Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
3. júl 2012

@pipka
@eliska22 žiadosti na fb potvrdené 😅

ingusa
3. júl 2012

Ahojte.Potrebujem poradit..aky je rozdiel medzi hmotou smartflex velvet a hmotou wilton?s ktorou sa lepsie robi?potrebujem na 3 posch.tortu a neviem sa rozhodnut☹ta wilton je okolo 2.2 kg to by stacilo?a ak smartlex tak ake velke bal.aby to vyslo na celu tortu+ozdoby?dakujem za radu.pa

lamps
3. júl 2012

@pipka škoda, že som nečítala dnes všetko, čo ste tu popísali. Bola som u nás v galanterke a majú aj krásne červené stuhy, by som ti kúpila a poslala

pipka
3. júl 2012

@lamps no moja chcela by som aj ja vediet aspon akekolvek vymyslene 😅 😀 😀 😝

pipka
3. júl 2012

@lamps no zatial som si objednala na MMB...uvidim ci sa vobec ozvu..zatial neodpisali 😕 😒
a mali aj taku tmavocervenu? bo ja taku potrebujem...jak maliny 😉

jovanka81
3. júl 2012

@dada2007 ahoj, dala som 1,50 € za kus.....

lamps
3. júl 2012

@pipka tak začni vymýšľať, ak by si nezohnala stuhu, kľudne napíš, kuknem ti u nás. Ja zoháňam zlatú stuhu 😝 Mali tam dosť červených, takže ty potrebuješ malinovo červenú nie takú krvavú?

jovanka81
3. júl 2012

@dadka212 no, tak super, ja som mala 20 ks a vazili 3kg, takze to vychádza 30€ a ked vydelim 30:20 tak mi vyjde 1,5 a aj som ich za taku cenu dala 1,50€, ale nie je to nic moc, ked si vezmem, kolko som sa naskakala okolo nich 🙂

pipka
3. júl 2012

@lamps hej hej taku malinovo-cervenu 😉 takych klasika kriklavych maju vsade dost 😉

pipka
3. júl 2012

@lamps tu skus kuk...maju aj zlate 😉
http://www.stoklasa-sk.sk/stuhy-x2s01119

lamps
3. júl 2012

@ingusa smartflex je dobrá hmota, tú wilton nepoznám. A množstvo ti veľmi neporadím, ja si zarábam MMF a nikdy ma ani nenapadlo vážiť koľko miniem na jednu tortu, ale skúsenejšie sladké žienky ti určite poradia.

@pipka ak by si potrebovala ohlás sa, kuknem ti u nás 😅

dadka212
3. júl 2012

@ingusa wilton nepoznám ale smartflex je super....no na jedno potiahnutie klasickej torty miniem cca 600 gramov takže si kúp 2 kýbliky po 1,4kg a to ti vystačí na 3 poschodovú tortu úplne v pohode a aj na zdobenie....
@jovanka81 no dala si za lacno, ale nabudúce budeš vedieť, veď len obyčajný rez punčáku stojí u nás v cukrárni 1euro 😝

mrka2
3. júl 2012

@lamps uzasnaaaa!!! ako vsetky tvoje 😵 😵 😵
@jovanka81 krasne, si sa musela narobit 😕

pridavam aj ja svoju,ale v tom pocasi robit to je des 😝 ale to isto velmi dobre viete aj same 🙄

dadka212
3. júl 2012

@lamps nádherná tortička 😵 😵
@jovanka81 inak tie tortičky sú velmi krásne, a super potiahnuté, take pidi torty sa hrozne zle robia 😝

janula.h
3. júl 2012

@lamps nice nice nice 🙂

lamps
3. júl 2012

@mrka2
@dadka212
@janula.h dievčence ďakujem 😅 😅 😅 moc, moc, moc 😅 😅 😅

vlada111
3. júl 2012

@lamps krááásna je

jovanka81
3. júl 2012

@dadka212 nuz, je to makacka, ale stojí to za to 🙂

ajka82
3. júl 2012

baby prosim ... ako namazem zebre na sedo papulu? ciernou gelovkou sa mi to podari? ci si mam ist zajtra rychlo kupit praskovu nejaku...hlavne ze som bola dnes v ruzinove a ma to netrklo 😒

dadka212
3. júl 2012

@ajka82 nemáš belobu? by som dala do beloby trocha čiernej gelovky....alebo si namiešaj normálka šedú poťahovku a nalep jej to tam 😉

dm1
3. júl 2012

@ajka82 ja som si popucila trosicku zivocisneho uhlia a s tym som to vytienovala len velmi jemne

ajka82
3. júl 2012

@dadka212 mam bielu praskovu, nalepenu sedu eeee, to nembude dobre kao sa ja poznam... aleee to cierne uhlie neni zly napad ...kujem dani 😉

iwulka23
4. júl 2012

babenky..neviete či sa dá niekde vyrobiť jedlý obrázok väčší ako A4?? čiže apson 35x25 cm..písala som do t fornaxu..no tam max.je A4...neviete prosím o niekom?? vdakaa 🙂

mamina1978
4. júl 2012

@eliska22 Ten objektiv by sa dal urobit z oreo keksikov alebo inych gulatych, neviem ako sa volaju na SK tie , kde vo vnutry su plnene cokoladou..... 😉 🙂 a zlepit dva - tri take keksiky a obalit hmotou...😉

njonja
4. júl 2012

Dievcata, moja futbalka🙂 Obdivujem vas, ako peciete na Sk v tom teple. My sme tu mali vcera len nejakych 25 a mne sa vseeetko topilo!

K torte som spravila muffiny a usila rovnake tricko, na ktore som spravila rovnaku krabicu.-) Ci uhadnete, ktora je torta a ktora krabica🙂

njonja
4. júl 2012

No a tu su foto🙂 SOm pouzila na muffiny aj rovnake pismo ako na tricku, aby to bolo kompletne...

dm1
4. júl 2012

@njonja to je super uzasne tematicke a vsetko zladene 😵

zizala79
4. júl 2012

@njonja ta krabice není dort nebo? a uvnitř? je to vše úžasné!

pipka
4. júl 2012

@njonja dokonalost sama 😎 😉