Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
14. jan 2012

@alenv farbou rozriedenou v troske bieleho alkoholu...a potom stetcom 😉

alenv
14. jan 2012

@martinex a maluješ i gelovkama?

martinex
14. jan 2012

@alenv iba gelovkami...

alenv
14. jan 2012

@martinex takže i ty gelovky ředíš alkoholem? a Potravinářskejma ne?

martinex
14. jan 2012

@alenv ano,riedim...a aj potravinarske som riedila alkoholom-ak teda myslis tie klasiky praskove-kovadlovi ci jak sa volaju

alenv
14. jan 2012

@martinex no já mám i potravinářské, které jsou už vodové jsem s nimi mnohem víc spokojená než s práškovejma, hlavně co se týče odstíná.. ale mám i gelovky.. díky za rady:_)

zklimekova
14. jan 2012

muffino ......- prídete na to čo to je?..nepodarilo sa mi to tak ako som chcela:(

dada2007
14. jan 2012

@zklimekova tučniaciiiiiiiiiiiiii 😵

alenv
14. jan 2012

holky máte nějaké dobré webovky, kde jsou malované dorty? Nějaké opravdu pěkné díííky

alenv
14. jan 2012

@zklimekova no jasně tučnáci 🙂

adrianai
14. jan 2012

ahojte kočky,
vy ste tu ale popridávali nádhery....nejak to tu už nestíham sledovať, tak som len narýchlo popozerala....priznám sa, že po Vianociach sa mi už ani nechcelo piecť, nejak som to prehnala pred...😝 ale tu pri vás ma to zas chytá 😀
dnes sa mi ozvala jedna známa a chcela by tortu ovocnú s kyslou smotanou - máte nejaký osvedčený recept na náplň? ja som rozmýšľala iba zmiešať šľahačku+kyslú smotanu a na to posypať lesnú zmes....len neviem, či to nebude moc riedke..
a dnes som narýchlo robila len takú jednoduchú pre švagrinkú - zhodou okolností tiež ovocnú, ale šľahajdovo-tvarohovú 🙂

desmodka
14. jan 2012

@mima1311 upiekla mramorovy korpus z 5 vajcec (priemer 22cm) dva krat naplnila a uz len potiahla a "dozdobila"

zklimekova
14. jan 2012

@dada2007 tak sa to aspoň trochu podobá 🙂..to som rada

mizulienka
14. jan 2012

@zklimekova nie su to kacerkovia donaldovia? 😉 😎

katy1979
14. jan 2012

@adrianai pri tejto kombinacii asi dat aj stuzovac aby to netieklo. lebo smotana musi zatuhnut a to jej par hodin trva. ja robievam kombinacia slahacka, smotana, jemny tvaroh

lenocka23
14. jan 2012

babenky poradte... doteraz som robila len z mmf, ale uz ma prestalo bavit to furt zarabat, tak by som si rada kupila nejaku hotovu hmotu... poradite mi, ktora by bola idealna..? kvietky moc nerobim, skor figurky a 3D torty.. 😉 diiiiky moc... 😉

lamps
14. jan 2012

@pristela nejako som prehliadla tvoju otázku, že na čom mám položenú tortu. Je to obyčajná kartónová podložka, na ktorej je akoby taký vzorovaný alobal. Kúpila som ju u nás v cukrárskych potrebách 😅

fodorka
14. jan 2012

@lenocka23 ja robim 3D white icing,ten j esuper aj figurky vsetko podla mna a ked len potiahnut potrebujmem nieco jendoduche tak K2
@adrianai tu cokoladu vzorovanu si kao urobila?vyzera to skvele🙂

adrianai
14. jan 2012

@fodorka rozpustenú čokoládu som naliala na štrukturálnu fóliu (položila som si tam aj tortovú formu, aby mi to sedelo na tortu) a stuhnuté som to potom len preložila navrch 😉

adrianai
14. jan 2012

@katy1979 ďakujem, asi aj ja tam pridám ešte tvaroh, nech je to tuhšie, bojím sa, aby mi to nevytekalo a nezvlhol poťah....

mrka2
14. jan 2012

@zklimekova no to bude Luj, Duj a Huj,nie? 🙂

vlada111
14. jan 2012

@dada2007 niekto maľuje len geloukou alebo prachovou farbou bez cery.

vlada111
14. jan 2012

@ajka82 ale si na narobila tých myšiek. Krásne tortička.

mrka2
14. jan 2012

@zklimekova jaj, tak som si uz precitala,ze to su tucniaciky 🙂 no tak to som nebola az tak daleko 😅 ale zlatucke 😉

mizulienka
14. jan 2012

dievcence, ked si chcem dat urobit peniaze ako jedlu oplatku, tam si ja zadavam rozmery, alebo oni ich urobia v "zivotnej velkosti"?

njonja
14. jan 2012

Ahojte dievcence, pridavam moju vcerajsiu - piratska...nechcel mi potvora stat, tak som ho oprela o truhlicu..ako to robite, ze vam tie postavicky stoja? a ako ich susite? ja som ho cleho spravila, spojila a dala do salky usisit - tak aby stal a neotlacil sa mi na bokoch, ale ci to je takato spravne...... kocky, vy mate take prenadherne tie torty! zakazdym sa divim, ked sem kuknem...

ajka82
14. jan 2012

dakujem vsetkym za paci sa mi 🙂 ...to ma este aj povzbudi do dalsieho pecenia

ajka82
14. jan 2012

@vlada111 a este keby si videla dnes moju svokru, ako sa divila, ze z toho "jej" marcipanu, sa mi podarilo take mysi vymodelovat 😅 ona z neho robieva na vianoce hribiky, aj to povedala, ze len ucapka akoze gulicku a na to placku pricapi, lebo na viac nema nervy 😀

baby videla som, ze riedite farby alkoholom, da sa to aj vodou riedit, ked idete cosi namalovat na potahovku? ja mam doma len taku riadnu domacu, co sa tyka bieleho alkoholu 😅 alebo aj tou domacou mozem?... prvy krat ked som malovala pismenka, tak som ich ani nezriedila 😕 musi sa to?
najblizsie to vyzera na poker a zetony asi len vyrezem zo smartflexu(kedze som zatial robila len s nim a paci sa mi a zatial aj okoliu) a namalujem... alebo mate niektora nejaky iny typ ako to urobit lepsie? 😕

vera_vila
15. jan 2012

@alenv Ahoj, promiň, tak to bylo naopak... Na 2 šlehačky 1 ztužovač... Ale mě se povedl... Možná to bylo šlehačkou... Jakou jsi použila?
@mima1311 Já taky dávám cukr do mléka s pudinkem, nechám úplně vychladnout, pak jsem puding začala šlehat a do něj všlehávala změklé máslo a v pořádku

vera_vila
15. jan 2012

@zklimekova mě to připadá jako kačeři