to si naozaj myslíš, že sa zdokonaľujem? 😅

katulkaaaaaa
14. jan 2012

ahojte moja prva na narodeniny,4kg

katulkaaaaaa
14. jan 2012

druha tiez na narodky na 30tku

katulkaaaaaa
14. jan 2012

a tretia konecne decka,tie ma bavia najviac 🙂 s vlacikom Thomasom,3kg

katulkaaaaaa
14. jan 2012

@mariann2 tie husle su genialne 😕 wauuu

viera6
14. jan 2012

@katulkaaaaaa nádherne! ta druha je malovana na bokoch ?

yamahafazer
14. jan 2012

@lamps ano ved to je vidno ako ti to krasne vidno a ake su jedna krajsia ako druha

mne sa akurat slaha cesto a krem uz uvareny chladne