Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
25. júl 2012

@vecernicci áno, ja som chcela tú lištu s ornamentmi 😅 😅 😅

aduskatt
25. júl 2012

Zenicky, ja si za svet neviem spomenut, ako sa vola taky maglajz, co sa nim pri modelovani potieraju prsty aby sa nelepili....neviete niekto nahodou, co myslim?🙂 diík za pomoc, lebo mna uz triafa slak.........

jakelina
25. júl 2012

@vecernicci já už v tom mám chaos, larah po mně chtěla formu srdce a kleště, však pokud něco zůstane navíc, tak si to určitě někdo odkoupí, komu se to bude hodit. Napiš mi číslo účtu a částku pošlu ti penízky. 😉

jakelina
25. júl 2012

@aduskatt já ničím nepotírám, jenom solamylem.

aduskatt
25. júl 2012

@jakelina aj ja, ale chcem si ho kupit, uz som ho videla, je to v takej malej flaske a ja si neviem spomenut ako sa vola..viem, ze je to dvojslovny nazov, stoji cca 3 eura a neviem ho najst ani v shopoch, lebo ho nemaju vsade.....

pristela
25. júl 2012

@vecernicci je anjelicky? to moze byt pekne aj na svadobky ne? ja by som si prosilaa , keby si bola taka sladkaaaa 😅 😅

nikulqa
25. júl 2012

@jakelina dakujem pekne

nikulqa
25. júl 2012

@dadka212 dakujeeem

vecernicci
25. júl 2012

@pristela jasnačka, až pojedu v pátek k našim pro děcka, tak se tam stavím 😉 stojí 29 korun
@jakelina a chceš to poslat, nebo vzít s sebou na Slovensko? Peníze mi když tak dáš až tam ,to nespěchá 😉

nika1985
25. júl 2012

baby nerobievate niektora s tymto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/chocotran... mam robit flasu presne podla tatranskeho caju ze by som si dala vyrobit a uz len polozila lebo asi vyrabanie vsetkych tych ornamentov bude teda makacka.

alenv
25. júl 2012

@anibas taky mě to napadlo 🙂 díky

larah
25. júl 2012

@vecernicci jééé dík že si mi to kupila, 🙂
@jakelina neboj, ja čo som si objednala, to si zoberiem 🙂

jakelina
25. júl 2012

@vecernicci vem to sebou, já na to nespěchám a peníze jak chceš ty, aby jsi neměla spoustu peněz ve formách a pomůckách až do září. Klidně pošlu na účet.

larah
25. júl 2012

holky bavili ste sa tu o výrobkoch Pilos, tak bola som dnes v Lidli a teda trvanlivá šlahačka je Kežmarok,tá druhá z chladu je Mladá Boleslav,a tvaroh a jogurt su Polsko

jakelina
25. júl 2012

@larah já vím, že si to vezmeš, jenom už nemám přehled, kdo co chtěl. 😀 😀 😀 😀 Kdyby náhodou bylo něco navíc, tak si to určitě někdo koupí z ostatních holek.

vecernicci
25. júl 2012

se nějak všechny podělíme 😀
a peníze stačí až v září, z ručky do ručky 😀 😀 😀

jinak holky, našla jsem recept na dommácí piping gel a prý vůbec netopí potahovku http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t...

sisix
25. júl 2012

@vecernicci jaky sirup se pouziva? Diky

matatara
25. júl 2012

Kočky potebujem od vás poradiť prišla pani potrebuje čínske rožky kysnuté z 5 kg múky koľko účtovať??nikdy som ich nerobila pre cudzích...ďakujem 😉

vecernicci
25. júl 2012

@sisix já nevím, asi dám domácí glukozu, je to skoro stejný jako pšeničný sirup, na tu glukozu je tam taky recept

itka79
25. júl 2012
dajna11
25. júl 2012

@mates22 ja som tiež robila v okruhlej forme 28 priemer...lepše na prenos,na krájanie....

mates22
25. júl 2012

@dajna11 díky, je krásnej a věřím, je to praktičtější.......... já naštěstí přenášet nebudu, jen z lednice na stůl 🙂, a myslela sem si, že tam normálně doprostřed dám podložku (jako u patráku), takže pak z toho na stole budeme mít dva rozumně vysoké dorty, požadavek je, aby to fakt vypadalo jako soudek, já si navíc vymyslela, že tam bude čokotransfer, neboť oslavenci vyloženě potahovky nesnáší...no trochu se toho bojím........

aduskatt
25. júl 2012

@itka79 anoooo🙂)) dikyyyyyyy

itka79
25. júl 2012

@aduskatt neni zač-aj ja si to chcem kupit-len sa to vždy hned vypredá a maju tu do piatku dovolenku... 😵

aduskatt
25. júl 2012

moja dnesna 3 kg, svetly piskot, parizska slahacka, do 20,30 hod som bola v tom, ze odovzdavam zajtra vecer, a oni volali, ze zajtra rano..no, iny stres to bol🙂

dajna11
25. júl 2012

@mates22 no ja som našťastie prehovorila na takuto možnosť,bo podla toho ako chceli oni by to bolo velmi ťažké a tak aj drahé...podla mna zbytočne....robila by som to z 3korpusov,spodný 18 stred 24 a zasa 18 a nejako zrezala...ale mi to vychádzalo dosť vysoké...čo aj musí byť..vyššie ako širšie...čiže ako 3poshcodová torta a isto by som to vypodložila nejakou podložkou pod každým poschodím..

mates22
25. júl 2012

@dajna11 třeba to tak nakonec taky dopadne 🙂 , já teda upustila od toho zkosení dole a nahoře, bude to válec, však dneska už pivní sudy takové jsou 😀...a asi udělám jen 16 nebo 17 cm průměr a mohly by mi stačit 2 korpusy, holt nebude soudek moc vysoký, potřebuju hlavně, aby se mi vešel nápis... no uvidím

dajna11
25. júl 2012

@mates22 pivné sú iné ako vínové...vínové su skosené ...pivne ani nie

mrka2
25. júl 2012

ahojte, pridavam svoje dnesne... futbalka 1,4 kg a vlacik 1,8 kg 🙄 malinke su 🙂 torticky mali byt do dvoch kil jedna 😝 😅

vera1132
26. júl 2012

baby, ak nemam pismenka, môžem to niečim inym riešit? chcela by som na tortu dat meno, ale nenapada ma vôbec ako vymyslieť pismena, lebo na nete som videla že predavajú šablony.